מנכ"ל רשת הטלוויזיה ההולנדית: "נציגנו לאירוויזיון 2020 נבחר – ואנחנו יכולים לזכות שוב!" בהולנד יוצרים ציפייה גדולה לקראת ההכרזה על הנציג והשיר ההולנדי לאירוויזיון.

[fblike]

 

מנכ"ל רשת הטלוויזיה ההולנדית, AVROTROS, חשף כי הנציג ההולנדי לאירוויזיון 2020 כבר נבחר. לדבריו, "עם הנציג החדש נוכל לזכות באירוויזיון שנה שנייה ברציפות"! הנציג הולנדי נבחר גם השנה, כמו בשנה שעברה, בבחירה פנימית על ידי ועדה אשר הורכבה על ידי AVROTROS. עדיין לא ידוע מתי יפורסם הנציג והשיר הנבחרים.
מספר שמות עלו לאוויר בימים האחרונים כנציגים אפשריים לאירוויזיון 2020. נראה כי השם הרלוונטי ביותר הוא דוויט דיסלס (Dwight Dissels).

דוויט דיסלס (Dwight Dissels)

הזמר דוויט דיסלס, בן 38, נולד בהולנד להורים נוצריים. אביו נפטר כשהיה ילד וכך מצא הזמר נחמה במוסיקה של אימו. בגיל 18 החליט דיסלס להקדיש את חייו לאלוהים וכך מצא את עצמו עובד בכנסייה. ב- 2011 הוא הקים את פרוייקט '1Heart' – ערבי שירה נוצריים ברמה מוסיקלית גבוהה. ב- 2016 נבחר להשתתף בתכנית The Voice בגרסה ההולנדית, שם הצליח להגיע עד לשלב השידורים החיים. כזכור, גם זוכה האירוויזיון דאנקן לורנס (Duncan Laurence) החל את דרכו ב- 2014 בתכנית The Voice וגם הוא לא הצליח להגיע לגמר.
זמרים נוספים ששמם עלה כנציגים אפשריים הם:
פלור ינסן (Floor Jansen) – זמרת-יוצרת הולנדית, סולנית להקת המטאל Nightwish. הזמרת הגיבה לשמועות כשאמרה שהיא עסוקה מידי להשתתף בתחרות מאחר והיא עומדת להוציא אלבום חדש והיא כרגע בסיבוב הופעות עם להקת Nightwish כך שהדבר לא יתאפשר.
דאווינה מישל (Davina Michelle) – זמרת ויוטיוברית, בת 24, שחררה עד כה ארבעה סינגלים מצליחים מאוד בהולנד ובלגיה. מישל הודיעה כי היא תשמח לייצג את הולנד באירוויזיון אך הדבר לא יתאפשר השנה בשל לוח זמנים עמוס.
הולנד החלה בחיפוש אחר הנציג ההולנדי לאירוויזיון כבר באוקטובר, כאשר הוקמה הועדה אשר בחרה את הנציג ההולנדי.

חברי הועדה:

  • Coen Swijnenberg – DJ
  • Sander Lantinga – DJ
  • Joyce Hoydelmans – חברת ועדה משנת 2014
  • Eric Van Stade – מנכ"ל רשת הטלוויזיה ההולנדית
  • Cornald Maas – מנחה טלוויזיה, פרשן אירוויזיון
  • Jan Smit – זמר, פרשן אירוויזיון, מנחה אירוויזיון 2020

השיטה הנוכחית הוכחה כמוצלחת מאוד עבור ההולנדים. ב- 2013 נבחרה הזמרת אנוק (Anouk) לייצג את הולנד עם השיר "Birds", אז זכתה במקום ה- 8 בגמר ובכך שברה רצף של 8 שנים בהם הולנד לא עלתה לגמר. מאז, הולנד כשלה לעלות לגמר רק פעם אחת (בשנת 2015).

הנציג ההולנדי לאירוויזיון 2019, דאנקן לורנס (Duncan Laurence), נבחר גם כן בשיטת הבחירה הזו. לורנס השיג עבור הולנד את המקום הראשון עם 498 נקודות לאחר 44 שנים ללא זכייה.
זו תהיה ההשתתפות ה- 61 של הולנד באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 1957, 1959, 1969, 1975 ו- 2019.

מקור: NPO

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!