37 מדינות אישרו את השתתפותן באירוויזיון 2020. 6 מדינות עדיין שומרות על שתיקה: איטליה, ארמניה, בולגריה, הונגריה, מולדובה ופולין. מה יעלה בגורלן?

37 מדינות הכריזו עד כה כי הן מעוניינות להשתתף באירוויזיון הקרוב: אוסטריה, אוסטרליה, אוקראינה, אזרבייג'אן, איסלנד, אירלנד, אלבניה, אסטוניה, בלגיה, בלרוס, בריטניה, גאורגיה, גרמניה, דנמרק, הולנד, יוון, ישראל, לטביה, ליטא, מונטנגרו, מלטה, מקדוניה הצפונית, נורווגיה, סלובניה, סן מרינו, ספרד, סרביה, פורטוגל, פינלנד, צ'כיה, צרפת, קפריסין, קרואטיה, רומניה, רוסיה, שוודיה ושוויץ.
למעשה, כל המדינות אשר מעוניינות להשתתף באירוויזיון 2020 כבר הגישו את מסמכי ההרשמה הדרושים לאיגוד השידור האירופי. לכל אותן מדינות עדיין יש אפשרות לפרוש מהתחרות עד ה- 30 באוקטובר. ב- 31 באוקטובר צפוי איגוד השידור האירופי לפרסם באופן רשמי את הרשימה המלאה של המדינות המשתתפות באירוויזיון 2020.

6 מדינות לא הכריזו עד כה דבר לגבי השתתפותן באירוויזיון 2020 ולכן הן מעוררות תשומת לב רבה:
איטליה

תחרות הסן רמו המסורתית תתקיים גם הפעם בפברואר 2020. יחד עם זאת, רשת הטלוויזיה האיטלקית, RAI, לא הכריזה על כוונתה להשתתף באירוויזיון 2020 וכתוצאה מכך, לא ברור האם זוכה הסן רמו ייצג את איטליה באירוויזיון הקרוב. סביר להניח שבעקבות התוצאה המעולה של מחמוד (Mahmood) באירוויזיון (מקום שני), איטליה תשתתף באירוויזיון הקרוב.

ארמניה

רשת הטלוויזיה הארמנית, AMPTV, לא הביעה עד כה את רצונה להשתתף באירוויזיון 2020. בשנתיים האחרונות ארמניה נכשלה לעלות לגמר ויתכן כי בארמניה שוקלים את צעדיהם לפני שיגיע האישור הרשמי. גם בשנה שעברה הכריזו בארמניה כי הם מתכוונים להשתתף בתחרות רק באמצע חודש אוקטובר. בנוסף, ארמניה עסוקה כרגע בבחירת נציגיה לאירוויזיון הילדים, כך שנראה שהכיוון הוא חיובי.

בולגריה

רשת הטלוויזיה הבולגרית, BNT, הודיעה על פרישתה של בולגריה לקראת אירוויזיון 2019 בשל מצבה הכלכלי של הרשת אשר נמצאת בחובות כבדים. במהלך חודש יולי 2019 התחלפה ההנהלה ברשת באוגוסט פורסם כי בבולגריה שוקלים לגבי חזרה לתחרות האירוויזיון. לא ידוע האם בולגריה הגישה את המסמכים הדרושים לאיגוד השידור האירופי והאם החלטה סופית כבר התקבלה.
הונגריה

רשת הטלוויזיה ההונגרית, Duna Media, לא הודיעה דבר עד כה לגבי אירוויזיון 2020. בהונגריה לרוב מאשרים השתתפות לקראת סוף ספטמבר עד תחילת אוקטובר. להונגריה אין סיבה לפרוש מהתחרות ולכן צפוי כי בקרוב הם יכריזו על השתתפותם.

מולדובה

המדינה המזרח אירופאית לא נוהגת לאשר השתתפות לפני מועד חשיפת רשימת המדינות על ידי איגוד השידור האירופי. לכן, סביר כי גם השנה מולדובה תשתתף באירוויזיון 2020.

פולין

רשת הטלוויזיה הפולנית, TVP, עסוקה בימים אלה בארגון תחרות האירוויזיון לילדים 2019 אשר צפויה להתקיים בגליביצה שבפולין. לכן, למרות שנתיים רצופות בהן פולין נעדרה מהגמר הגדול, סביר להניח שהמדינה תשתתף באירוויזיון 2020.

אם כך, 42 מדינות צפויות להשתתף בתחרות האירוויזיון לשנת 2020 אשר תערך ברוטרדם, הולנד. יתכן ובולגריה תפתיע ותשוב לתחרות ובעקבות זאת תגדל רשימת המדינות המתמודדות ל- 43 מדינות.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!