מה חושבת ריקי גל על תחרות האירוויזיון של היום? משעמם! על נטע ברזילי? פחות מדבר אליי! קובי מרימי? היה שם משהו מעורר רחמים! הזמרת אשר השתתפה בכמה קדמי אירוויזיון ואף כמעט ייצגה את לוקסמבורג, מדברת על האירוויזיון.

הזמרת ריקי גל, בת 69, הייתה לאחת מזמרות הרוק הגדולות בישראל בעיקר בשנות ה- 70' וה- 80'. אך לזמרת גם היסטוריה לא קטנה עם תחרות האירוויזיון. ריקי גל השתתפה בשנות ה- 80' במספר קדמי אירוויזיון:

    • בקדם אירוויזיון 1979 ביצעה הזמרת את השיר "תודה רבה" אשר הגיע למקום ה- 7. גלי עטרי זכתה במקום הראשון עם "הללויה".
    • בקדם אירוויזיון 1983 ביצעה הזמרת את השיר "פנים" אשר הגיע למקום ה- 9. עפרה חזה זכתה עם השיר "חי".
    • בקדם אירוויזיון 1985 כתבה את מילות השיר "בכל יום" אשר בוצע על ידי קורין אלאל, השיר הגיע למקום ה- 12. יזהר כהן זכה במקום הראשון עם "עולה עולה".
לטענת הזמרת, "הרומן" שלה עם תחרות האירוויזיון לא הסתיים בזה. בשנת 1981 היא הקליטה שיר לקדם-אירוויזיון של לוקסמבורג בשפה הצרפתית. "חיים סבן הזמין אותי לפריז להקליט שיר לרדיו לוקסמבורג עבור הקדם אירוויזיון בלוקסמבורג. היה שם זמר ותיק שכבר השתתף באירוויזיון (ז'אן-קלוד פסקל, זוכה אירוויזיון 1961) והוא היה חבר של מנהל הרדיו, הם היו זוג. סידרו שהוא יזכה במקום הראשון ואני הגעתי שנייה ולא ייצגתי אותם באירוויזיון". כך חשפה הזמרת בראיון בשנה שעברה לידיעות אחרונות. אגב, מבדיקה שערכנו לא ידוע על כך שנערך קדם אירוויזיון בלוקסמבורג בשנת 1981 ובטח לא על השתתפותה של ריקי גל.
כעת, בראיון ל"ישראל היום" אשר פורסם ב- 8 באוגוסט, חושפת הזמרת את דעותיה לגבי התחרות:

מהאירוויזיון עצמו נהנית?

"הוא שעמם אותי. הכל היה צרחני, חיצוני ו'יותר מדי'. איך אתה יכול לשמוע מוזיקה כשאתה רואה כמות כזאת של שירים ועיבודים וזעקות, וכל קטע יותר גדול ונפוח ונוצץ ומבריק. אותי זה משעמם. המפגש האמיתי עם אמן הוא כשהוא יושב על הכיסא ואתה פוגש אותו ואת אישיותו נטו. ככה אני מעדיפה את זה. אצטדיונים לא מעניינים אותי".

אני יכול להסיק שגם לוויזואליות של נטע ברזילי את לא מתחברת.

"אני מעריכה אותה כאדם, אבל פחות מעריכה את כל הכיסויים שהיא עוטה עליה. אני לא מעריכה את הצעצועים האלה שיש סביבה ועליה. אם היא תקלף את הקרניים והצהובים והנוצצים, תגלה שם בן אדם אמיתי עם כנות ורצון לפרוץ דרך, עם תקשורת נהדרת ויכולת דיבור נפלאה. והיא גם אמיתית".

ומבחינה מוזיקלית?
"נטע מוכשרת מאוד מוזיקלית, וב'TOY' היא עשתה עבודה נהדרת, אבל הסגנון הזה פחות מדבר אלי. אני חושבת שמעמיסים עליה בכוח משהו כדי לנסות לפרוץ לעיני העולם ולהראות שהיא עושה משהו אחר. יש דברים יפים בקליפים שלה, אבל זה לא הסגנון שלי. אני מעדיפה להקשיב לזמר נטו. פה זה יותר מדי פומפוזי ומשוויץ בשבילי".

מעדיפה את קובי מרימי, הרגוע יותר?

"השתעממתי, לגמרי השתעממתי. פתאום מצאתי את עצמי קצת אפילו עצובה בשבילו. לצפות בלחץ של יחסי הציבור על האיש החביב הזה. היה שם משהו מעורר רחמים שרוצה להגיד, 'תעזבו אותי בשקט', והייתי עצובה בשבילו. אבל גם בזה לא התעמקתי. בשיר 'HOME' לא היה, מבחינתי, משהו מעורר עניין".

מקור: ישראל היום

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!