אלבניה: ארילנה ארה ניצחה בקדם אירוויזיון האלבני בזכות "סיכול ממוקד" שנעשה על ידי השופטות האלבניות. אלוואנה ג'יאטה זכתה במקום הראשון בקרב השופטים הבינלאומיים.

[fblike]

הרשת רוחשת כמרקחה בעקבות הנצחון הסנסציוני של ארילנה ארה (Arilena Ara) בקדם האירוויזיון האלבני עם השיר "Shaj".  כעת מתברר, כי הזכייה של ארילנה התאפשרה אודות ל"סיכול ממוקד" שנעשה לאלוואנה ג'יאטה (Elvana Gjata) הפייבוריטית על ידי צוות השופטים האלבנים.
צוות השופטים בקדם האירוויזיון האלבני הורכב מ- 5 שופטים. שלושה שופטים בינלאומיים: מפיק האירוויזיון והמלודיפסטילן – כריסטר ביורקמן (Christer Björkman), כותב השירים היווני – דימיטריס קונטופולוס (Dimitris Kontopoulos) וראש המשלחת האיסלנדית לאירוויזיון – פליקס ברגסון (Felix Bergsson). ושתי שופטות מקומיות (מאלבניה): ריטה פטרו (Rita Perto) ומיקאלה מינגה (Mikaela Minga).

בזמן שכל השופטים הבינלאומיים העניקו את מקסימום הנקודות לאלוואנה ג'יאטה ואת המקום השני לארילנה ארה – השופטות האלבניות החליטו לבצע "סיכול ממוקד" ולמנוע את זכייתה של ג'יאטה. השופטת ריטה פטרו העניקה לג'יאטה את המקום ה- 5 ואילו השופטת מיקאלה מינגה העניקה לג'יאטה את המקום ה- 11! לזה קוראים "סיכול ממוקד"! את הנתונים גילינו בזכות רשת הטלוויזיה האלבנית, RTSH, אשר שחררה את טבלת התוצאות של כל שופט!תוצאות הקדם אירוויזיון – אלבניה

. אמן שיר ניקוד מקום
Valon Shehu Kutia e Pandorës 23 8
Sara Bajraktari Ajër 50 3
Robert Berisha Ajo nuk është unë 18 10
Tiri Gjoci Me gotën bosh 23 8
Bojken Lako Malaseen 45 4
Arilena Ara Shaj 67 1
Gena Shqiponja e lirë 18 10
Kamela Islamaj Më ngjyros 35 6
Albërie Hadërgjonaj Ku ta gjej dikë ta dua 27 7
Elvana Gjata Me tana 64 2
Olta Boka Shkrime në mur 17 12
Era Rusi Eja merre 43 5

זו תהיה ההשתתפות ה- 17 של אלבניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום החמישי בשנת 2012 עם השיר "Suus" בביצוע של רונה נישליו (Rona Nishliu).

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!