הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 – אלה המתמודדים אשר כדאי לשים אליהם לב: אור עמרמי ברוקמן, אלה לי להב, עדן אלנה, מורן אהרוני, לואי עלי, אוהד שרגאי, מועדון הקצב של אביהו פנחסוב, ניקי גולדשטיין, עומר אליהו ודוראל סעדון.

צפינו עד כה בעשרות מתמודדים אשר נבחנו בשלב הראשון של האודישנים בכוכב הבא לאירוויזיון 2020. 60 מהם עברו את השלב הראשון ואתם בחרתם, בעזרת הסקרים השונים אשר פורסמו בשבועות האחרונים באתר, ב- 15 הפייבוריטים שלכם: אור עמרמי ברוקמן, עדן אלנה, דנה לפידות, דוראל סעדון, מורן אהרוני, שירה גבריאלוב, דניאל בן חיים, גלית ויצמן, אלן בוצוייר, אלדד כהן, ליאורה יצחק, בר פורמן, ההרצלים, רון פרץ ולינוי אקלה.למרות הרשימה המכובדת שבה בחרתם, עשרה מתמודדים לכדו את אוזננו מתוך אמונה (ותקווה) כי יגיעו רחוק מאוד בתחרות. לפניכם הרשימה שגיבשנו:

אור עמרמי ברוקמן

אור עמרמי ברוקמן, בן 16 מתל אביב, הפך בבוקר שלאחר התכנית לשיחת החולין בכל מקום במדינה. ילד מאומץ לזוג אבות גאים שביצע שיר של חנן בן ארי (זמר דתי להזכירכם) והצליח להרשים את כולם. הילד הצעיר הביא ביצוע מצמרר ומהפנט ובכך הצליח להביא את מספר האחוזים הגבוה ביותר בתולדות "הכוכב הבא". על סמך האודישן הראשון ניתן להבחין שלילד יש יכולות מרשימות ביותר ולכן הוא צפוי להגיע מאוד רחוק בתחרות.

מורן אהרוני

הזמרת מורן אהרוני, אשר השתתפה בעונה הרביעית של "כוכב נולד", הרשימה את הקהל והשופטים עם השיר "Believer" (במקור של Imagine Dragons). הזמרת נתנה ביצוע חזק בעל עוצמה קולית מדהימה וחספוס מיוחד שנותן לזמרת את הייחוד שלה ולכן קיבלה 88% הצבעה באודישן הראשון. כל שופטי הפאנל נתנו לזמרת כחול. 13 השנים שחלפו מאז כוכב נולד עשו לזמר רק טוב, יש לה את ה'חבילה' המושלמת כדי להוביל אותה עד לבמה הגדולה ביותר בעולם.לואי עלי

לואי עלי, בן 27 מכפר מע'אר, זכה במקום הראשון ב"אייל גולן קורה לך" וחתום בליאם הפקות בניהולו של אייל גולן. הזמר מופיע בתאטרון הקאמרי ואף הופיע בבמהלך מופע הביניים באירוויזיון בתל אביב יחד עם עידן רייכל. לואי עלי בחר לבצע באודישן הראשון את השיר "צליל מיתר" (במקור של אייל גולן) בעברית ובערבית. אמנם דירגתם את הזמר הצעיר רק במקום ה- 5 בפרק האודישנים השני, אבל הזמר העניק ביצוע מקצועי ונקי. גם אסף אמדורסקי לא התרשם במיוחד מהזמר ולכן קיבל רק 79% הצבעה באודישן. למרות האודישן הבעייתי אנחנו צופים לזמר להגיע רחוק מאוד בתחרות.

עדן אלנה

מתמודדת נוספת אשר הופיעה בפרק האודישנים השני היא עדן אלנה, בת 19 מקרית גת, זכתה ב"אקס פקטור" במקום הראשון בשנת 2017. הזמרת ביצעה במהלך האודישן הראשון את השיר "Alive" (במקור של Sia) ונתנה ביצוע מדהים לשיר קשה שכלל מודולציה כפי שמיטב אוהדי האירוויזיון אוהבים. בסקר שערכנו לפני תחילת העונה זכתה עדן אלנה במקום השני מבין רשימת המפורסמים אשר תתחרה בעונה הנוכחית ובנוסף בחרתם בזמרת כאודישן הטוב ביותר של פרק האודישנים השני. עדן אלנה זכתה ב- 87% הצבעה עבור האודישן הראשון והיא נחשבת לאחת הזמרות הפופולריות והמבטיחות ביותר.מועדון הקצב של אביהו פנחסוב

