רוטרדם ומאסטריכט הן שתי הערים אשר נשארו במירוץ לאירוח תחרות האירוויזיון בהולנד. לשתי הערים יש את הכלים המתאימים לארח את אירוויזיון 2020 בצורה מושלמת.

 

בימים האחרונים למדו חברי הוועדה, אשר נבחרו כדי לדון בנושא העיר המארחת, את הצעותיהן של חמש הערים אשר ניגשו למכרז ב- 10 ביולי. הועדה בדקה שהערים אשר ניגשו למכרז עומדים בקריטריונים אשר הוצבו, למדו את היתרונות והחסרונות של כל עיר ועיר, וכעת החליטה הוועדה שרוטרדם ומאסטריכט הן הערים אשר תישארנה במירוץ לאירוח התחרות. כצפוי – ארנהם, דן בוס, ואוטרכט נשארו מאחור.
איגוד השידור האירופי מצהיר ששתי הערים אשר מתמודדות על אירוח התחרות מציעות "את הכלים המתאימים לארגון המופע הטלוויזיוני כמו גם את אירועי המשנה: הקמת כפר האירוויזיון, EuroClub, הפקת טקס הפתיחה, וכו'…". רוטרדם ומאסטריכט נתנו את המענה ההולם ביותר גם עבור מיקום חדרי ההלבשה ומרכז העיתונאים. בנוסף לכך, בשתי הערים כמות מספקת של חדרי מלון עבור התיירים הרבים שיפקדו את העיר.

מפיק התחרות ההולנדי, סיטסה באקר (Sietse Bakker), מרחיב: "כל הערים והאולמות השקיעו מאמץ רב בהצעתם במכרז. התרשמנו רבות מכל ההצעות ונרצה להודות לכל המעורבים בדבר. אנחנו משוכנעים שמאסטריכט ורוטרדם עונות על כל הדרישות שהעיר המארחת צריכה לספק".
מאסטריכט

בירת מחוז לימבורג בדרום הולנד, יושבת על הגבול בין הולנד, בלגיה וגרמניה. מרכז התערוכות והקונגרסים של מאסטריכט (MECC Maastricht) צפוי להכיל כ- 20,000 צופים במהלך השידור החי של התחרות. מאסטריכט נחשבת לעיר מתויירת מאוד ולא צפויה בעיה של מלונות באזור.

רוטרדם

העיר השנייה בגודלה בהולנד. בעיר נמצא הנמל הגדול ביותר באירופה. בעיר אולם מתאים אחד: Ahoy Rotterdam אשר מכיל כ- 16,000 מקומות. האולם אירח בעבר את אירוויזיון הילדים בשנת 2007, בנוסך לאירועים בינלאומיים נוספים כמו טקס פרסי ה- MTV לשנת 1997 ו- 2016.

בשבועות הקרובים יבקרו בערים הנבחרות נציגים של ההפקה ההולנדית יחד עם נציגים של איגוד השידור האירופי. אלה יבחנו את האולמות והאזורים אשר ישמשו את התחרות. החלטה סופית לגבי העיר המארחת תתקבל עד אמצע חודש אוגוסט.

 

 

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

תגובות