הזמרת סטפניה (Stefania) הגיעה בשבוע שעבר ליוון כדי להקליט את הגרסה הסופית לשיר אותו היא מקווה לבצע באירוויזיון. החלטה סופית לגבי הנציג תתקבל ביום רביעי.

 

הזמרת סטפניה (Stefania), אשר דיווחנו כי היא נמצאת במגעים מתקדמים עם רשת הטלוויזיה היוונית בנוגע ליצוג יוון באירוויזיון 2020, הגיעה ליוון בשבוע שעבר כדי להקליט את הגרסה הסופית לשיר אותו היא מקווה לבצע באירוויזיון. בסיום ההקלטות תגיש הזמרת את הגרסה הסופית לחברי הועדה המייעצת אשר הורכבה על ידי רשת הטלוויזיה היוונית (ERT).
הועדה צפויה להתכנס מחר בפעם האחרונה, כאשר בסיום הפגישה תגיש הועדה את המלצותיה ל- ERT. הועדה תתמקד בגרסה הסופית של השיר אשר נבחר על ידי ERT והצוות של הזמרת סטפניה עבור התחרות. ביום רביעי צפויה להערך פגישה בין מנהלי ERT כאשר בסיומה יוחלט על נציג יוון לתחרות האירוויזיון. בימים שלאחר מכן, צפויים להתכנס צוותי רשת הטלוויזיה עם צוותי הזמר/ת הנבחר/ת כדי לחתום על חוזה בין הצדדים. לאחר החתימה יחשף הנציג היווני לאירוויזיון 2020.
סטפניה ( Stefania) – מי זו?

הזמרת הצעירה סטפניה ליברקאקיס (Stefania Liberakakis), בת 17 בלבד, נולדה בהולנד להורים ממוצע יווני. היא פרצה כאשר השתתפה בתכנית The Voice Kids בהולנד ולאחר מכן ייצגה את הולנד באירוויזיון הילדים 2016 כחלק מלהקת Kisses, שם זכתה במקום השמיני. לאחר אירוויזיון הילדים שחררה הזמרת את אלבומו הראשון "Stupid Reasons" ובחודש האחרון שחררה הזמרת את השיר "Turn Around".

הזמרת הצעירה מנסה לבסס את הקריירה שלה גם ביוון, במקביל לפעילותה בהולנד.

סטפניה הביעה את רצונה להשתתף באירוויזיון מיד לאחר הזכייה של הולנד באירוויזיון 2019. הזמרת הצעירה נולדה ופיתחה קריירה מרשימה בהולנד והזכייה של הולנד באירוויזיון יצרה בה רצון להשתתף בתחרות.
הזמרת צפויה לבצע שיר שנכתב על ידי דמיטריס קונטופולוס (Dimitris Kontopoulos) אשר כתב עד כה 9 שירים לאירוויזיון, בינהם "Scream" של סרגיי לזרב הרוסי אשר הגיע למקום השלישי, "This Is Love" של דמי היווניה, "Shady Lady" של אני לורק ועוד… על פי הדיווחים, שיר אחד בסגנון פופ-מידטמפו, שיר שני בסגנון דאנס רגאיי והשיר השלישי בסגנון פופ-אתני. עוד מעורבים בכתיבת השיר: שרון וון (Sharon Vaughn) אשר התמודדה באירוויזיון ככותבת של השירים "Scream" (רוסיה 2019) ו- "Waterline" (אירלנד 2012).

בשנים האחרונות המדינה לא זוכה להצלחה גדולה באירוויזיון, כאשר בשנים 2016 וב- 2018 לא הצליחה יוון לעלות לגמר. בשנה האחרונה ייצגה את יוון הזמרת קתרין דוסקה (Katerine Duska) עם השיר "Better Love" אשר סיים במקום ה- 21 בגמר הגדול.

זו תהיה ההשתתפות ה- 41 של יוון באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנת 2005 עם השיר "My Number One" שבוצע על ידי הלנה פאפאריזו (Helena Paparizou).

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!