הגמר הגדול של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 הולך וקרב, אך האם מישהו מהמתמודדים בתחרות באמת יכול להחזיר את הגביע לישראל ולזכות בתחרות האירוויזיון?

[fblike]

 

הגמר הגדול של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 הולך וקרב (4 בפברואר) ו- 12 מתמודדים הבטיחו את מקומם בשלב זה של שידורי הכוכב הבא (למרות שרביעיית הגמר בפועל כבר נבחרה). אך האם ישראל תוכל להחזיר את הגביע הביתה ולזכות בתחרות האירוויזיון עם המתמודדים אשר נשארו בנבחרת?הכל תלוי בשיר

אחד הפייבוריטים. אור עמרמי ברוקמן. MAKO

ראשית, נזכיר כי אחד המרכיבים החשובים אם לא המרכיב החשוב ביותר הוא השיר – באירופה לא מכירים את המתמודדים, לא יודעים שאביו של דוראל סעדון נפטר או שהוריו של אור עמרמי ברוקמן הם שני אבות. האירוויזיון זה לא תכנית ריאליטי ולכן לסיפור האישי כמעט ואין השפעה. מה שחשוב הוא השיר והביצוע הסוחף על הבמה.

השנה, לעומת שנים קודמות, יבחר השיר הישראלי במסגרת "קדם אירוויזיון" פרטי אשר ייערך לזוכה הכוכב הבא ב- 3 במרץ, בו ייבצע הזוכה ארבעה שירים ומתוכם יבחר השיר אשר ייצג אותנו באירוויזיון על ידי הצופים בבית וצוות שופטים. בשלב זה מוזמנים חברי אקו"ם לשלוח שירים לועדה הבוחרת של תאגיד השידור הישראלי.על פי הסקרים אשר נערכים כאן, ב- EuroMix, נראה כי יש שלושה פייבוריטים מובהקים לזכייה בתחרות בשלב זה: מורן אהרוני, אלה-לי להב, ואור עמרמי ברוקמן. האם מישהו מהם יכול לזכות באירוויזיון?

אור עמרמי ברוקמן

אור עמרמי ברוקמן, בן 16 מתל אביב, הפך בבוקר שלאחר בכורת התכנית לשיחת החולין בכל מקום במדינה. ילד מאומץ לזוג אבות גאים שביצע שיר של חנן בן ארי (זמר דתי להזכירכם) והצליח להרשים את כולם. הילד הצעיר הביא ביצוע מצמרר ומהפנט ובכך הצליח להביא את מספר האחוזים הגבוה ביותר בתולדות "הכוכב הבא".

הזמר הצעיר הצליח לשמור על רף גבוה במהלך העונה – אך האם הסגנון של הנער הצעיר יכול לעבוד באירוויזיון? מדובר בזמר ששר בעברית שירי רוק ישראלי. הקהל אשר צופה באירוויזיון פחות מתחבר לשירי רוק ובודאי יתקשה להתחבר לשיר רוק בעברית. ב'קשת' מבינים את זה אך אני רוצה להאמין שהם מנסים לקדם את אור עמרמי ברוקמן בעיקר עבור הצלחה עתידית בתעשיית המוסיקה הישראלית.מורן אהרוני

הזמרת מורן אהרוני, אשר השתתפה בעונה הרביעית של "כוכב נולד", הרשימה את הקהל והשופטים עם מספר ביצועים לשירי פופ-רוק באנגלית. לזמרת עוצמה קולית מדהימה וחספוס מיוחד שנותן לזמרת את הייחוד שלה והיא עשויה להזכר היטב על בימת האירוויזיון.

לזמרת קול ענק ונוכחות בלתי נשכחת על הבמה – אבל לצערי, היא מזכירה לי מאוד את מיי פיינגולד שביצעה באירוויזיון 2014 את השיר "Same Heart". גם מיי מבצעת בעיקר שירי פופ-רוק וגם לה קול מיוחד ונוכחות בלתי נשכחת על הבמה, אבל למרות שהייתה לאחת הפייבוריטיות לזכייה בתחרות, ברגע האמת נשארה הזמרת מחוץ לגמר האירוויזיון.

אלה-לי להב

הנערה הצעירה, אלה לי להב בת ה- 16 משוהם, פתחה את העונה כאשר ביצעה את השיר "You Don't Own Me" (במקור של Grace) בביטחון רב ועם ניחוח בינלאומי. אלה-לי היא צעירה מאוד, שרה מעולה, בעלת ייחוד קולי, יודעת לזוז ולרקוד על הבמה ויש בה קסם כובש שאין להרבה זמרים אחרים בתחרות. היא שרה בעיקר שירי פופ בשפה האנגלית ואין ספק שמבחינת כל הנתונים האלו היא המתמודדת האולטימטיבית לתחרות האירוויזיון.

כל מה שנשאר זה להשלים לה שיר פופ מצויין באנגלית וליצור העמדה מוצלחת לבימת התחרות וישראל עשויה להגיע גבוה גם השנה.

מה דעתכם? האם אלה-לי להב היא המתמודדת המתאימה לייצג את ישראל באירוויזיון? האם זמר אחר יכול לעשות זאת טוב יותר? נשמח לשמוע את דעתכם בתגובות.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

[fblike][addtoany]