עשר שנים לאחר פרישתה מהאירוויזיון, אנדורה מתכננת לחזור להתמודד בתחרות המוסיקלית הגדולה בעולם. ממשלת אנדורה תומכת בחזרתה של הנסיכות הזעירה לתחרות.

[fblike]

 

אנדורה פרשה מתחרות האירוויזיון לאחר אירוויזיון 2009. לאחר שש השתתפויות בתחרות, בהן לא הצליחה הנסיכות הזעירה לעלות לגמר, החליטה אנדורה לפרוש מהתחרות בשל המצב הכלכלי של רשת הטלוויזיה ובשל חוסר עיניין פוליטי בתחרות.
כעת, נראה שאנדורה מעוניינת לחזור לתחרות. בהצהרה של המפלגה הגדולה בממשלת אנדורה, Blau, הודיעו הערב כי "רשת הטלוויזיה של אנדורה, RTVA, תחזור להתמודד בתחרות האירוויזיון, אבל לפני כן, יש לבצע הערכה תקציבית. התחרות תאפשר לאמנים של מדינתנו לקבל חשיפה בינלאומית ולהפיץ את התרבות שלנו".

ממשלת אנדורה מעודדת את חזרתה של אנדורה לתחרות אך ההחלטה הסופית נתונה בידי רשת הטלוויזיה של אנדורה אשר לא הגיבה עד כה להצהרת המפלגה.
במידה ואכן יחליטו באנדורה להתמודד באירוויזיון, לא ברור האם הם מתכוונים לנסות את מזלם כבר השנה באירוויזיון 2020 או שמדובר בשנה הבאה. חשוב לציין כי רשימת המתמודדים הרשמית של אירוויזיון 2020 כבר הושלמה ופורסמה ולכן סביר להניח שבמידה ובאנדורה יביעו עיניין לחזור לתחרות, הדבר יקרה רק באירוויזיון 2021.

אנדורה השתתפה בתחרות האירוויזיון בין השנים 2004 ל- 2009. הנסיכות כשלה פעם אחר פעם לעלות לגמר האירוויזיון. בשיאה הגיעה למקום ה- 12 בחצי הגמר עם השיר "Salvem el món" בביצוע של Anonymous.
מקור: Elnacional.cat

[fblike]

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!