מספר זמרים וביניהם הזמרים דוני מונטל (Donny Montell), יורי וקלנקו (Jurijus Veklenko) וסשה סונג (Sasha Song) פסלו את האפשרות כי ישתתפו בקדם האירוויזיון הליטאי הידוע בשם Eurovizijos 2020.

[fblike]

 

רשת הטלוויזיה הליטאית קבעה כי מחר, 8 בדצמבר, יהיה המועד האחרון בו ניתן לשלוח שירים עבור קדם האירוויזיון הליטאי. בעקבות זאת, מספר זמרים הודיעו אינם מתכוונים להשתתף ב- Eurovizijos 2020:

  • דוני מונטל (Donny Montell) – יצג את ליטא באירוויזיון 2016 "I've Been Waiting For This Night" וב- 2012 עם "Love Is Blind". בנוסף התמודד 5 פעמים בקדם האירוויזיון הליטאי.
  • יורי וקלנקו (Jurijus Veklenko) – נציג ליטא באירוויזיון 2019 עם השיר "Run With The Lions".
  • סשה סונג (Sasha Song) – נציג ליטא באירוויזיון 2009.
  • אריקה ג'נינג (Erica Jennings) – ייצגה את ליטא באירוויזיון 2001 כחלק מלהקת SKAMP עם השיר "You Got Style".
  • יורגיס דידז'יוליס (Jurgis Didžiulis) – ייצג את ליטא באירוויזיון 2010 עם להקת InCulto והשיר "Eastern European Funk".
  • יורגיס ברוזגה (Jurgis Brūzga) – מקום שני בקדם האירוויזיון ב- 20018.
  • רוטה שצ'יוגולבייטה (Rūta Ščiogolevaitė) – התמודדה מספר פעמים בקדם האירוויזיון בליטא.
  • לוליטה זירו (Lolita Zero) – סיימה במקום ה- 4 בקדם אירוויזיון ב- 2017.
בסוף ספטמבר דיווחנו כי רשת הטלוויזיה של ליטא, LRT, הודיעה על מספר שינויים בקדם האירוויזיון המסורתי של ליטא לקראת אירוויזיון 2020. רשת הטלוויזיה תקצר את הליך בחירת השיר מ- 7 מופעים (4 רבעי גמר, 2 חצאי גמר וגמר) ל- 6 מופעים. המופעים יערכו החל מאמצע חודש ינואר ועד סוף פברואר.
במהלך המופעים יצביעו השופטים לשירים כאשר הם נמצאים מחוץ לאולם, כך שהשופטים לא יביעו את דעתם לאחר כל שיר כפי שעשו בשנים קודמות. במקביל, גם הצבעת הצופים לא תוצג במהלך המופעים אלא תיחשף רק בסיום כל מופע.

זו תהיה ההשתתפות ה- 21 של ליטא באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום השישי באירוויזיון 2006 עם השיר "We Are the Winners" בביצוע של LT United.

 

[fblike]

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!