הקדם אירוויזיון חוזר ל"כאן". אחרי שבחמש השנים האחרונות נבחר נציג ישראל במסגרת "הכוכב הבא" בהפקת קשת – בשנה הבאה יבחר השיר והנציג הישראלי במסגרת קדם אירוויזיון 2021. ישראל היא המדינה הראשונה אשר מאשרת השתתפות באירוויזיון 2021.

בעקבות סיום ההתקשרות בין תאגיד השידור הציבורי לקשת בנושא בחירת נציג ישראל לאירוויזיון, בתאגיד הוחלט כי הוא זה שיבחר את הנציג הישראלי לאירוויזיון 2021, כך פורסם הבוקר ב- YNET. בעקבות ידיעה זו, ישראל היא למעשה המדינה הראשונה אשר מאשרת השתתפות באירוויזיון 2021.
מאז 2015 נבחר הנציג ישראל לאירוויזיון במסגרת התכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון". בין הנציגים שנשלחו לתחרות בעקבות זכייתם בתכנית ניתן למצוא את נטע ברזילי (מקום 1), נדב גדג' (מקום 9), חובי סטאר (מקום 14), אימרי זיו (מקום 23) וקובי מרימי (מקום 23) – כולם עלו לגמר.

הצלחת ישראל באירוויזיון, בעקבות שיתוף הפעולה עם קשת, החזירה את היוקרה לתחרות האירוויזיון. אין ספק שתכנית העוסקת בבחירת הנציג הישראלי לאירוויזיון, בלב הפריים טיים ובערוץ הגדול ביותר בישראל, תרמה רבות לעליית קרנה של התחרות בשנים האחרונות. כעת, מקווים בתאגיד השידור להנות מ"ביצת הזהב".
כזכור, ב- 4 השנים שלפני שיתוף הפעולה (2011-2014) ישראל לא צלחה את חצאי הגמר. לכן, המהלך הזה כבר מקבל ביקורות: "במקום להשקיע מאות אלפי שקלים בתכנים נוספים וחשובים, הם בוחרים להשקיע אותם במוצר שממילא הם מקבלים בחינם״, אומר גורם המעורה בפרטים ל'ישראל היום'. ״אחר כך הם יבואו ויתבכיינו שהם בגירעון״.

בתאגיד יוציאו בקרוב קול קורא לחברות הפקה חיצוניות, במטרה למצוא פורמט וחברת הפקה לתחרות שתשודר בכאן ב- 2021. לא ברור האם "הכוכב הבא" תמשיך לעונה ה- 8 לאחר סיום העונה הנוכחית.

 

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

[fblike]