רשת הטלוויזיה הבוסנית, BHRT, הודיעה כי לא תוכל להשתתף באירוויזיון 2020. זו השנה הרביעית ברציפות בה המדינה הבלקנית לא תשתתף בתחרות.

 

אוהדי אירוויזיון רבים יתאכזבו לגלות כי בוסניה הרצגובינה לא תשוב אל תחרות האירוויזיון בשנת 2020. זו תיהיה השנה הרביעית ברציפות בה המדינה הבלקנית נעדרת מהתחרות.

רשת הטלוויזיה הבוסנית, BHRT, חשפה לאתר ESCToday כי מצבה הפיננסי אינו מאפשר השתתפות בתחרות. לרשת הטלוויזיה חוב כספי גבוה כלפי איגוד השידור האירופי (EBU) ולכן האיגוד מונע מהמדינה להתמודד בתחרות.
בוסניה והרצגובינה השתתפה לראשונה בתחרות בשנת 1993, ומאז השתתפה בתחרות 19 פעמים. המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום השלישי, בשנת 2006, עם השיר "Lejla" בביצוע של Hari Mata Hari. בשנת 2013 נקלעה רשת הטלוויזיה BHRT למשבר כלכלי ובשל כך לא השתתפה המדינה הבלקנית בין השנים 2013-2015. בשנת 2016 חזרה בוסניה להשתתף בתחרות במימון פרטי, אך לראשונה השיר הבוסני כלל לא עלה לגמר. משנת 2017 ועד היום בוסניה והרצגובינה לא מתמודדת בתחרות.
בוסניה והרצגובינה מצטרפת לאנדורה וסלובקיה, אשר הכריזו בחודשים האחרונים כי לא ישובו להשתתף באירוויזיון 2020.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

תגובות