למרות הפרסומים בכלי התקשורת השונים בחו"ל על אישור השתתפות רשמי של ישראל באירוויזיון 2020, בכאן מבקשים להבהיר כי בשלב זה אין אישור רשמי.

 

בסוף חודש מאי פרסמו אתרי אינטרנט שונים כי ישראל אישרה השתתפות באירוויזיון 2020 (Eurovoix.com, Escxtra.com ועוד…). ישראל גם מסומנת כמשתתפת ודאית בעמוד הויקיפדיה של אירוויזיון 2020 בשפה העברית והאנגלית. אל המסקנה השגויה לכך שישראל מאשרת השתתפות הגיעו האתרים השונים בעקבות כתבה בידיעות אחרונות אשר דיווחה כי השיר הישראלי לאירוויזיון הבא ייבחר בעזרת קדם אירוויזיון פרטי בהשתתפות הזוכה בכוכב הבא לאירוויזיון. המקורות לידיעה הזו לא היו ברורים וכבר אז ביקשו ב'כאן' וב'קשת' שלא להגיב על כל שמועה לא מבוססת.
כאן מגיבים

הבוקר יצרנו קשר עם טל ברנע המשמש כמתאם פעולות ה- EBU והאירוויזיון בתאגיד 'כאן' וטלי כץ אשר שימשה כראש משלחת ישראל לאירוויזיון 2019. השניים ביקשו להדגיש בשם תאגיד השידור הישראלי כי בשלב זה אין אישור רשמי להשתתפות באירוויזין הבא וכי אישור כזה מתבצע מול ה- EBU בלבד. ברגע שבתאגיד יחליטו על ההשתתפות, בהתאם לנתונים שונים אשר עדיין לא ידועים, ניתן יהיה לפרסם על כך בצורה מסודרת ורשמית.
תגובתו המלאה של טל ברנע, בשם תאגיד השידור הישראלי: " אישור ההשתתפות הוא הליך פורמלי שנעשה אך ורק מול ה- EBU. הצהרת כוונות מכל גוף שידור ("מדינה"), שיכולה להתפרסם בתקשורת או בוויקיפדיה, עדיין אינה מהווה אישור השתתפות. בשלב הזה עוד לא פורסמו כל פרטים רשמיים אודות אירוויזיון 2020 – לא החוקים, לא העיר המארחת, ואפילו לא התאריכים, ככה שעוד מוקדם להתבטא בנושא. ברגע שנוכל להכריז על חדשות, בוודאי שנשמח לעשות זאת. בינתיים, תודה על ההבנה והסבלנות בטרם נוכל לפרסם פרטים נוספים".

 

ההרשמה לאירוויזיון עד ה- 15 בספטמבר

לאורך השנים אישרה ישראל לרוב את השתתפותה לקראת סוף הקיץ, כך שאין זה חריג שאישור ישראלי רשמי עדיין לא התקבל. לרוב, מדינות אשר מעוניינות להשתתף בתחרות יכולות להרשם עד ה- 15 בספטמבר כך שיש עוד 3 חודשים עד ש'כאן' עשויים לצאת בהצהרה רשמית. חשוב להדגיש כי סביר שישראל אינה מתכננת פרישה מהתחרות.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!