איגוד השידור האירופי עדכן כי תוצאות הצבעת הצופים האיטלקית אשר פורסמה על ידי RAI שגויות. האיגוד לא מנמק לגבי הסיבה להפרשי ההצבעות באיטליה.

רשת הטלוויזיה הליטאית, LRT, מדווחת כי איגוד השידור האירופי עדכן אותה כי תוצאות הצבעת הצופים אשר פורסמה על ידי הטלוויזיה האיטלקית (RAI) שגויות, לפיכך תוצאות חצי הגמר אשר פורסמו על ידי האיגוד נכונות.
מיד לאחר האירוויזיון פרסמה הטלוויזיה האיטלקית (RAI) את תוצאות הצבעת הצופים של חצי הגמר השני והגמר הגדול. מבדיקה של הנתונים אשר נמסרו על ידי RAI עולה כי הם אינם תואמים את התוצאות הרשמיות של נקודת השיפוט האיטלקית עפ"י איגוד השידור האירופי (EBU). על פי התוצאות אשר פרסמה הטלוויזיה האיטלקית, ליטא אמורה לקבל נקודה אחת מאיטליה אשר מובילה לתיקו של 94 נקודות עם דנמרק. במצב כזה יש יתרון לליטא אשר קיבלה ניקוד רב יותר מדנמרק בקרב הצופים בבית. ולכן ליטא הייתה אמורה לעלות לגמר.
הטלוויזיה הליטאית (LRT) פנתה אל ה- EBU בפנייה רשמית להבהרות בנושא, אך איגוד השידור האירופי, כאמור, דוחה את פרסום תוצאות הצבעת הצופים של הטלוויזיה האיטלקית וטוען כי הן שגויות.

לטענת האיגוד, ההצבעות אשר התקבלו בליל חצי הגמר נבדקו על ידי חברת Digame אשר מפקחת על הליך הצבעה התקין ומנתרת שיבושים. ה- EBU לא מספק הסבר להפרש בנתוני ההצבעה אשר מספקת הטלוויזיה האיטלקית לבין הנתונים המצויים בידי ה- EBU, אך רומז כי יתכן ש- RAI כוללים בדיווח שלהם הצבעות אשר בוצעו לפני ואחרי מועד ההצבעה בתחרות ולכן קולות אלא לא נספרו על ידי ה- EBU.

בשלב זה פנתה הטלוויזיה הליטאית אל הטלוויזיה האיטלקית כדי לברר את הסיבה להפרשי ההצבעות.

מקור: LRT

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!