ברומניה מתנהלים דיונים לגבי שיטת הבחירה של הזמר והשיר לאירוויזיון 2020 בעקבות אי עלייה לגמר בשנתיים האחרונות. החלטה תתקבל בקרוב.

 

רשת הטלוויזיה הרומנית, TVR, אישרה לאתר Eurovoix כי מתנהלים דיונים לגבי שיטת הבחירה של השיר והזמר אשר ייצגו את רומניה באירוויזיון 2020. במדינת הבלקן מתלבטים האם להשאיר את קדם האירוויזיון במתכונת הרגילה, האם לשנות את שיטת השיפוט או שמא לעבור לבחירה פנימית. החלטה סופית בנושא תתקבל בקרוב.מאז 1993 נוהגים ברומניה לבחור את הנציג בעזרת קדם אירוויזיון המכונה "Selecția Națională". יחד עם זאת, תוצאות ה- Selecția Națională בשנה האחרונה (2019) היו הפתעה גמורה. הזמרת אסתר פאוני (Ester Peony) זכתה לייצג את רומניה באירוויזיון עם השיר "On A Sunday". פאוני זכתה במקום הראשון אצל צוות השיפוט, אבל רק במקום השמיני אצל הצופים בבית. לעומת זאת, הפייבוריטית לאורה ברטאן (Laura Bretan) קיבלה את המקום הראשון אצל הצופים בבית ואת המקום השלישי אצל צוות השיפוט. הסיבה העיקרית לכך שפאוני נבחרה כזוכה היא משום שהצבעת הצופים הרומנים היוותה רק 14% מהתוצאות הסופיות ובכך סיכל צוות השופטים את זכייתה של הפייבוריטית לאורה ברטאן.
הסערה אשר נגרמה כתוצאה מבחירתה של פאוני, בנוסף לכך שרומניה נכשלת לעלות לגמר שנתיים ברציפות, הביאה לכך שרשת הטלוויזיה הרומנית הבטיחה לשקול לשנות את צורת הבחירה של השיר הרומני לאירוויזיון.

זו תיהיה ההשתתפות ה- 21 של רומניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום השלישי ב- 2005 וב- 2010.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!