אור עמרמי ברוקמן, מורן אהרוני, ללי קולישקין וגאיה שאקי מבטיחים את מקומם בהמשך תחרות "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020". לעומת זאת, רביב כנר, עדן זהר סיון, עומר אליהו ואוהד שרגאי עשויים להיפרד מחלום האירוויזיון.

 

מתמודדי "הכוכב הבא לאירוויזיון" הולכים ומתמעטים. 12 מתמודדים התמודדו הערב בדו-קרב זה מול זה כאשר בסיום השלב ניפרד ממתמודד אחד. הפעם המתמודדים עצמם יבחרו נגד מי ירצו להתמודד וילוו על הבמה על ידי להקת נגנים. את השופט איתי לוי תחליף הזמרת מירי מסיקה.עדן זהר סיון – "Ain't No Other Man"

עדן זהר עולה ראשונה בשלב הדו-קרב. הערב בחרה לשיר את "Ain't No Other Man" (במקור של Christina Aguilera). ביצוע נקי אך לא עוצמתי כפי שאנחנו רגילים לקבל מעדן זהר. בנוסף, היא נראתה לעיתים לחוצה ולא מרוכזת בשיר. מירי מסיקה אמרה "הנוכחות שלך על הבמה זה משהו שלא ראיתי הרבה מאוד שנים. כאילו את שולטת, את מחזיקה את עצמך, אני מקנאה בך!" שירי מימון אמרה "סך כל המאורע שקרה פה על הבמה היה מדהים ומעולה, אבל מבחינה קולית את צריכה לתת פוש ולהתעלות על עצמך…". 76% הצבעה – כחול מכל השופטים.

גאיה שאקי – "Dance Monkey"

גאיה שאקי, הכוכב הבא 2020, MAKO

גאיה שאקי צריכה 77% הצבעה כדי להבטיח מקום בשלב הבא. גאיה בחר לשיר את "Dance Monkey" (במקור של Tones and I). ביצוע טוב לגאיה, למרות שהשיר הרגיש לי יותר איטי בעיבוד וזה לא עבד לטובתה. חסרון נוסף הוא שגאיה הייתה מאוד סטטית על הבמה. "את כאילו כובשת את הבמה, אבל מה-זה בצניעות. כל התנועות שלך, הכל זה ניואנסים קטנים עם קול ענק. את ממיסה אותנו" אמר לה סטטיק. "הייתי רוצה להגיד לך שתשחררי קצת. היה נראה שבא לך לזוז… אל תפחדי, הפסנתר לא איתך אז תני לגוף שלך להשתחרר". 91% הצבעה – כחול מכל השופטים.

גאיה שאקי הצליחה להרים את המסך ולכן עדן זהר סיון מועמדת להדחה.רביב כנר – "גלים"

רביב כנר עולה ראשון לדו-קרב עם השיר "גלים" (במקור של אמיר דדון). למרות ביצוע קולי מאוד מדוייק של רביב, לא התרגשתי, לא התרשמתי ואני באמת לא מצליח לראות את זה באירוויזיון. שירי מימון אמרה "אתה שר מעולה, החזקת את השיר מאוד 'יציב', בוא נקרא לזה ככה. זה כאילו התחיל ונגמר, וזה לא ממש הצליח לגעת בי. לא היה שם מספיק רגש". 74% הצבעה – אדום משירי מימון.

ללי קולישקין – "She Wolf"

ללי קולישקין צריכה 75% הצבעה כדי להבטיח את מקומה בשלב הבא. ללי בחרה לשיר את "She Wolf" (במקור של David Guetta). אני קצת מתקשה להבין את הבחירות של ללי – הייתי רוצה לראות אותה טורפת את הבמה, רוקדת, מקפיצה… שתיהיה זמרת פופ צעירה ואנרגטית. אבל לרוב אנחנו מקבלים ממנה בלדות, אמנם מבוצעות היטב, אבל אם נרצה לשלוח בלדה לאירוויזיון אז סביר להניח שנבחר במתמודדים אחרים. למרות זאת, השופטים התלהבו מאוד מהביצוע. 88% הצבעה – כחול מכל השופטים.

