רשת הטלוויזיה של מונטנגרו מסבירה את הסיבה העיקרית לפרישתה מהאירוויזיון. הסיבה עשויה להפתיע את אוהדי האירוויזיון ואזרחי מונטנגרו.

 

רשת הטלוויזיה של מונטנגרו, RTCG, החליטה להשקיע את תקציב האירוויזיון, אשר שווה ערך לכ- 130,000 יורו, ברכישת צי רכבים חדשים עבור צוותי רשת הטלוויזיה:
"השתתפותה של מונטנגרו בתחרות האירוויזיון עולה כ- 130,000 יורו מידי שנה. נציגנו בתחרות לא נחלו הצלחה גדולה, בקושי הצליחו לעלות לגמר התחרות. לכן, השנה החלטנו להשקיע את הכסף בחידוש צי הרכבים של רשת הטלוויזיה. התכנית היא לרכוש חמישה רכבים חדשים, אשר ישפרו באופן משמעותי את בטיחותם של צוותי השידור שלנו, אשר עוברים מעל 1,000 קילומטרים מידי יום".
במונטנגרו מודים כי תקציב רשת הטלוויזיה דל ביותר ולכן, על פי סדר העדיפויות של הרשת, מעדיפים להשקיע את הכסף ברכישת צי רכבים אשר ישפר את בטיחות עובדי רשת הטלוויזיה. על פי הנהלת רשת הטלוויזיה, הם מוכרחים לנהוג באחריות ולהשקיע את כספי התקציב בצורה נכונה ויעילה.

בשבועיים האחרונים התרבו השמועות לגבי פרישתה של מונטנגרו מתחרות האירוויזיון. עם חשיפת רשימת המדינות המתמודדות באירוויזיון 2020 התבשרנו כי מונטנגרו החליטה שלא להשתתף באירוויזיון הקרוב אשר ייערך בהולנד.
מונטנגרו החלה להשתתף בתחרות האירוויזיון כמדינה עצמאית ב- 2007. בשלוש שנותיה הראשונות בתחרות נכשלה המדינה הבלקנית לעלות לגמר וב- 2010 הודיעה על פרישה בשל המצב הכלכלי הקשה אליו נקלעה רשת הטלוויזיה.

מונטנגרו חזרתה ללהתמודד באירוויזיון ב- 2012, לאחר שנתיים בהם לא השתתפה. עד כה השתתפה המדינה 11 פעמים בתחרות האירוויזיון, מתוכם הצליחה לעלות רק פעמיים לגמר הגדול, כאשר הפעם האחרונה הייתה באירוויזיון 2015.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!