עם קבלת ההחלטה על חזרתו של הקדם אירוויזיון ב- 2021 לערוץ כאן 11, בתאגיד השידור לא מבזבזים זמן וכבר מודיעים כי לוסי איוב תנחה את התחרות.

[fblike]

רק אתמול נחשפה ההחלטה להחזיר את הקדם אירוויזיון לערוץ כאן 11 בשנת 2021 – וכבר בלילה הודיעו בתאגיד כי מנחת התכנית תיהיה מנחת אירוויזיון 2019 לוסי איוב.חשוב להדגיש כי ב- YNET מדווחים על כך שהתאגיד בודקים אפשרות ליצור שיתוף פעולה אחר עם אחד מהערוצים, במסגרתו ישודרו חלק מהתכנים של קדם האירוויזיון בערוץ כאן וחלק בערוץ שייבחר במכרז, אולם מדובר כרגע רק בשלב הרעיון ולכך נדרש גם ייעוץ משפטי. בכל מקרה כך או כך – בשנת 2021, בחירת הנציג לאירוויזיון תשודר בכאן 11.

אם כך, לא ברור מהו השינוי המהותי בהשוואה לצורת הבחירה השנה יחד עם קשת, שהרי על פי התכנון, הזמר ייבחר במשדר הגמר של 'הכוכב הבא' בקשת ואילו השיר צפוי להבחר בערוץ כאן 11 בעזרת קדם אירוויזיון פרטי, אשר בו יציג הזוכה ב'כוכב הבא' מספר שירים לבחירת הקהל. האם בתאגיד מתכוונים לבטל את קדם האירוויזיון הפרטי השנה?לוסי איוב?

הבחירה בלוסי איוב אינה חשבת למפתיעה. המנחה הצעירה נחשבת למוערכת מאוד על ידי מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ ונחשבת לאחת הכשרונות הבולטים בתאגיד. לכן, קובלנץ התעקש שלוסי איוב תהיה חלק ממנחי אירוויזיון 2019 – והיא אכן גנבה את ההצגה והפתיעה את כל הצופים.

אתמול פורסם כי בעקבות סיום ההתקשרות בין תאגיד השידור הציבורי לקשת בנושא בחירת נציג ישראל לאירוויזיון, בתאגיד הוחלט כי הוא זה שיבחר את הנציג הישראלי לאירוויזיון 2021. מדובר בסיום התקשרות לאחר חמש שנים (2015-2020) מוצלחות בהן ישראל עלתה לגמר בקביעות ואף זכתה בתחרות.

בעקבות סיום ההתקשרות בין תאגיד השידור הציבורי לקשת בנושא בחירת נציג ישראל לאירוויזיון, בתאגיד הוחלט כי הוא זה שיבחר את הנציג הישראלי לאירוויזיון 2021, כך פורסם הבוקר ב- YNET. בעקבות ידיעה זו, ישראל היא למעשה המדינה הראשונה אשר מאשרת השתתפות באירוויזיון 2021.

מתאגיד השידור הציבורי טרם התקבלה תגובה.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

[fblike]