התקשורת האלבנית מדווחת שהזמרת היווניה בעלת השורשים האלבנים, אלני פוריירה (Eleni Foureira), תופיע במהלך המופע האמנותי ב- Festivali i Këngës אשר משמש כקדם האירוויזיון האלבני.

[fblike]

 

סגנית אירוויזיון 2018, אלני פוריירה (Eleni Foureira), צפויה להתארח בקטע האומנותי של Festivali i Këngës, המשמש מאז 2004 לבחירת הנציג האלבני לאירוויזיון. חצאי הגמר של הפסטיבל ייערכו ב- 19 וב- 20 בדצמבר ואילו הגמר ייערך ב- 22 בדצמבר.

בתקשורת האלבנית דיווחו בימים האחרונים על כך שאלני פוריירה, כוכבת האירוויזיון היוונית-קפריסאית תופיע במהלך המופע האמנותי ב- Festivali i Këngës. עדיין לא ידוע באיזה מן הערבים תופיע הזמרות ואילו שירים תבצע בהופעתה. עדכונים יגיעו בהמשך.
זאתי לא תהיה הפעם הראשונה שכוכבי אירוויזון לשעבר יופיע בתחרות האלבנית. בשנה שעברה ארמל מטה (Ermal Meta), נציג איטליה לאירוויזיון 2018, הופיע בקטע האומנותי של הפסטיבל. באופן מקרי (או שלא), גם מטה וגם פוריירה נולדו באלבניה בעיר פייר, המרוחקת 100 קילומטר מהבירה טירנה.

אלני פוריירה ייצגה את קפריסין באירוויזיון 2018 בליסבון עם השיר "Fuego". היא נאבקה על הזכיה עם נציגתינו, נטע ברזילי, עד הרגע האחרון בתחרות, אך בסופו של דבר כזכור הפסידה לנטע וסיימה במקום השני, הישג השיא של קפריסין בתחרות.
במאי האחרון היא הופיעה בחלק האומנותי של התחרות שנערכה בתל אביב יחד עם קונצי'טה וורסט, ורקה סרדוצ'קה, מונס זלמרלוב וגלי עטרי. פוריירה שרה את השיר של ורקה " Dancing Lasha Tumbai". היא נחשבת לאחת הזמרות המצליחות ביוון ושופטת בתחרות הריאליטי "The Final Four".

Festivali i Këngës מתקיים בקביעות מאז 1962 ונחשב לאירוע המוזיקה הגדול ביותר באלבניה. מאז 2004 הוא משמש כ"קדם אירוויזיון האלבני" והזוכה בו מייצג את אלבניה בתחרות.

רשימת המתמודדים ב- FiK השנה:

 1. Albërie Hadërgjonaj
 2. Aldo Bardhi
 3. Arilena Ara
 4. Bojken Lako
 5. Devis Xherahu
 6. Eli Fara & Stresi
 7. Elvana Gjata
 8. Era Rusi
 9. Gena
 10. Genc Tukiqi
 11. Kanita Suma
 12. Kamela Islamaj
 13. Kastro Zizo
 14. Olta Boka
 15. Renis Gjoka
 16. Robert Berisha
 17. Sara Bajraktari
 18. Tiri Gjoci
 19. Valon Shehu
 20. Wendi Mancaku

 

זו תהיה ההשתתפות ה- 17 של אלבניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום החמישי בשנת 2012 עם השיר "Suus" בביצוע של רונה נישליו (Rona Nishliu).

מקור: Escxtra.com

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!