מחר, ביום שלישי בשעה 13.00 בצהריים (שעון ישראל), ייחשפו 28 המתמודדים אשר יתמדדו בקדם האירוויזיון השוודי הידוע בשם Melodifestivalen 2020. בין הזמרים אשר צפויים לחזור: אריק סעדה, רובין בנגטסון, אנה ברגנדאהל ונאנה גרונבאל.

 

רשת הטלוויזיה השוודית, SVT, תכריז ביום שלישי בשעה 13.00 בצהריים (שעון ישראל) את שמותיהם של 28 המתמודדים אשר יתמודדו בקדם האירוויזיון השוודי – Melodifestivalen 2020. רגע לפני, מפרסם העיתון השוודי Aftonbladet את רשימת הזמרים אשר צפויים לקחת חלק בתחרות.

בתוך הרשימה ניתן למצוא זמרים מוכרים כמו אריק סעדה (Eric Saade), אנה ברגנדאהל (Anna Bergendahl), רובין בנגטסון (Robin Bengtsson), נאנה גרונבאל (Nanne Grönvall), לינדה בנגצינג (Linda Bengtzing), אלן בנדיקטסון (Ellen Benediktson) , רנאיידה (Renaida) ומוהומבי (Mohombi).
רשימת הזמרים עפ"י Aftonbladet:

