רשת הטלוויזיה האלבנית אישרה את כוונתה להשתתף באירוויזיון 2020. הנציג האלבני יבחר בעזרת תחרות ה- Festivali i Këngës המסורתית אשר תיערך בסוף חודש דצמבר 2019.

[fblike]

 

רשת הטלוויזיה האלבנית, RTSH, אישרה כי היא מתכוונת להשתתף באירוויזיון 2020 אשר יתקיים בהולנד. כבר בסוף חודש מאי, החלו ב- RTSH באיסוף שירים חדשים עבור תחרות ה- Festivali i Këngës 58 אשר משמש כתחרות הקדם אירוויזיון האלבנית מאז 2004. התחרות תערך, כמידי שנה, בסוף חודש דצמבר ובעזרתה יבחר גם השנה הנציג האלבני לאירוויזיון. ניתן להמשיך לשלוח שירים לרשת הטלוויזיה האלבנית עד ה- 15 בספטמבר.
הזוכה בתחרות ה- Festivali i Këngës 57 הייתה הזמרת יונידה מליצ'י (Jonida Maliqi) אשר ייצגה את אלבניה באירוויזיון עם השיר "Ktheju tokës". הזמרת הצליחה לעלות לגמר האירוויזיון, שם זכתה במקום ה- 17 עם 90 נקודות.
זו תהיה ההשתתפות ה- 17 של אלבניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום החמישי בשנת 2012 עם השיר "Suus" בביצוע של רונה נישליו (Rona Nishliu).

 

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!