עוד ועוד טעויות מתגלות בהצבעת השופטים באירוויזיון 2019. אוהדי אירוויזיון קוראים לשינויי השיטה ולהתפטרותו של מפקח התחרות – יון אולה סאנד.

[fblike]

אתר WIWIBLOGGS הבחין כי טעות נוספת בוצעה בנקודת השיפוט הרוסית בחישוב תוצאות חצי הגמר השני. נראה כי מעצב האופנה ומנחה הטלוויזיה איגור גולאייב (Igor Gulyaev) רשם את תוצאותיו בסדר הפוך בחצי הגמר השני, כלומר, העניק את המקום האחרון לשיר הטוב ביותר בעיניו ואילו את המקום הראשון לשיר הגרוע ביותר.
את המסקנה הזו ניתן להבין מכך שבחצי הגמר השני העניק גולאייב את המקום הראשון לדנמרק ואילו את המקום האחרון לאזרבייג'אן, שכנתה של רוסיה. לעומת זאת, בגמר העניק אותו שופט את המקום הראשון לאזרבייג'אן ולדנמרק את המקום האחרון – בדיוק הפוך!

בזכות הצבעתו של גולאייב קיבלה דנמרק 3 נקודות מהשופטים ברוסיה אך אילו דנמרק אכן הייתה מדורגת על ידי השופט במקום האחרון לא הייתה זוכה דנמרק כלל לנקודות, ולכן ליטא הייתה עולה לגמר במקום דנמרק.
בעבר כבר דיווחנו על מקרה דומה השנה שבו הצבעתה של השופטת הצ'כית ייטקה זלנקובה (Jitka Zelenková) נרשמה בסדר הפוך, הצבעה קריטית אשר הייתה מעלה את פולין לגמר על חשבון השיר מבלרוס.

בנוסף לכך, בעקבות פיטוריי צוות השיפוט של בלרוס כתוצאה מחשיפת הצבעתם של השופטים בחצי הגמר. ה- EBU עידכן כי נקודת השיפוט של בלרוס תקבע על ידי ממוצע הנקודות של מדינות דומות. ה- EBU חישב את ממוצע הנקודות של ארמניה, אזרבייג'אן, גאורגיה ורוסיה, כולן מדינות ברית המועצות לשעבר, ועל פיהן קבע את נקודת השיפוט של בלרוס. אך ב- 22 במאי, הודה ה- EBU כי בעקבות טעות אנוש, חישב את תוצאות הממוצע של בלרוס בצורה הפוכה ועל כן ישראל, שהגיעה למקום האחרון בממוצע, קיבלה את 12 הנקודות.

בעקבות הצטברות לא קטנה של מקרים בהם נעשו השנה טעויות בהבצעת השופטים ובשל השוני הרב בין הצבעת השופטים להצבעת הקהל, דורשים אוהדים רבים את ביטול השופטים או מציאת שיטת הצבעה אחרת. בנוסף, רבים קוראים למפקח האירוויזיון, יון אולה סאנד, אשר אחראי על פיקוח תוצאות ההצבעה, להסיק מסקנות ולהתפטר בשל הצטברות רבה של טעויות באירוויזיון 2019.

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!