להאזנה: נחשפו השירים המתמודדים בקדם האירוויזיון של פורטוגל – Festival da Canção 2020. השיר יבחר בגמר אשר ייערך ב- 7 במרץ. חצאי הגמר ייערכו ב- 22 וב- 29 בפברואר.

רשת הטלוויזיה הפורטוגזית, RTP, חשפה את 16 השירים אשר יתמודדו בקדם האירוויזיון של פורטוגל הידוע בשם – Festival da Cancao. השיר יבחר בגמר אשר ייערך ב- 7 במרץ. חצאי הגמר ייערכו ב- 22 וב- 29 בפברואר.
המתמודדים הם:

 1. Luiz Caracol & Gus LiberdadeDoi-me o pais
 2. BlastedRebellion
 3. Claudio FrankQuero-te abracar
 4. KadyDiz so
 5. Dubio feat. +351Cegueira
 6. Elisa RodriguesNao volte mais
 7. Filipe SambadoGerebera amarela do sul
 8. JudasCubismo enviesado
 9. Jimmy P.Abensonhado
 10. Ian MucznickO dia de amanha
 11. ElisaMedo de sentir
 12. MEERA Copo de gin
 13. Tomas LuziaMais real que o amor
 14. JJaZZ – Agora
 15. Throes + The ShineMovimento
 16. Barbara TinocoPasse-Partout
 • לחצו על שם השיר להאזנה!

16 השירים הולחנו על ידי 16 מלחינים שונים אשר נבחרו מבעוד מועד להשתתף בתחרות. כלומר, ראשית נבחרו המלחינים אשר יתמודדו בתחרות ורק לאחר מכן נכתבו השירים.
גם השנה, כמו בשנים האחרונות, ייערכו שני חצאי גמר כאשר בכל חצי גמר יתמודדו 8 שירים. 4 שירים מכל חצי גמר יעלו לגמר הגדול של ה- "Festival da Canção". בפורטוגל החלו להשתמש בשיטת הבחירה הזו בשנת 2017, אז נבחר הזמר סלבדור סובראל (Salvador Sobral) לייצג את פורטוגל באירוויזיון. סובראל גם הביא לפורטוגל את הזכייה הראשונה בתחרות.

הזוכה ב- "Festival da Canção" לשנת 2019 היה קונאן אוסיריס (Conan Osíris) אשר ייצג את פורטוגל באירוויזיון 2019 עם השיר "Telemóveis" ולמרות המיקום הגבוה בסקרים לא הצליח לעלות לגמר. הזמר זכה בחצי הגמר הראשון במקום ה- 15 (מתוך 17) עם 51 נקודות.

זו תהיה ההשתתפות ה- 52 של פורטוגל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 2017 עם השיר "Amar pelos dois" בביצוע של הזמר סלבדור סובראל (Salvador Sobral).

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!