ללי קולישקין הצליחה להרים את המסך ולכן רביב כנר מועמד להדחה.אור עמרמי ברוקמן – "Human"

אור עמרמי ברוקמן, הכוכב הבא 2020, MAKO

אור עמרמי ברוקמן עולה ראשון עם השיר "Human" (במקור של Rag'n'Bone Man). הביצוע הזה היה ביצוע מדהים! מושלם! אבל האם היינו רוצים ביצוע כזה באירוויזיון? האם זה משהו שיכול להצליח? סטטיק אמר "להקה חיה זה מחמיא לך ברמה קשה, אני מת על התהליך שאתה עובר ואתה הולך וניהיה יותר טוב". אמדורסקי לעומת זאת אמר לו "אתה פנומן, אתה שר נהדר… אבל אני לא חושב שבאנגלית אתה כל כך טוב". 81% הצבעה – אדום מאמדורסקי.

עומר אליהו – "תוכו רצוף אהבה"

עומר אליהו צריך 82% הצבעה כדי להבטיח מקום בשלב הבא. עומר בחר לשיר את "תוכו רצוף אהבה" (במקור של ישי ריבו). ביצוע מאוד יפה של עומר, מרגש ומדויק. אם שואלים אותי, בדו-קרב הזה הייתי בוחר בביצוע של עומר כמנצח, אך לצערי נראה כי השופטים פחות נלהבים. שירי מימון אמרה "לא הבנתי מה אתה אומר בהתחלה, באיזשהו שלב הדיקציה הסתדרה. הכחול הוא כי אתה מופיע מאוד יפה ורציתי לפרגן". 47% הצבעה – אדום מפלס, מסיקה ואמדורסקי.

עומר אליהו לא הצליח להרים את המסך ולכן אור עמרמי ברוקמן עובר לשלב הבא.אוהד שרגאי – "Dangerous Woman"

אוהד שרגאי עולה עם השיר "Dangerous Woman" (במקור של Ariana Grande). הופעה ביזארית לחלוטין של אוהד שרגאי אשר נותן ביצוע בלתי נשכח מלווה על ידי רקדני דראג. ביצוע מצויין ומושך את העין. מירי מסיקה אמרה "זה היה מרגש, אמיתי, אני התרגשתי מהאמירה שלך. אסף אמר שזה אירוויזיון של פעם, אבל זה לא – אירוויזיון של פעם זה סתם כאילו כולם מחופשים… קופצים… פה יש אמירה שעשית כזה לעולם: תקפצו לי". הקהל לא התלהב – הוא העניק לשרגאי רק 21% הצבעה מתוך 60%. בסיכום הכולל הוא קיבל 61% הצבעה – כחול מכל השופטים.

מורן אהרוני – "Stone Cold"

מורן אהרוני, הכוכב הבא 2020, MAKO

מורן אהרוני צריכה 62% הצבעה כדי להבטיח מקום בשלב הבא. מורן בחרה לשיר את "Stone Cold" (במקור של Demi Lovato). מורן לקחה שיר שמאוד קשה לבצע ועשתה זאת באופן מושלם. לחשה כשאפשר, צרחה כשצריך… ביצוע מעולה. שירי מימון התרגשה: "אני בוכה. בסוף השיר אמרתי – איך אני שמחה בשבילך, מורן, את כל כך ראויה להיות על הבמה הזו. היא זמרת ענקית. כל השנים האלה (היא) הייתה צריכה להיות הכי גדולה בארץ, באמת". קרן פלס הוסיפה: "נראה שאת הולכת לזכות בתחרות הזאת!" 88% הצבעה – כחול מכל השופטים.

מורן אהרוני הצליחה להרים את המסך ולכן אוהד שרגאי מועמד להדחה.

עדן אלנה – "Locked Out Of Heaven"

עדן אלנה עולה ראשונה עם השיר "Locked Out Of Heaven" (במקור של Bruno Mars). לרגעים זה היה ביצוע מדהים ולרגעים זה היה נראה בוסרי. אסף אמדורסקי אמר לה "בימתית זה היה נהדר, זה עולץ ושמח על אף אי-דיוקים מבחינה ווקאלית, אבל את באמת אדירה". 91% הצבעה – כחול מכל השופטים.

בפרק הבא ישודר הביצוע של דוראל סעדון אשר מתחרה מול עדן אלנה. בנוסף ישודר הדו-קרב בין לואי עלי ואלה-לי להב.

לסיכום:

גאיה שאקי, ללי קולישקין, אור עמרמי ברוקמן ומורן אהרוני הבטיחו את מקומם בשלב הבא. לעומת זאת, עדן זהר סיון, רביב כנר, עומר אליהו ואוהד שרגאי מועמדים להדחה.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.