מועדון הקצב של אביהו פנחסוב, הרכב מוזיקלי בניהולו של הזמר אביהו לנדוור, אשר משלב בשיריו מוסיקה מזרחית, בלקנית ורוק. אחד מחברי ההרכב הוא נגן הבוזוקי חיים רומנו. ההרכב המופרע ביצע באודישן הראשון את שיר הנושא של הסדרה תאג"ד – "ימים יפים". הביצוע המטורף הביא להרכב 79% הצבעה. כל חמש השופטים העבירו את ההרכב, אך נראה שהקהל פחות התלהב מהביצוע. למרות זאת, יש ללהקה ייחוד שאין במבצעים אחרים בתחרות. ההרכב יגיע רחוק בתחרות – אך לדעתי לא נראה אותו בגמר.

אלה-לי להב

הנערה הצעירה, אלה לי להב בת ה- 16 משוהם, פתחה את העונה כאשר ביצעה את השיר "You Don't Own Me" (במקור של Grace) בביטחון רב ועם ניחוח בינלאומי. הזמרת הצטיינה בעיקר בחלקים הנמוכים של השיר ונתנה ביצוע סוחף ולכן זכתה ב- 95% הצבעה. לאלה לי יש עתיד מאוד רחוק בתחרות, היא צעירה, שרה מעולה, בעלת ייחוד קולי. יתכן שאפילו נראה אותה בגמר.

עומר אליהו

המלצר המזמר עומר אליהו, בן 22 מרחובות, הוא אחד מהזמרים ים תיכוניים הטובים שנראו העונה ב'כוכב הבא'. עומר בחר לשיר את השיר "רק שלך" (במקור של ליאור נרקיס) והעניק ביצוע מעולה. הזמר הים תיכוני זכה ב- 83% הצבעה למרות שאסף אמדורסקי הצביע אדום. עומר אליהו הוא זמר מצויין, אך הוא יצליח להגיע לשלבים האחרונים של התחרות רק עם יצליח להתבלט וליצור יחוד משמעותי בסגנון השירה שלו, משום שלעיתים הוא נשמע כמו "עוד" זמר ים תיכוני ללא שום יחוד.

דוראל סעדון

דוראל סעדון, בן 20 מבאר שבע, נבחר לאודישן הטוב ביותר בפרק הרביעי. הזמר ביצע באודישן את השיר "Someone you Loved" (במקור של Lewis Capaldi) והפתיע את כולם עם קול מלאכי ומרגש, אולי המרגש ביותר העונה! סיפורי חייו של הזמר הבאר שבעי תרם להתרגשות והתמיכה בזמר הצעיר… אך גם ללא קשר, זה היה אודישן מעולה! הזמר זכה ל- 95% הצבעה מהקהל והשופטים.

ניקי גולדשטיין

הזמר והקומיקאי, ניקי גולדשטיין, בן 42 מרמת השרון, השתתף בעבר בקדם אירוויזיון 2011 (מקום 5) ובקדם אירוויזיון 2013 (מקום 10 בגמר). ניקי בחר לשיר את "Someone You Loved" (במקור של Lewis Capaldi). הביצוע היה באמת מצמרר כך שניקי גולשטיין זכה ב- 85% הצבעה למרות אדום מאסף אמדורסקי. גולדשטיין השתתף בפרק האודישן החמישי ובו דירגתם את האודישן שלו רק במקום החמישי. למרות זאת, לניקי גולדשטיין יש הרבה מה להציע ואני חושב שניקי גולדשטיין עשוי להשתבץ על תקן הזמר המפתיע של העונה. אני לא חושב שהוא יגיע עד הגמר, אך הוא יכול להגיע לשלבים מתקדמים ביותר.

אוהד שרגאי

אוהד שרגאי, בן 36 מכפר סבא, יוצא "כוכב נולד", חבר בהרכב עילי בוטנר וילדי החוץ וכותב השיר "Home" לאירוויזיון 2019. הזמר הגיע עם חשש כבד להתמודד בתחרות מול זמרים ידועים ואלמוניים בתקווה לייצג את ישראל באירוויזיון כזמר. באודישן ביצע הזמר את השיר "I Wanna Dance with Somebody" (במקור של Whitney Houston) בעוצמה רבה כמו שרק הוא יודע. מהאודישן עצמו לא נפלה לכם הלסת. בפרק האודישנים הראשון דירגתם אותו במקום השלישי אחרי אור עמרמי ברוקמן ואלה-לי להב. למרות זאת, אי אפשר לקחת ממנו את הניסיון האדיר על במות, את הסגנון המיוחד והקול המדהים. אוהד שרגאי בגמר? אולי…

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.