בשעות האחרונות מתפשטת שמועה כי רוטרדם הזמינה את הרשות הפלסטינית להשתתף באירוויזיון. האם פלסטין תניף את דגלה בהולנד במאי 2020?

[fblike]

 

בשעות האחרונות משפטת שמועה לפיה הרשות הפלסטינית הזומנה להשתתף בתחרות האירוויזיון אשר תתקיים במאי 2020 לצד ישראל. העובדות הן כי חברי מפלגת DENK במועצת העיר רוטרדם שלחו בקשה לראש עיריית רוטרדם בו הם דורשים להזמין את הרשות הפלסטינית להשתתף באירוויזיון 2020.
"כחלק מתהליך השלום במזרח התיכון, נרצה לראות את הפלסטינים משתתפים גם בתחרות האירוויזיון. כל מדינה שהיא חברה מלאה באיגוד השידור האירופי (EBU) יכולה להתמודד בתחרות. מצרים, אלג'יריה, מרוקו, טוניסיה ולוב הן גם חברות באיגוד". טוענים במפלגה. "בהתאם למדיניות קבלת השונה, זה הזמן המתאים להזמין את הפלסטינים להשתתף באירוויזיון".
איגוד השידור האירופי הוא ארגון שידור אשר חברים בו גופי שידור ממדינות אירופה, המזרח התיכון, צפון אפריקה ומדינות הקווקז. הרשות הפלסטינית ביקשה להצטרף לארגון לפני מספר שנים אך בקשתם נדחתה מאחר ואינה מוכרת על ידי האו"ם כמדינה. גם קוסובו, אשר חפצה להצטרף לתחרות האירוויזיון בשנים האחרונות, נתקלה בשנה האחרונה בסירוב מאותה סיבה.

כפי שאנחנו כבר יודעים, בפוליטיקה ההצהרות חשובות יותר מאשר העובדות עצמן, מאחר ולעיריית רוטרדם אין שום סמכות להזמין או לקבוע אילו מדינות ישתתפו בתחרות. הגוף היחיד אשר בסמכותו להזמין ולקבוע אילו מדינות משתתפות הוא איגוד השידור האירופי, ולכן כל הצהרה מטעם מפלגת DENK הינה בגדר הצהרה ללא יכולות יישום אשר משמשת רק עבור צבירות הון פוליטי בהולנד.

למפלגת DENK, אשר דורשת להזמין את הרשות הפלסטינית לאירוויזיון, רק 4 מושבים מתוך 45 במועצת העיר רוטרדם. המפלגה הוקמה על ידי מהגרים טורקים ועוסקת בעיקר בפעילות לטובת המהגרים הרבים וקוראת להתנגד לגזענות.

מקור: Dagblad010

[fblike]

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!