האזינו: נחשפו עשרת השירים אשר יתמודדו בחצאי הגמר של קדם האירוויזיון האיסלנדי – Söngvakeppnin 2020. השיר האיסלנדי יבחר בגמר אשר יערך ב- 29 בפברואר.

עשרת השירים אשר יתמודדו בחצאי הגמר של ה- Söngvakeppnin 2020 נחשפו הערב על ידי רשת הטלוויזיה האיסלנדית (RÚV). הנציג האיסלנדי לאירוויזיון 2020 יבחר ב- 29 בפברואר בגמר הגדול. חצאי הגמר צפויים להערך ב- 8 וב- 15 בפברואר. בכל חצי גמר יתמודדו 5 שירים, שני שירים מתוך כל חצי גמר יעלו לגמר ורשת הטלוויזיה האיסלנדית תבחר נציג נוסף מתוך 6 השירים הנותרים אשר יעלה גם כן לגמר.
עשרת המתמודדים ב- Söngvakeppnin הם:

 1. Brynja MaryAugun þín
 2. Daði FreyrGagnamagnið
 3. DIMMAAlmyrkvi
 4. ElísabetElta þig
 5. Hildur ValaFellibylur
 6. IvaOculis Videre
 7. Ísold & HelgaKlukkan tifar
 8. Kid IsakÆvintýri
 9. Matti MattDreyma
 10. NínaEkkó

ניתן ללחוץ על שם השיר להאזנה!
זמרים מוכרים:

 • מאטי מאט (Matti Matt) היה חבר בלהרת Sjonni's Friends אשר ייצגה את איסלנד באירוויזיון 2011.
 • דאדי פרייר (Daði Freyr) זכה במקום השני בקדם אירוויזיון 2017 עם השיר "Is This Love?".
 • אליזבת (Elísabet) התמודדה בקדם אירוויזיון 2016 עם השיר "Á ný" אז כתה במקום אחרון בגמר.
כמו בשנים קודמות, השירים יבוצעו בשפה האיסלנדית במהלך חצאי הגמר, כאשר בגמר יוכלו הזמרים לבחור את שפת השיר – חשוב לציין כי שפתו של השיר הזוכה אשר תבוצע בגמר תיהיה גם שפת השיר בו יבוצע השיר באירוויזיון. נזכיר כי בין השנים 1999-2019 נשמעה השפה האיסלנדית באירוויזיון פעמיים בלבד.

157 שירים התקבלו על ידי רשת הטלוויזיה האיסלנדית, RÚV, מתוכם יבחרו 10 שירים אשר יתמודדו בקדם האירוויזיון האיסלנדי הידוע בשם Söngvakeppnin. שלב שליחת השירים הסתיים ב- 17 באוקטובר. על פי רשת הטלוויזיה, השנה נרשמה עליה של מעל 20% בכמות השירים אשר התקבלה ביחד לשנה שעברה.

זו תהיה ההשתתפות ה- 33 של איסלנד באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום השני ב- 1999 וב- 2009.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

תגובות