תיאה דבי (Thea Devy), אשר נבחרה לאחת משלושת האומנים המובילים ליצוג אוסטריה, תתמודד בקדם האירוויזיון הסרבי עם השיר אשר נדחה על ידי רשת הטלוויזיה האוסטרית. כתבתה של מאיה ברכה.

 

תיאה דבי (Thea Devy), זמרת אוסטרית, מאשרת את הידיעה כי השיר “Sudnji dan” אשר יתמודד בקדם האירוויזיון הסרבי היה מועמד לייצוג אוסטריה, אך נדחה על ידי רשת הטלוויזיה האוסטרית (ORF).
בתחילת דצמבר דיווחנו כי תיאה דבי נבחרה לאחת משלושת האומנים שהופיעו כמועמדים ברשימה הסופית לייצוג אוסטריה באירוויזיון 2020. הזמרת הסבירה בדף הפייסבוק שלה מדוע החליטה להגיש את השיר ל- Beovizija: "נבחרתי להיות בין שלושת המובילים לייצוג אוסטריה השנה. למרבה הצער, השיר שלי לא נבחר. עם זאת אין בי כעס או אכזבה, רק אהבה לאנשים שיצא לי לפגוש בתהליך ולאומן שבסופו של דבר נבחר (וינסנט בואנו). אני מאחלת לו את הטוב ביותר ומחכה לראות את ההתפתחויות המרגשות שיהיו בשבילו בתחרות.
למרות הכל, הצוות שלי ואני השקענו יותר מדי בשיר מכדי לוותר עליו. לשיר יש מסר מאוד חשוב עבורנו. זה משהו שהיינו שמחים לחלוק עם העולם. למי שתהה: כן, יש לי שורשים סרביים ואני גם דוברת את השפה. כמו אוסטריה, סרביה היא מדינת המולדת שלי וזה כבוד גדול בשבילי לייצג מדינה שכל כך משמעותית עבורי".

הזמרת תיאה דבי נחשבת לזמרת אלמונית בתעשיית המוסיקה באוסטריה. מדובר בזמרת וכותבת מוינה אשר שחררה ב- 2018 את סינגל הבכורה "Waiting For".

בסוף השבוע שעבר פורסמו שמותיהם של 24 המתמודדים אשר יתמודדו בקדם האירוויזיון הסרבי אשר יתקיים בסוף חודש פברואר. בין המתמודדים ניתן למצוא את הזמרת סאניה ווצ'יץ (Sanja Vučić) שייצגה את סרביה ב- 2016 עם השיר "Goodbye (Shelter)" וסיימה בגמר במקום ה- 18. סאניה תתמודד כחלק מלהקת Hurricane.

זו תהיה ההשתתפות ה- 13 של סרביה כמדינה עצמאית באירוויזיון, כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנת 2007, שנת הבכורה של סרביה בתחרות. הזוכה הייתה מריה סריפוביץ' (Marija Šerifović) עם השיר "Molitva".

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!