קדם אירוויזיון 2020 אשר יערך עבור הזוכה בתחרות 'הכוכב הבא לאירוויזיון' יערך ב- 3 במרץ. במהלך הקדם יבצע הזמר ארבעה שירים. השיר הזוכה יבחר על ידי הצופים בבית וצוות שופטים. 

[fblike]

זוכה 'הכוכב הבא לאירוויזיון 2020' יבצע ארבעה שירים במהלך קדם אירוויזיון 2020 אשר יקרא "השיר הבא לאירוויזיון". את התחרות תנחה לוסי איוב ומגיש נוסף שטרם נבחר. התחרות תשודר בשידור חי בשעה 21:00 בכאן 11 ובפלטפורמות הנוספות של כאן. השיר הזוכה יבחר על ידי הצופים בבית (30%), ועדה מקצועית (65%) וצוות שופטים (5%).



ההחלטה לקיים תחרות קדם אירוויזיון פרטית לזוכה 'הכוכב הבא' נובעת מחוסר שביעות הרצון הציבורית מהליך בחירת השיר "HOME" לקובי מרימי אשר השיג רק את המקום ה- 23 בגמר אירוויזיון 2019.



בשעות האחרונות הועלה לאתר התאגיד "קול קורא" להגשת שירים שייצגו את ישראל בתחרות האירוויזיון שתתקיים השנה ב- 16 במאי ברוטרדם שבהולנד. מעוניינים לשלוח את שירכם לתחרות? הכנסו לקרוא את תקנון התחרות. בין חוקי התקנון, כותבי השיר חייבים להיות אזרחי ישראל. בתקנון ניתן למצוא חוקים נוספים כמו העובדה שתאגיד השידור שומר לעצמו את הזכות לבחור בשירים שכבר שוחררו והתפרסמו בתחנות הרדיו. את כל חוקי התקנון שחשוב להכיר ניתן למצוא בכתבה הבאה…



אומנים ויוצרים הרשומים באקו"ם והמעוניינים להגיש שירים לבחינת הוועדה יוכלו להגישם עד 11 בפברואר בשעה 16:00 – חודש מהיום. חשוב לציין כי גמר 'הכוכב הבא' צפוי להתקיים ב- 4 בפברואר, כך שבזמן מועד הגשת השירים הנציג הישראלי כבר יהיה ידוע, ולכן, ניתן יהיה להתאים את השיר לנציג המיועד. לאחר שייבחנו כל השירים על ידי ועדה מקצועית, ייבחרו ארבעה שירים שיעברו למקצה האחרון מכלל השירים שיוגשו. ארבעת השירים ייחשפו לציבור בכאן דיגיטל ב- 27 בפברואר. קדם האירוויזיון, כאמור, יתקיים ב- 3 במרץ.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

[fblike]