השיר הבריטי ייבחר בשיתוף פעולה חדש בין ה- BBC לחברת התקליטים BMG. לא ברור בשלב זה כיצד יבחר הנציג הבריטי לאירוויזיון 2020.

חדשות טובות: רשת הטלוויזיה הבריטית, BBC, הודיעה כי תשתף פעולה עם חברת התקליטים BMG בבחירת השיר והנציג הבריטי לאירוויזיון 2020. לא ברור בשלב זה האם לראשונה מאז 2015 ייבחר הנציג הבריטי בבחירה פנימית או שהבריטים ימשיכו לערוך את תחרות הקדם אירוויזיון "Eurovision: You Decide".

נציגי BMG חשפו כי מעורבותם בבחירת השיר הבריטי לאירוויזיון יצרה עניין רב. לטענתם, כמות גדולה של כותבי שירים יצרו עמם קשר והביעו עניין במעורבות בכתיבת השיר הבריטי לאירוויזיון 2020.

נציגי BMG הוסיפו: "הנציג הבריטי עשוי להיות אמן חדש, אמן שעושה קאמבק או כמה אמנים שישולבון יחדיו". כל האופציות פתוחות. "אנחנו ניקח את ההזדמנות כדי להגיע עם הביצוע החזק ביותר על ידי קבלת תגובות ובקורת ממספר מקומות, נתחיל עם צוות המו"ל המצויין שלנו".

כידוע, בחמש השנים האחרונות הגיעה בריטניה ארבע פעמים לאחד משלושת המקומות האחרונים! לכן, כל שינוי אשר ייעשה בשיטת הבחירה הבריטית הינו מבורך. שיתוף הפעולה עם חברת התקליטים הידועה עשוי ליצור עיניין רב ותקציב לא מועט אשר עשוי לשמש את הנציג הבריטי לאירוויזיון הקרוב.
סדנה לכתיבת שירים

בחודש יולי דיווחנו כי נערכה סדנה לכתיבת שירים, בהשתתפות כותבי שירים רבים, עבור בריטניה. בין המשתתפים ניתן היה למצוא את:

  • מורלנד (Mørland) – נציג נורווגיה לאירוויזיון 2015
  • הולי טנדי (Holly Tandy) – פיינליסטית X Factor בריטניה ומתמודדת בקדם אירוויזיון הבריטי בשנה שעברה
  • ג'ונאס טאנדר (Jonas Thander) – כותב ומפיק מוסיקלי שוודי אשר כתב את השיר הליטאי לשנת 2016 "I've Been Waiting for This Night" אשר הגיע למקום ה- 9 בגמר. כתב בעבר גם לאריאנה גרנדה, דמי לובאטו וטיילור סוויפט.
  • ג'רואן סווינן (Jeroen Swinnen) – כותב השיר הבלגי לשנת 2010 "Me and My Guitar" אשר הגיע למקום ה- 6 בגמר.

כעת, לא ברור האם השירים אשר יצאו מתוך הסדנה אכן ישמשו את ה- BBC ו- BMG.

בשנה האחרונה הגיעה בריטניה אל המקום האחרון עם השיר "Bigger Then Us" בביצוע של מייקל רייס (Michael Rice).

לבריטניה היסטוריה ארוכה מאוד עם התחרות. ההשתתפות הראשונה הייתה כבר ב- 1957, והשנה זו תהיה ההשתתפות ה- 63 של בריטניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא כמובן המקום הראשון בו זכו 5 פעמים. הזכייה האחרונה הייתה בשנת 1997.

 

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!