 • אריק סעדה (Eric Saade) אשר יצג את שוודיה באירוויזיון באירוויזיון 2011 (מקום 3 בגמר) עם השיר "Popular". בנוסף, הנחה בשנה שעברה את המלודיפסטיבלן.
 • אנה ברגנדאהל (Anna Bergendahl) אשר יצגה את שוודיה באירוויזיון 2010 (מקום 11 בחצי הגמר) ובנוסף, התמודדה בשנה שעברה במלודיפסטיבלן עם השיר "Ashes to Ashes" (מקום 10).
 • רובין בנגטסון (Robin Bengtsson) יצג את שוודיה באירוויזיון 2017 (מקום 5 בגמר) והתמודד במלודיפסטיבלן 2016 עם השיר המעולה "Constellation Prize" אשר הגיע רק למקום ה- 5 במלודיפסטיבלן.
 • ויקטור קרון (Victor Crone) – הזמר השוודי, אשר יצג את אסטוניה באירוויזיון 2019, התמודד בעבר במלודיפסטיבלן 2015 יחד עם הראפר ממוצא אירני בהרנג מירי (Behrang Miri). השניים ביצעו את השיר "Det Rår Vi Inte För" אשר הגיע עד שלב גלגל ההצלה.
 • The Mamas – להקת "האימהות", אשר ליוותה את ג'ון לונדביק (John Lundvik) באירוויזיון האחרון בתל אביב, החליטה להתמודד במלודיפסטיבלן והפעם לעמוד במרכז הבמה! הלהקה, למעשה, הוקמה במיוחד כדי ללוות את לונדביק לאירוויזיון אך כעת הן מקוות לשתף שוב פעולה בתקווה להגיע לבמה הגדולה ברוטרדם.
 • נאנה גרונבאל (Nanne Grönvall) – זמרת השלאגרים הופיעה כחלק מלהקת Sound Of Music במלודיפסטיבלן 1986 וב- 1987. ב- 1996 לקחה חלק בלהקת One More Time אשר זכתה במלודיפסטיבלן וייצגה את שוודיה עם השיר "Den Vilda" אשר הגיע למקום ה- 3 באירוויזיון. ב- 1998 השתתפה הזמרת במלודי לראשונה כסולנית ומאז ניסתה את מזלה שוב ב- 2003, 2005 וב- 2007. ב- 2005 הגיעה למקום השני בגמר המלודי כאשר 3 נקודות הפרידו בינה לבין השיר הזוכה.
 • לינדה בנגצינג (Linda Bengtzing) מתכוננת להופעתה השביעית במלודיפסטיבלן. זמרת השלאגרים התמודדה בשנים 2005, 2006, 2008, 2011, 2014 ו- 2016. הזמרת עלתה לגמר המלודי 4 פעמים כאשר התוצאה הטובה ביותר אותה השיגה הייתה בשנת 2008 עם השיר "Hur svårt kan det va?" אשר זכה במקום ה- 5 בגמר.
 • האנה פרם (Hanna Ferm) – הזמרת הצעירה, בת 19, הגיעה עד למקום השני באיידול השוודי בשנת 2017. שנה לאחר מכן, ב- 2018, היא כבר התמודדה במלודיפסטיבלן השוודי יחד עם הזמר LIAMOO והשיר "Hold You". השניים הצליחו לזכות במקום השלישי במלודיפסטיבלן.
 • סוניה אלדן (Sonja Aldén) היא זמרת שלאגרים אשר התמודדה במלודיפסטיבלן שלוש פעמים. בשנת 2006 שירה "Etymon" נשאר בחצי הגמר. ב- 2007 השיר “För att du finns” הצליח להתברג במקום ה- 6 בגמר המלודי, וב- 2012 השיר “I din himmel” שוב כשל לעלות לגמר.
 • אלן בנדיקטסון (Ellen Benediktson) השתתפה בעבר במלודיפסטיבלן 2014 עם השיר "Songbird" (מקום 7) ובמלודיפסטיבלן 2015 עם השיר "Insomania" (מקום 5 בחצי הגמר).
 • תורסטן פלינק (Thorsten Flinck) אישר כי הוא יתמודד במלודיפסטיבלן הקרוב, למרות חוקי התחרות. פלינק הוא שחקן ומוסיקאי, בן 58, עם קריירה של 40 שנים. פלינק משחק לרוב דמויות מרושעות או פסיכופטיות אך גם בחייו האמיתיים הוא דמות שנויה במחלוקת. תורסטן פלינק התמודד במלודיפסטיבלן 2012 יחד עם ההרכב Revolutionsorkestern. הוא ביצע את השיר "Jag reser mig igen" והגיע למקום ה- 8 בגמר.
 • רנאיידה (Renaida) – התמודדה במלודיפסטיבלן 2018 עם השיר "All The Feels" (מקום 9).
 • סימון פיירון (Simon Peyron) התמודד במלודיפסטיבלן בשנת 2014 כסולן של להקת המטאל Outrigger עם השיר "Echo". השיר הגיע לשלב גלגל ההצלה.
 • אניס דון דמינה (Anis Don Demina) הוא DJ, ראפר וזמר אשר השתתף כסקסופוניסט במלודיפסטיבלן 2018 בשירם של סמיר וויקטור (Samir & Viktor) אשר נקרא "Shuffla". במלודיפסטיבלן 2019 התמודד יחד עם זיאנה (Zeana) כאשר ביצעו יחדיו את השיר “Mina bränder”. השיר הגיע רק למקום ה- 5 בחצי הגמר.
 • פרידה אורן (Frida Öhrn) תשתתף במלודיפסטיבלן לראשונה כסולנית. עד כה השתתפה הזמרת כחלק מהרכבים: ב- 2004 כחלק מהרכב LaRoxx (מקום 5 בחצי גמר) ואילו ב- 2009 (מקום 5 בחצי גמר) וב- 2013 (גלגל הצלה) כחלק מלהקת הבנות Cookies ‘N’ Beans.
 • אלבין יונסן (Albin Johnsén) הוא ראפר אשר התמודד לראשונה במלודיפסטיבלן 2016 כאשר ביצע את השיר "Rik" יחד עם הזמר מאטיאס אנדריאסון (Mattias Andréasson). השיר הגיע עד לשלב גלגל ההצלה.
 • הזמרת Dotter השתתפה לראשונה במלודיפסטיבלן 2018 עם השיר "Cry" אשר נכשל לעלות לגמר. ב- 2017 Dotter שימשה כאחת הכותבות של השיר “A Million Years” אשר בוצע על ידי מאריאט (Mariette) והגיע למקום ה- 3 בגמר. ב- 2019 כתבה את השיר "Victorious" אשר בוצע על ידי לינה הדלונד (Lina Hedlund) והגיע למקום ה- 11 בגמר.
 • יעקב קרלברג (Jakob Karlberg) – הזמר, בן ה- 25, ניסה להתקבל לתכנית האיידול השוודי בשנת 2011 אך נכשל בשלב האודישנים. לאחר התכנית הוא הוחתם בחברת Sony Music ושחרר מספר שירים. השיר "Fan va bra" אשר הוציא הזמר במאי 2015 הפך ללהיט.
 • ווליאן סטריד (William Strid) התפרסם כאשר השתתף בשנה שעברה בתכנית הכשרונות השוודית Idol, שם הגיע למקום החמישי. באחת התכניות במהלך העונה ביצע דואט יחד עם מתמודדת העבר ויקטוריה (Wiktoria) לשיר "Stay With Me" (במקור של סם סמית'). הזמר צפוי להתמודד השנה לראשונה במלודיפסטיבלן.
 • קלרה המרסטורם (Klara Hammarström) ידועה בעיקר מתוך תכנית הריאליטי "Familjen Hammarström" אשר מתעדת את משפחתה (בסגנון סדרת הריאליטי 'משפחת קרדשיאן'). הזמרת שחררה עד כה שני שירים לתחנות הרדיו בשוודיה.
 • OVÖ – ההרכב OVÖ הוקם על ידי שני ראפרים שוודים. השניים התפרסמו לראשונה כאשר שחררו את השיר "Zara Larsson" אשר נכתב על זמרת הפופ השוודית הידועה. על פי הדיווחים, רשת הטלוויזיה השוודית עבדה קשה מאוד כדי שהשניים יסכימו להתמודד בתחרות.
 • Drängarna – הרכב דאנס אשר הוקם בשנת 1995.
 • פול ריי (Paul Rey), בן 27, שחרר ב- 2017 את גרסת הרמיקס שלו ל- "California Dreaming" יחד עם הראפר האמריקאי Snoop Dogg. לגרסת הרמיקס הזו הייתה הצלחה דיי גדולה בשוודיה אך הפריצה הגדולה של הזמר עדיין לא הגיעה.
 • סוזי פ. (Suzi P) היא זמרת היפ הופ צעירה, בת 16 בלבד, אשר הספיקה לשחרר כמה סינגלים עד כה ונחשבת להבטחה גדולה בז'אנר ההיפ הופ השוודי.
 • אמנדה אוסה (Amanda Aasa) היא המתמודדת הודאית (אולי) היחידה. הזמרת נבחרה על ידי שופטים אשר בחרו בה כמתמודדות המתאימה ביותר למלודיפסטיבלן מבין מתמודדי תחרות ה- P4 Nästa, למרות שלא זכתה בתחרות עצמה. מידי שנה אחד ממתמודדי ה- P4 Nästa מקבל את הכרטיס הראשון לתחרות המלודיפסטיבלן. אוסה השתתפה בתחרות עם השיר "Gå hem" אך תיאלץ להתמודד במלודיפסטיבלן עם שיר אחר משום ששיר זה נחשף לפני ה- 1 בספטמבר.

 

מקור: Aftonbladet

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

תגובות