הפקת אירוויזיון 2020 הכריזה על הליכי המכרז של העיר המארחת. הליכי המכרז צפויים להערך במהלך חודשי יוני-יולי ובסופם יבחרו ההולנדים יחד עם ה- EBU את העיר הזוכה.

הפקת אירוויזיון 2020, עליה אמונים 3 רשתות טלוויזיה בהולנד (NPO, AVROTROS ו- NOS), הכריזה על יציאתו לדרך של המכרז אשר בעזרתו תבחר העיר המארחת של תחרות האירוויזיון הקרובה. הליך המכרז צפוי להתקיים בחודשי יוני-יולי וכולל 3 שלבים:

 1. במחצית הראשונה של חודש יוני, כל הערים אשר מעוניינות יקבלו את מסמכי ההרשמה מהפקת התחרות אשר יכללו את הקריטריונים הדרושים לארוח התחרות.
 2. הערים אשר יחפצו לארח את התחרות יקבלו 4 שבועות אשר במהלכן יצטרכו להכין הצעה מסודרת ומפורטת אשר תשלח להפקת התחרות במהלך המחצית הראשונה של חודש יולי.
 3. באמצע יולי, תיהיה למארגנים אופציה לבקר את הערים אשר הגישו הצעה. העיר המארחת תבחר בהחלטה משותפת יחד עם איגוד השידור האירופי.

 

מי צפוי לגשת למכרז?

עשר ערים שונות הביעו התעניינות עד כה באירוח התחרות, אך נראה כעת כי רק 8 נשארו במירוץ לאירוח האירוויזיון:

 • רוטרדם – העיר השנייה בגודלה בהולנד. בעיר נמצא הנמל הגדול ביותר באירופה. בעיר אולם מתאים אחד: Ahoy Rotterdam אשר מכיל 16,000 מקומות. האולם אירח בעבר את אירוויזיון הילדים בשנת 2007.
 • האג – עיר נמל במערב הולנד המהווה את המרכז השלטוני של המדינה. בעיר שני איצטדיונים מתאימים: Cars Jeans Stadion אשר מכיל כ- 15,000 מקומות, לאיצטדיון זה יש להתקין גג והוא כבר משוריין לאירועים אחרים במהלך חודש מאי 2020. אולם אחר הוא ה- Malieveld שמכיל גם כן- 15,000 מקומות ישיבה.
 • אוטרכט – היא העיר הרביעית בגודלה בהולנד. אולם ה- Jaarbeurs מסוגל להכיל 11,000 צופים.
 • אנסחדה – עיר ומחוז בהולנד, על גבול גרמניה. מקום האירוח הוא בהאנגר אשר נמצא בתוך נמל התעופה "Twente" ומסוגל להכיל כ- 11,000 צופים.
 • ארנהם – בירתו של המחוז הגדול ביותר בהולנד, מחוז חלדרלנד, אשר נמצא מזרח הולנד. העיר אינה נחשבת לעיר מתויירת ולכן אין הרבה מלונות בעיר. האולם אשר הוצע לארח את האירוויזיון הוא ה- GelreDome אשר מכיל 28,000 מקומות.
 • דן בוס (ס-הרטוחנבוס) – בירת מחוז צפון בראבנט שנמצא בדרום הולנד. האולם המוצע הוא ה- Brabanthallen אשר מסוגל להכיל כ- 10,000 צופים.
 • ליוורדן – בירת מחוז פריסלנד שבצפון-מערב הולנד. האולם אשר יכול לארח את האירוויזיון הוא ה- WTC Expo אך הוא מסוגל להכיל עד 6,000 מקומות.
 • מאסטריכט – בירת מחוז לימבורג בדרום הולנד, יושבת על הגבול בין הולנד, בלגיה וגרמניה. MECC Maastricht עומד לעבור שיפוץ כך שספק אם יהיה מוכן בזמן. לאחר השיפוץ יכלול 5,000 מקומות ישיבה.

 

מי לא צפוי לגשת למכרז?

אמסטרדם וזוולה הביעו התעניינות באירוח התחרות אך כעת הסיכויים כי ייגשו למכרז הינם קלושים:

 • אמסטרדם – עיר הבירה של הולנד היא העיר המתויירת ביותר בהולנד. בעיר שלושה אולמות פוטנציאלים: Ziggo Dome אשר מכיל כ- 17,000 מקומות, RAI Exhibition and Convention Centre אשר אירח את אירוויזיון 1970 מכיל כ- 13,000 מקומות, ו- Johan Cruijff Arena אשר מכיל 50,000 מקומות אך מהווה איצטדיון הבית של קבוצת הכדורגל "אייאקס". יחד עם זאת, בימים האחרונים התבטא ראש עיריית אמסטרדם מספר פעמים בנושא וציין כי אינו מתכוון לארח את התחרות בעירו בשל העומס הרב בתיירים ומספר אירועים בינלאומיים אשר צפויים להתקיים בעיר בשנת 2020.
 • זוולה – בירת מחוז אוברייסל שבמזרח הולנד. ה- IJsselhallen מסוגל להכיל פחות מ- 5,000 איש והעירייה שוקלת כבר שנים להרוס את המקום. למרות שראש העיר הביע התעניינות באירוח התחרות הוא הבין, לדבריו, כי האולם לא מתאים לדרישות התחרות ואין לו את היכולת לארח את תחרות בסדר גודל שכזה..

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

תגובות