טורקיה הכריזה כי אין בכוונתה לשוב להתמודד בתחרות. המדינה אינה שבעת רצון מחוק ה"ביג 5", שיטת ההצבעה והמסרים הליברלים כלפי הקהילה הגאה. הרפובליקה המזרח תיכונית השתתפה לאחרונה באירוויזיון 2012.

[fblike]

רשת הטלוויזיה הטורקית, TRT, לא מתכוונת לחזור להשתתף באירוויזיון הקרוב אשר יתקיים בהולנד. האתר EUROVOIX מדווח כי איגוד השידור האירופי הודיע שטורקיה לא מתכוונת לשוב לתחרות בזמן הקרוב, זאת בשל העובדה שהמדינה לא שלחה את המסמכים הדרושים כדי להרשם לתחרות הקרובה.
טורקיה פרשה מהתחרות לקראת אירוויזיון 2013. אז הביעה הרפובליקה הטורקית את חוסר שביעות רצונה מחוק ה"ביג 5", לפיו 5 המדינות הגדולות: בריטניה, ספרד, צרפת, גרמניה ואיטליה יתמודדו אוטומטית בגמר התחרות. בנוסף, הביעה המדינה את סלידתה משיטת ההצבעה של התחרות בה ההצבעה מחולקת 50/50 בין השופטים לצופים. כמו-כן, במדינה המוסלמית לא אוהבים את השינויים הליברלים אשר מפגינה התחרות באשר לקהילה הלהט"בית.
בעבר דווח כי נעשים מאמצים רבים מצד איגוד השידור האירופי (EBU) להחזיר את טורקיה לתחרות. בין ההצעות שהועלו עלה אף הרעיון לצרף את טורקיה ל"ביג 5". הצעה אשר גרמה לסערה גדולה.

טורקיה השתתפה לאחרונה באירוויזיון 2012, אז התמודד הזמר הטורקי-יהודי ג'אן בונומו (Can Bonomo) עם השיר "Love Me Back" וזכה במקום ה- 7 בגמר הגדול. טורקיה התמודדה בתחרות 33 פעמים אך זכתה פעם אחת בלבד באירוויזיון 2003 עם השיר "Everyway That I Can" בביצוע של הזמרת המצויינת סרטאב ארנר (Sertab Erener).

מקור: EUROVOIX

 

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!