תחרות האירוויזיון למקהלות לשנת 2019 תתקיים הערב בשעה 21.30 בגטבורג שבשוודיה בהשתתפותן של 10 מדינות. ישראל לא משתתפת בתחרות.

 

תחרות האירוויזיון למקהלות לשנת 2019 תתקיים הערב בפעם השנייה בתולדותיה. התחרות, שתתארח השנה בגטבורג שבשוודיה, תכלול 10 מדינות מתמודדות: שוודיה, בלגיה, לטביה, גרמניה, נורווגיה, דנמרק, סקוטלנד, סלובניה, שוויץ וויילס.
התחרות תחל הערב בשעה 21:30 (שעון ישראל). ניתן יהיה לצפות בתחרות בישראל דרך אתר האינטרנט הבלגי La Trois או האתר השוודי SVT2.

לתחרות שני שלבים, בשלב הראשון תציג כל מקהלה קטע מוסיקלי בן 4 דקות אשר יכול לכלול שיר אחד  או יותר. לאחר כל ביצוע יביעו שלושת השופטים את דעתם על הביצועים. בשלב השני, ייבחרו שלושת המקהלות הטובות ביותר על ידי צוות השופטים – ואלה יבצעו קטע מוסיקלי נוסף בן 3 דקות. לאחריהן ייבחר הזוכה על ידי צוות השופטים.
תחרות האירוויזיון למקהלות הראשונה נערכה בריגה, לטביה, ביולי 2017. את התחרות הראשונה ניצחה מקהלת הבנות Carmen Manet הסלובנית. 9 מדינות התמודדו בתחרות האירוויזיון למקהלות הראשונה.

 

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!