אלבניה: לפני כשנה הייתה מעורבת הזמרת אלוואנה ג'יאטה (Elvana Gjata) במקרה רצח. הזמרת נדרשה להגיע לחקירה אך עקבותיה נעלמו שעות לאחר המקרה. האם זו הסיבה להפסד השערורייתי בקדם האירוויזיון?

 

על פי הדיווחים באלבניה, אלוואנה ג'יאטה (Elvana Gjata) ובן זוגה לשעבר ארווין מאטה (Ervin Mata) היו מעורבים באוקטובר 2018 בפרשיית רצח אשר נחקרת עד היום.
המקרה, אשר התרחש ב- 4 באוקטובר 2018 בבר "Monopol" במרכז טירנה – בירת אלבניה, החל כאשר בן זוכה של אלוואנה פנה אל הנרצח וחבריו מאחר וחשב כי הזמרת הוטרדה על ידי הקבוצה. העימות המילולי התפתח לקרב יריות אשר במהלכו נרצח אדם אחד ושניים נוספים נפצעו.

מספר שעות לאחר האירוע, אלוואנה ג'יאטה ובן זוגה עזבו את אלבניה ושהו במקום שאינו ידוע יותר מחודש. על פי הדיווחים השניים נדרשו לחקירה ולא התייצבו.
לאחר כחודש חזרה הזמרת לאלבניה וטענה שהיא לא יודעת דבר לגבי המקרה מאחר ועזבה את הבר 20 דקות לפני המקרה. בן זוגה, ארווין מאטה נשאר במעצר עד מרץ 2019, אז שוחרר בתנאים מגבילים. משפט עדיין לא נערך מאחר והחקירה עדיין בעיצומה. חשוב להדגיש כי לא ברורה מידת מעורבותה של הזמרת ברצח, אך נראה כי הזמרת עמדה במוקד העיניין.

על פי הדיווחים, למרות הפופולריות הרבה לה זוכה הזמרת, המקרה מציג את הזמרת באור בעייתי, בעיקר בפני מכריה ובתעשיית המוסיקה באלבניה. לא ניתן לקשור באופן חדש משמעי את מקרה הרצח ומערבותה של הזמרת, אם בכלל, לכך שהשופטים האלבניים העניקו לה מיקום נמוך בקדם האירוויזיון האלבני. אך יתכן והמקרה הוא אחת הסיבות לסיקור הבעייתי לו זוכה הזמרת בקרב האלבנים.

זו תהיה ההשתתפות ה- 17 של אלבניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום החמישי בשנת 2012 עם השיר "Suus" בביצוע של רונה נישליו (Rona Nishliu).

מקור: insajderi.com, classlifestyle.com, ocnal.com, panorama.com.al, oikotimes.com

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!