אוהד שרגאי, הכוכב הבא 2020, MAKO

מורן אהרוני, ללי קולישקין, עדן אלנה ואלה-לי להב הבטיחו את מקומן בשלב הבא של "הכוכב הבא". אוהד שרגאי מועמד להדחה לאחר ביצוע מאכזב לשיר "ואם פרידה".

 

שלושה עשר מתמודדים משתתפים בשלב הנוכחי של "הכוכב הבא לאירוויזיון" אשר משודר בימים אלה. הערב החל שלב "הכיסא החם": המתמודדים יעלו לשיר זה אחר זה כאשר המתמודד שיקבל את אחוז ההצבעה הנמוך יותר יתיישב על הכיסא. המתמודד אשר ישב על הכיסא בסיום השלב – יודח.אלה-לי להב – "I Kissed A Girl"

אלה-לי להב עולה ראשונה על בימת הכוכב הבא ותקבע את הרף למתמודד הבא. הזמרת הצעירה, אשר הוכתרה יחד עם אור עמרמי ברוקמן לביצוע הטוב ביותר בפרק הקודם, לבושה הערב בורוד עם שתי קוקיות בשיער. הזמרת בחרה לשיר את "I Kissed A Girl" (במקור של Katy Perry) ועשתה זאת בצורה מושלמת. אני לאט לאט משתכנע שאלה-לי צריכה להיות נציגת ישראל באירוויזיון 2020. בן אל אמר לה ש"את סופר טאלנט ענקית, אני רואה אותך בגמר ויש מצב שתקחי את זה". שירי מימון אמרה לה "את נורא כיפית ואת מחזיקה את הצלילים מעולה ואת רוקדת מעולה – את כוכבת. את הכוכבת הכי עכשיוות ורלוונטית בתכנית הזאת". 84% הצבעה – כחול מכל השופטים.מורן אהרוני – "Always Remember Us This Way"

מורן אהרוני צריכה 85% הצבעה כדי לשריין את מקומה בשלב הבא. מורן בחרה לשיר את "Always Remember Us This Way" (במקור של Lady Gaga). ביצוע מטריף של הזמרת הענקית עם הקול המחוספס. קרן פלס אמרה "את זמרת שיודעת מה היא עושה, את לגמרי בשלה לייצג אותנו באירוויזיון – את אחת מאלה שיכולה להביא לנו את הניצחון". 83% הצבעה – כחול מכל השופטים. מורן מתיישבת על הכיסא.אוהד שרגאי – "ואם פרידה"

אוהד שרגאי צריך 84% הצבעה כדי לשריין את מקומו בשלב הבא. שרגאי בחר לשיר את "ואם פרידה" (במקור של דיקלה) על במה עמוסת נרות. ביצוע דרמטי והרבה פחות מרגש מהביצוע הקודם, אז ביצע את השיר "היי" עימו זכה במקום הרביעי בסקר שלנו לביצוע הטוב ביותר. אמדורסקי אמר "שרת הכי טוב, היה לך טייק מושלם, אבל זה עיניין של רגש… כל העטיפה מושלמת, זה צעק אירוויזיון" והצביע אדום. יתר השופטים הצביעו כחול אך כולם הסכימו על כך שאוהד צריך להתקבע על סגנון השירים אותו הוא מתכוון לבצע באירוויזיון. 69% הצבעה – אדום מאמדורסקי. אוהד מתיישב על הכיסא.

ללי קולשיקין – "Wings"

לל קולישקין צריכה 69% הצבעה כדי לשריין את מקומה בשלב הבא. ללי בחרה לשיר את "Wings" (במקור של Little Mix) כשהיא נראת בוגרת יותר ומלווה ברקדניות על הבמה. ביצוע מצויין של ללי למרות שהייתי רוצה לראות אותה זזה ומחייכת קצת יותר. בסוף השיר ללי "פיקששה" ולא הצליחה לסיים את השיר. אמדורסקי אמר "יש לך קצב מדהים… את שרה לא יאמן… ורקדת… אני לא ציפיתי ממך לדבר כזה… יש לך עוד כמה חזרות לפני שאת מייצגת את ישראל באירוויזיון. אז למדת שאת רוקדת חזק מידי, מהר מידי, זה משפיע על הקול שלך. אז למדת את זה עכשיו. את מדהימה…" 89 אחוזי הצבעה – כחול מכל השופטים. אוהד נשאר לשבת על הכיסא.

עדן אלנה – "אילו יכולתי"

עדן אלנה צריכה 69% הצבעה כדי לשריין את מקומה בשלב הבא. עדן בחרה לשיר את "אילו יכולתי" (במקור של ריקי גל) שהוא שיר מורכב מאוד מבחינת היכולות הקוליות שיש להפגין בביצוע השיר. ובכל זאת, ללא ספק – הביצוע הטוב ביותר של עדן אלנה בעונה. ביצוע מדוייק להפליא, עטוף בטונות של רגש ועשוי בצורה כל כך עדינה ולא דרמטית! מ-ד-ה-י-ם! שירי מימון אמרה "לא האמנתי למה ששמעתי, זה היה פנומלי! שרת בצורה כל כך אינטיליגנטית, כל כל מרגשת וכל כך מדויקת". אמדורסקי הוסיף "כל כך מקורית, כי זה מאוד מאוד קשה לא לשיר שיר של ריקי גל כמו ריקי גל, אבל הבאת משהו אחר לגמרי". 86% הצבעה – כחול מכל השופטים. אוהד נשאר לשבת על הכיסא.לסיכום

עם סיום המשדר הראשון של שלב "הכיסא החם" ארבע מתמודדות הבטיחו את מקומן בשלב הבא: מורן אהרוני, ללי קולישקין, עדן אלנה ואלה-לי להב. אוהד שרגאי קיבל את אחוז ההצבעה הנמוך ביותר, 69% הצבעה, ולכן הוא מועמד להדחה לאחר ביצוע מאכזב לשיר "ואם פרידה".

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.