הזמר בלאס קנטו (Blas Cantó) נבחר לייצג את ספרד באירוויזיון 2020. הזמר נבחר בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה הספרדית.


הפתעה! רשת הטלוויזיה הספרדית, RTVE, הכריזה באופן מפתיע על הנציג הספרדי לאירוויזיון 2020. מדובר בזמר הספרדי בלאס קנטו (Blas Cantó) אשר נבחר בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה. השיר אותו יבצע קנטו עדיין לא נבחר. הזמר עובד יחד עם רשת הטלוויזיה הספרדית, RTVE, במטרה למצוא את השיר הטוב ביותר לאירוויזיון. "זו החלטה מאוד חשובה, אנחנו מעוניינים לבחור את השיר המושלם לאירוויזיון", מספר הזמר.

לא ברור האם השיר ייבחר על ידי הזמר ו- RTVE או שמא ייערך קדם אירוויזיון פרטי לזמר, בו יבצע קנטו מספר שירים ומתוכם הצופים ו/או צוות שופטים יבחר את הטוב ביותר. בשנים 2012 וב- 2013, כאשר פסטורה סולר (Pastora Soler) ולהקת ESDM נבחרו לייצג את ספרד, נערך קדם אירוויזיון פרטי אשר בו הוצגו 3 שירים לבחירת הקהל. לעומת זאת, ב- 2015, כאשר נבחרה הזמרת אדורנה (Edurne), השיר נבחר על ידי הזמרת ב- RTVE.
בלאס קנטו (Blas Cantó)

בלאס קנטו, נולד ב- 26 באוקטובר 1991, יחגוג בעוד שלושה שבועות את יום הולדתו ה- 28. הזמר התפרסם כחבר בלהקת הבנים Auryn אשר הוקמה בשנת 2009 והתפרקה בשנת 2016.

בלאס קנטו החל בקריירת סולו עם התפרקות הלהקה, בשנת 2016, ומאז הוציא 5 סינגלים בלבד, כאשר הסינגל "Él no soy yo" זכה להצלחה יחסית גדולה בספרד ובתואר סינגל פלטינה.

הזמר זכה בעונה החמישית של תכנית הטלוויזיה "Your face sounds familiar" בגרסה הספרדית.

בלאס קנטו (Blas Cantó) והאירוויזיון

בלאס קנטו אינו זר לעולם האירוויזיון. הזמר התמודד בקדם אירוויזיון הספרדי לקראת תחרות הילדים בשנת 2004. אז התמודד עם השיר "Sentir" ואף הגיע למקום השני. את המקום הראשון בקדם באותה שנה קטפה הזמרת מריה איזבל (María Isabel) אשר זכתה במקום הראשון באירוויזיון לילדים 2004.
הזמר התמודד גם בקדם אירוויזיון הספרדי בשנת 2011 יחד עם להקת הבנים בה היה חבר AURYN. הלהקה ביצעה את השיר "Volver" והגיע עד שלישיית הגמר, אך לבסוף הפסידו לזמרת הספרדייה לוצ'יה פרז (Lucía Pérez).

בשנת 2017 שמו נקשר שוב עם התחרות, כאשר בסקר אשר נערך בספרד נבחרו בלאס קנטו לאחד הזמרים המועדפים לייצוג ספרד באירוויזיון. "אני לא יודע אם ארצה לשיר באירוויזיון, למרות שהאירוויזיון הוא אחד הפסטיבלים הגדולים בעולם", אמר קנטו באחד הראיונות ב- 2017. בראיון אחר באותה שנה אמר קנטו ש"האירוויזיון הוא פרוייקט שיקרה יום אחד. אם לוקחים את זה ברצינות האירוויזיון יכול לעזור לקריירה של לאורך זמן".

בלאס קנטו מי?! בקורת

הבחירה בבלאס קנטו מאוד מוזרה. לאחר שנים רבות, ספרד מקדימה ובוחרת את הנציג הספרדי כבר בחודש אוקטובר. צפוי היה שתבחר בזמר ידוע עם קריירה מפוארת אשר זכה להצלחה גדולה בספרד. בחודשים האחרונים עלו שמות גדולים כמו רות לורנזו ודיאנה נבארו. יחד עם זאת, התחושה היא שרשת הטלוויזיה הספרדית ישר החתימה את הזמר הראשון שאמר להם "כן!". בלאס קנטו הוא זמר שהיה חלק מלהקת בנים דיי מצליחה בין השנים 2011-2015, אך הקריירת סולו של הזמר לא הצליחה להמריא. אף שיר מבין שיריו לא זכה להצלחה גדולה. ולכן, אם לספרד יש עוד חמישה חודשים למצוא זמר מוצלח, מדוע בחרה דווקא בו?

 

הנציג האחרון של ספרד באירוויזיון 2019 היה הזמר מיקי (Miki) אשר ייצג את המדינה עם השיר "La Venda". הזמר הצליח להגיע בגמר הגדול רק למקום ה- 22 עם 54 נקודות בלבד למרות שמוקם בהימורים השונים במקום ה- 12.

 

זו תהיה ההשתתפות ה- 60 של ספרד באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 1968 ו- 1968. אמאיה ואלפרד (Amaia & Alfred), נציגי ספרד באירוויזיון 2018, נבחרו במתכונת זהה, אך הגיעו בשנה שעברה רק אל המקום ה- 23.

 


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

פרסומת: חוגגים בקרוב אירוע? מחפשים צלם? צילום אירועים בצפון זה LaVie Photography!