אוהד שרגאי, לואי עלי, עדן אלנה, מורן אהרוני, ענבר ויצמן, דנה לפידות וניקי גולדשטיין הם חלק מהשמות אשר קיבלו פנייה מהפקת "הכוכב הבא לאירוויזיון" כדי להשתתף בעונה הקרובה.

בשבועות הקרובים יחלו בצילומי האולפן של העונה החדשה של "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", שבסופה ייבחר הנציג הישראלי לאירוויזיון 2020 אשר יתקיים ברוטרדם, הולנד.

בעבר דיווחנו כי מהפקת הכוכב הבא פנו ללהקת A-WA במטרה לצרפם לתחרות. כעת, מדווחים בישראל היום כי מלהקי התכנית פנו לאמנים ידועים נוספים. בין האמנים ניתן למצוא את הזמר הדרוזי לואי עלי, זוכה "אייל גולן קורא לך", אשר השתתף במופע הביניים של אירוויזיון 2019 יחד עם עידן רייכל. הזמר עדיין מתלבט לגבי השתתפותו ב"כוכב הבא".

זמרת נוספת ששמה עלה היא זוכת העונה השלישית של X Factor 2017, עדן אלנה, בת ה- 29, אשר שחררה שני סינגלים עד היום ומשתתפת כעת בגרסה הישראלית של המחזמר "חנות קטנה ומטריפה". גם הזמרת מורן אהרוני, שהשתתפה בעונה הרביעית של "כוכב נולד" קיבלה הצעה להשתתף בתחרות.

כותבי השיר "Home", אשר בוצע על ידי קובי מרימי באירוויזיון 2019, אוהד שרגאי וענבר ויצמן, קיבלו הזמנה להשתתף בתחרות הקרובה. נראה שויצמן אכן תקפוץ על ההזמדנות בעוד שרגאי עדיין מתלבט.

שמות נוספים שקיבלו הזמנה להשתתף בתחרות הם דנה לפידות, זמרת ויוצרת, אשר כבשה את תחנות הרדיו ב- 2008 עם השיר "משוגעת". וגם הזמר והקומיקאי ניקי גולדשטיין אשר השתתף בקדם אירוויזיון 2011 ובקדם אירוויזיון 2013.

מלהקי "הכוכב הבא" מחפשים לגייס לתחרות שמות גדולים כדי למקסם את הרייטינג הצפוי לתכנית, זאת משום שברור למפיקי התכנית כי הרייטינג בעונה הקרובה לא יהיה דומה לרייטינג שממנו נהנו בקשת בעונה הקודמת – בשנה בה התחרות נערכה בישראל.

שמות גדולים ל"כוכב הבא"?

אין זו הפעם הראשונה שמפיקי התחרות מנסים לגייס שמות ידועים לתחרות. בשנת 2016 התמודד בתחרות חובי סטאר ואף זכה בה, באירוויזיון הגיע הזמר למקום ה- 14 בגמר. ב- 2017 התמודדו בתחרות דיאנה גולבי (מקום שני), ג'ולייטה (מקום שלישי בכוכב הבא, התמודדה גם בקדם אירוויזיון 2013), משפחת אלייב (קדם אירוויזיון 2005) וליהיא גרינר (קדם אירוויזיון 2013). ב- 2018 התמודדו בכוכב הבא חן אהרוני (מקום רביעי בכוכב הבא, קדם אירוויזיון 2011) ורינת בר (פרשה בשלבי התחרות, התמודדה בקדם אירוויזיון 2005). וב- 2019 התמודדו מאיה בוסקילה (מקום רביעי), שפיטה (מקום שלישי), אתי ביטון ואלקנה מרציאנו.

 

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!