נמשכות ההכנות לקראת אירוויזיון 2020: התחרות תערך ב- 16 או ב- 23 במאי, חמש ערים נשארו במירוץ לאירוח התחרות, 23 מדינות אישרו עד כה השתתפות ונבחרו המפיקים הראשיים של התחרות.

[fblike]

 

אירוויזיון 2020 – העיר המארחת

ב- 10 ביולי, בעוד שלושה ימים, יסתיים המועד שבו ניתן להגיש את הצעות המכרז עבור העיר המארחת לאירוויזיון 2020. הערים אשר חפצות לארח את התחרות נדרשות להכין הצעה מסודרת ומפורטת אשר תשלח להפקת התחרות עד יום רביעי הקרוב.
ערים רבות ברחבי הולנד הביעו עניין באירוח התחרות אך רק 5 ערים נשארו במירוץ:

  • ארנהם – בירתו של המחוז הגדול ביותר בהולנד, מחוז חלדרלנד, אשר נמצא במזרח הולנד. העיר אינה נחשבת לעיר מתויירת ולכן אין הרבה מלונות בעיר. בשל כך, ההצעה אשר תוגש תכלול שיתוף פעולה עם העיר השכנה ניימכן. האולם אשר הוצע לארח את האירוויזיון הוא האיצטדיון ה- GelreDome אשר מסוגל להכיל כ- 40,000 מקומות ישיבה בהופעות חיות. באיצטדיון מותקן גג המשמש לאירועים מסוג זה. האיצטדיון אירח את גמר ליגת האלופות בשנת 2000.
  • דן בוס (ס-הרטוחנבוס) – בירת מחוז צפון בראבנט שנמצא בדרום הולנד. האולם המוצע הוא ה- Brabanthallen אשר מסוגל להכיל כ- 10,000 צופים.
  • מאסטריכט – בירת מחוז לימבורג בדרום הולנד, יושבת על הגבול בין הולנד, בלגיה וגרמניה. MECC Maastricht עומד לעבור שיפוץ כך שספק אם יהיה מוכן בזמן אך מנהלי המתחם בטוחים כי ניתן להאיץ את השיפוץ כדי לקיים בו את התחרות. לאחר השיפוץ יכלול 30,000 מקומות ישיבה. מאסטריכט נחשבת לעיר מתויירת מאוד ולא צפויה בעיה של מלונות באזור.
  • רוטרדם – העיר השנייה בגודלה בהולנד. בעיר נמצא הנמל הגדול ביותר באירופה. בעיר אולם מתאים אחד: Ahoy Rotterdam אשר מכיל 16,000 מקומות. האולם אירח בעבר את אירוויזיון הילדים בשנת 2007, בנוסך לאירועים בינלאומיים נוספים כמו טקס פרסי ה- MTV לשנת 1997 ו- 2016.
  • אוטרכט – היא העיר הרביעית בגודלה בהולנד. אולם ה- Jaarbeurs מסוגל להכיל 11,000 צופים.
לאחר שכל הצעות המכרז יוגשו, יחלו מפיקי התחרות בהולנד יחד עם מפקחי התחרות מטעם איגוד השידור האירופי (וביניהם יון אולה סאנד) לערוך סיורים בערים ובאולמות אשר הוצעו.

לפי מקורות שונים ה- EBU מתלבט בין מאסטריכט לרוטרדם כשההעדפה כרגע נוטה לכיוון מאסטריכט בעיקר בשל המצב הפיננסי של העיר ומשום שהעיר יושבת בין הולנד, בלגיה וגרמניה – יתרון אשר עשוי להביא תיירים רבים וקהל רב לתחרות. יחד עם זאת ב- EBU מדגישים כי ישקלו את כל ההצעות אשר יוגשו ויבחרו בהצעה המתאימה ביותר. העיר הזוכה צפויה להבחר בחודש הבא, במהלך חודש אוגוסט.

 

אירוויזיון 2020 – המדינות המשתתפות

23 מדינות אישרו את השתתפותן עד כה באירוויזיון 2020. בין המדינות ניתן למצוא את: אוסטרליה, אוסטריה, אוקראינה, בלרוס, בלגיה, גאורגיה, דנמרק, לטביה, ליטא, נורווגיה, סאן מרינו, סרביה, פורטוגל, פינלנד, צ'כיה, רומניה, רוסיה, שוודיה, שוויץ, גרמניה, צרפת, ספרד והולנד. יש להדגיש, בסופו של דבר באירוויזיון הקרוב צפויים להשתתף מעל 40 מדינות.

בתאגיד השידור הישראלי, כאן, הבהירו לפני כשלושה שבועות כי בשלב זה אין אישור רשמי להשתתפות באירוויזין הבא וכי אישור כזה מתבצע מול ה- EBU בלבד. ברגע שבתאגיד יחליטו על ההשתתפות, בהתאם לנתונים שונים כמו תאריכים ומיקום התחרות, ניתן יהיה לפרסם על כך בצורה מסודרת ורשמית.
אירוויזיון 2020 – התאריכים

התאריכים לאירוח התחרות עדיין לא נקבעו אך נראה כי סבירות גבוהה שגמר התחרות ייערך ב- 16 במאי או ב- 23 במאי. ניתן לפסול בשלב זה את ה- 9 במאי מאחר וב- 4 למאי מתקיים יום הזיכרון ההולנדי וב- 5 למאי מתקיים יום השחרור בהולנד – כך שהתנגשות של ימים אלה עם חצאי הגמר תהווה בעיה. בנוסף, ב- 30 במאי יתקיים גמר ליגת האלופות כך שה- EBU לא יקיים בתאריך זה את הגמר האירוויזיון.

 

אירוויזיון 2020 – צוות ההפקה

בסוף השבוע האחרון נבחר צוות ההפקה הבכיר אשר יפיק את תחרות האירוויזיון 2020. ארגון השידור הציבורי בהולנד (NPO), אשר אמון על הפקת אירוויזיון 2020 בשיתוף פעולה עם שתי רשתות הטלוויזיה הציבורית AVROTROS ו- NOS, בחרו בסיטסה באקר (Sietse Bakker) ואינגה ואן דה וירד (Inge van de Weerd) למפיקים בפועל של התחרות:

  • באקר ההולנדי ידוע לאוהדי התחרות כמייסד אתר האירוויזיון הבינלאומי Esctoday.com, אשר היה לאתר האירוויזיון המצליח ביותר בעשור הקודם. באקר שימש בתקופה האחרונה במספר תפקידים בכירים באיגוד השידור האירופי (EBU) ובין היתר שימש כמפיק ראשי בתחרות האירוויזיון לילדים (JESC) אשר נערכה במאסטרדם בשנת 2012.
  • ואן דה וירד שימשה כראש המשלחת ההולנדית לאירוויזיון בשנים 2007-2009. היא עובדת ברשת הטלוויזיה NOS מאז 1995 וב- 10 השנים האחרונות משמשת כמפיקה ראשית בהפקות גדולות וחשובות בערוץ.

אל השניים יצטרפו שתי סגניות: אמילי סיקינגה (Emilie Sickinghe) ויסיקה סטאם (Jessica Stam). סיקינגה שימשה כראש המשלחת ההולנדית לאירוויזיון בין השנים 2010-2019.

 

 

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!