הזמרת סטפניה (Stefania) נמצאת במגעים מתקדמים עם רשת הטלוויזיה היוונית לקראת השתתפותה באירוויזיון 2020 כנציגת יוון. הצהרה רשמית צפויה ב- 15 בינואר.


הזמרת סטפניה (Stefania) נמצאת במגעים מתקדמים עם רשת הטלוויזיה היוונית (ERT) ונראה כי היא הזמרת המועדפת על רשת הטלוויזיה היוונית כנציגת יוון לאירוויזיון 2020. על פי הדיווחים השונים, השניים קרובים מאוד לחתימה על חוזה וב- 15 בינואר תצא הצהרה רשמית על זהותו של נציג יוון לאירוויזיון.
סטפניה הביעה את רצונה להשתתף באירוויזיון מיד לאחר הזכייה של הולנד באירוויזיון 2019. הזמרת הצעירה נולדה ופיתחה קריירה מרשימה בהולנד והזכייה של הולנד באירוויזיון יצרה בה רצון להשתתף בתחרות.

באמצע חודש דצמבר, הם הקמת ועדה אשר תבחר את הנציג היווני לאירוויזיון 2020, שלחה סטפניה שלושה שירים לועדה אשר בוחנת את הנציגים האפשריים והשירים. כל השירים בשפה האנגלית. שניים מתוך השירים נכתבו על ידי דמיטריס קונטופולוס (Dimitris Kontopoulos) אשר כתב עד כה 9 שירים לאירוויזיון, בינהם "Scream" של סרגיי לזרב הרוסי אשר הגיע למקום השלישי, "This Is Love" של דמי היווניה, "Shady Lady" של אני לורק ועוד… על פי הדיווחים, שיר אחד בסגנון פופ-מידטמפו, שיר שני בסגנון דאנס רגאיי והשיר השלישי בסגנון פופ-אתני.
השירים נשלחו לקבוצת מיקוד אשר כוללת משתתפי אירוויזיון מהעבר, מלחינים, כותבים, עיתונאים ועוד – אלה הביעו את דעתם על השירים וחוות דעתם נשלחה חזרה לוועדה. ביוון מדווחים כי חברי קבוצת המיקוד טוענים כי רמת השירים גבוהה מאוד.

סטפניה ( Stefania) – מי זו?

הזמרת הצעירה סטפניה ליברקאקיס (Stefania Liberakakis), בת 17 בלבד, נולדה בהולנד להורים ממוצע יווני. היא פרצה כאשר השתתפה בתכנית The Voice Kids בהולנד ולאחר מכן ייצגה את הולנד באירוויזיון הילדים 2016 כחלק מלהקת Kisses, שם זכתה במקום השמיני. לאחר אירוויזיון הילדים שחררה הזמרת את אלבומו הראשון "Stupid Reasons" ובחודש האחרון שחררה הזמרת את השיר "Turn Around".

הזמרת הצעירה מנסה לבסס את הקריירה שלה גם ביוון, במקביל לפעילותה בהולנד.

בשנים האחרונות המדינה לא זוכה להצלחה גדולה באירוויזיון, כאשר בשנים 2016 וב- 2018 לא הצליחה יוון לעלות לגמר. בשנה האחרונה ייצגה את יוון הזמרת קתרין דוסקה (Katerine Duska) עם השיר "Better Love" אשר סיים במקום ה- 21 בגמר הגדול.

זו תהיה ההשתתפות ה- 41 של יוון באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנת 2005 עם השיר "My Number One" שבוצע על ידי הלנה פאפאריזו (Helena Paparizou).


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!