יהודה גברה הישראלי זכה במקום ה- 23 בגמר Kënga Magjike 2019 – אחד הפסטיבלים הגדולים והנחשבים באלבניה. תמרה טודבסקה המקדונית זכתה במקום ה- 5. הזוכה היא נציגת אלבניה לאירוויזיון 2016: אנדה טריפה (Eneda Tarifa).

 

אמש נערך גמר פסטיבל Kënga Magjike אשר נחשב לאחד הפסטיבלים הגדולים ביותר באלבניה. השנה התקיימה התחרות בפעם ה- 21 והיא נחשבת לאחת התחרויות הנצפות ביותר באלבניה ובארצות הבלקן ומשודרת בשידור חי למיליוני צופים. 27 שירים התמודדו בגמר הגדול, לאחר שצלחו שני חצאי גמר אשר נערכו ביום רביעי וחמישי.
בין המתמודדים ניתן היה למצוא את הזמר יהודה גברה, אשר זכה במקום רביעי בקדם אירוויזיון 2013 עם "We're Beautiful". זכייתו במקום הרביעי נחשבה להפתעה גדולה מאחר ובקדם אירוויזיון 2013 התמודדו כוכבים ישראלים רבים ואילו גברה נחשב לזמר אלמוני עד לאותה עת. יהודה גברה ניסה לייצג בעבר גם את סן מרינו ב- 2018 ובנוסף, הזמר ניסה את מזלו ב'כוכב הבא 2020' אך נכשל כבר בשלבים המוקדמים. יהודה גברה הוא הזמר הישראלי הראשון אשר השתתף בתחרות האלבנית הותיקה.
יהודה גברה ביצע בתחרות את השיר "מעכשיו" אשר נכתב על ידו יחד עם פז פרל. את השיר הפיק המוסיקאי אלון פרץ. יהודה גברה התמודד בחצי הגמר השני ובזכות ביצוע מוצלח הצליח לעלות לגמר הגדול של הפסטיבל, שם התמודד מול 27 שירים ולבסוף זכה במקום ה- 23. בנוסף, גברה התמודד על פרס בקטגוריית 'הזמר הבינלאומי החדש הטוב ביותר'. את הפרס קטפו לבסוף הרכב Sisma האיטלקים.
הזוכה במקום הראשון: אנדה טריפה

הזוכה במקום הראשון בתחרות היא לא אחרת מאשר אנדה טריפה (Eneda Tarifa) אשר ייצגה את אלבניה באירוויזיון 2016 עם השיר "Fairytale" אשר הגיע רק למקום ה- 16 בחצי גמר האירוויזיון. אמש ביצעה טריפה את הבלדה המרגשת "Ma Zgjat Dorën" אשר העניקה לה את הזכייה הראשונה בתחרות היוקרתית. אנדה טריפה ניסתה את מזלה ב- Kënga Magjike גם בשנים 2006 וב- 2008.

בין המתמודדים הנוספים בתחרות השנה ניתן למצוא את:

תמרה טודבסקה (Tamara Todevska) – זוכת השופטים של אירוויזיון 2019 ומקום 7 בסיכום הכולל, ביצעה אמש  את השיר "Monsters" המעולה אשר נכתב על ידי אותם כותבים אשר כתבו את "Proud". טודבסקה זכתה בתחרות במקום ה- 5 והמכובד! בנוסף, זכתה בפרק בקטגוריית 'הזמר הבינלאומי הגדול והטוב ביותר'.
יוליאנה פאשה (Juliana Pasha) – הזמרת ייצגה את אלבניה באירוויזיון 2010 עם השיר "It's All About You" וזכתה במקום ה- 16 בגמר הגדול. יוליאנה פאשה זכתה בתחרות Kënga Magjike בשנת 2010 אך השנה היא הסתפקה במקום ה- 12.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!