פורסמה רשימת המתמודדים אשר הגיעה לשלב האודישנים בלטביה. מתוך 26 המתמודדים רק 8 ישתתפו בגמר ה- Supernova אשר יערך ב- 8 בפברואר. כתבתו של יונתן סימן טוב.

 

רשות השידור הלטבית LTV חשפה היום את רשימת המתמודדים אשר הגיעו לאודישנים ב- Supernova השנה. מרקוס ריבה (Markus Riva) וסמנתה טינה (Samanta Tīna) הם בין 26 המשתתפים אשר נבחנו לקדם האירוויזיון ועשויים לייצג את לטביה באירוויזיון ברוטרדם.
השנה, לעומת שנים קודמות, לא יערכו חצאי גמר אלא גמר אחד בלבד בו יבחר הנציג הלטבי. מתוך 26 השירים המתמודדים יבחר צוות שופטים 8 שירים בלבד שישתתפו ב- Supernova. רשימת המתמודדים הסופית תפורסם ב- 18 בינואר.

כעת, ניתן לשמוע את השירים המשתתפים:זמרים מוכרים

בין המתחרים השנה ישנם גם מספר זמרים מוכרים:
מרקוס ריבה (Markus Riva) משתתף בפעם השביעית ברציפות. כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיע עד היום בקדם האירוויזיון הלטבי הוא המקום השני ב- 2015 עם השיר "Take Me Down" וב- 2019 עם השיר "You Make Me So Crazy". שירו של ריבה נכתב על ידי אמינטה (Aminata) אשר יצגה את לטביה באירוויזיון 2015.
אדגרס קריליס (Edgars Kreilis) משתתף בפעם השלישית ברציפות בתחרות. המקום הגבוה ביותר אליו הגיע הזמר הוא המקום השישי ב- 2018 וב- 2019.
סמנתה טינה (Samanta Tīna) ניסתה את מזלה חמש פעמים, כאשר ב- 2012, 2013, הגיעה למקום השני ב- 2014 הגיעה למקום השלישי. בשנה שעברה התמודדה עם השיר "Cutting the Wire" ודורגה במקום השביעי.
מדארה (Madara), הזמרת ונגנית הצ'לו אשר התמודדה ב- 2018 הייתה פייבוריטית לזכייה עם השיר "Esamība" אך הגיעה רק למקום השלישי.
קטרינה דימנטה (Katrīna Dimanta) השתתפה באירוויזיון 2014 כאשר ייצגה את לטביה עם להקת Aarzemnieki אשר ביצעה את “Cake to Bake”.

רשת הטלוויזיה הלטבית דיווחה כי השנה הוגשו 126 שירים, נתון המהווה שבירת שיא בכמות השירים אשר ניגשו מידי שנה לתחרות המקדימה. בשנה שעברה הוגשו לתחרות רק 83 שירים.

זו תיהיה ההשתתפות ה- 21 של לטביה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום הראשון ב- 2002 שהושג על ידי מארי אן (Marie N) עם השיר "I Wanna". לטביה הייתה הבטחה גדולה מאוד באירוויזיון בשנותיה הראשונות. השתתפותה הראשונה הייתה בשנת 2000 אז זכתה במקום ה- 3. שנתיים לאחר מכן כבר זכתה במקום הראשון. למרות זאת, ב- 11 השנים האחרונות הצליחה המדינה לעלות לגמר רק פעמיים.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!