ההכנות לקראת אירוויזיון 2020 עולות הילוך. לפניכם סיכום כל הפרטים הידועים עד כה לגבי ההכנות לקראת אירוויזיון 2020 אשר ייערך ב- 12, 14 ו- 16 במאי.

תחרות האירוויזיון ה- 65 תערך ברוטרדם, הולנד, ב- 12, 14 ו- 16 במאי. עם פרסום העיר המארחת והתאריכים המדוייקים של התחרות הקרובה, התבקשנו לרכז את כל המידע אשר ידוע עד כה לגבי אירוויזיון 2020.
29 מדינות אישרו עד כה את כוונתן להשתתף בתחרות האירוויזיון הבאה. על כל המדינות המשתתפות להרשם בשבועיים הקרובים (עד אמצע חודש ספטמבר) לתחרות כאשר במידה ומדינה כלשהי תרצה להסיר את מועמדותה מהתחרות, היא תוכל לעשות זאת עד אמצע חודש אוקטובר. בין המדינות אשר אישרו את כוונתן להשתתף ניתן למצוא את: אוסטריה, אוסטרליה, אוקראינה, אירלנד, אלבניה, אסטוניה, בלגיה, בלרוס, בריטניה, גאורגיה, גרמניה, דנמרק, הולנד, ישראל, לטביה, ליטא, נורווגיה, סלובניה, סן מרינו, ספרד, סרביה, פורטוגל, פינלנד, צ'כיה, צרפת, קפריסין, רוסיה, שוודיה ושוויץ.

איגוד השידור האירופי (EBU) הצהיר על המועד האחרון להגשת השירים לתחרות האירוויזיון על ידי המדינות השונות. מועד זה יהיה ה- 9 במרץ 2020.
מארגני התחרות הודיעו כי הם מתכננים להתחיל את מכירת הכרטיסים לאירוויזיון הקרוב בהולנד כבר בדצמבר 2019, זאת בניגוד להתמהמות בישראל בכל הנוגע למכירת הכרטיסים, אשר החלה רק ב- 28 בפברואר 2019. עיריית רוטרדם פנתה לאיגוד השידור האירופי בבקשה לשריין 1,000 כרטיסים לכל המופעים עבור תושבי הולנד אשר ידם אינה משגת והם מעוניינים לצפות בתחרות.

ראש רשת הטלוויזיה ההולנדית, NPO, הצהיר כי הוא מתכוון לפנות לממשלת הולנד בבקשה לקבלת תקציבים מיוחדים עבור האירוויזיון הקרוב (כ- 15 עד 20 מיליון יורו), זאת למרות שראש ממשלת הולנד, מארק רוטה (Mark Rutte), כבר הצהיר בעבר שהוא לא מעוניין לממן את התחרות בכספי המיסים של תושבי הולנד.

תושבי מאסטריכט מתקשים לעכל את החלטת רשתות הטלוויזיה ההולנדיות שלא לקיים את האירוויזיון בעירם. העיר השקיעה עד כה 300,000 יורו בכנה למכרז שנערך עבור העיר המארחת, בנוסף, תכננה להשקיע העיר מעל 11 מיליון יורו באירוויזיון עצמו. בסופו של דבר, הצעתם נפסלה בשל התקרה באולם ה- MECC Maastricht אשר לא עמדה בדרישות בשל המשקל העצום של הציוד אשר יחובר לתקרה במהלך התחרות.

 

לכתבת הוידאו המלאה הכנסו ליוטיוב:

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!