ידיעות אחרונות מדווחים כי נציג ישראל הבא ייבחר בעזרת "הכוכב הבא לאירוויזיון". השיר הישראלי ייבחר בעזרת קדם אירוויזיון פרטי בהשתתפות הזוכה. ב'כאן' עדיין לא מאשרים השתתפות באירוויזיון 2020.

ביקורת רבה נשמעה על תאגיד השידור 'כאן' ו'קשת' על הזמן הקצר אשר הושקע בבחירת השיר הישראלי לאירוויזיון. כזכור, השיר הישראלי נבחר על ידי וועדה פנימית של 'כאן ו'קשת'. הליך בחירת השיר, עיבוד השיר, ההקלטות וצילום הקליפ נערכו תוך כשבועיים בלבד – בזמן שהליך בחירת הזמר הישראלי ארכה מספר חודשים.הבוקר מפרסמים בידיעות אחרונות כי השנה הוחלט לשים דגש רב יותר גם על בחירת השיר. על פי הדיווח, השיר שייצג את ישראל באירוויזיון 2020 ייבחר על ידי הקהל בבית, במעין קדם אירוויזיון פרטי בהשתתפות הזוכה ב"כוכב הבא". אירוע הקדם אירוויזיון ישודר בכאן 11 ויופק על ידי "קשת".כזכור, רעיון הקדם אירוויזיון עבור זוכה "הכוכב הבא" עלה כבר בשנה שעברה. לקראת אירוויזיון 2019 הובטח כי לראשונה תשודר ב"כאן 11" תכנית לבחירת השיר שייצג את ישראל. התכנית הייתה אמורה להכיל מספר שירים שונים אשר יבוצעו על ידי הזוכה במסגרת "הכוכב הבא" ואף שקלו לצרף מועמדים נוספים. בפברואר 2019 פרסמנו כי התכנית ירדה מהפרק וב"כאן" החליטו להשאיר את בחירת השיר לוועדה מקצועית מטעמם.

 

התאגיד עדיין לא מאשר השתתפות באירוויזיון 2020

חשוב לציין, כי תאגיד השידור הישראלי עדיין לא מאשר את השתתפותו באירוויזיון 2020. לטענת גורמים בתאגיד, נושא ההשתתפות יעלה לדיון בחודשיי יולי-אוגוסט ולכן הם מסרבים לאשר את הידיעה. מ"קשת" לא התקבלה תגובה עד כה.

 

מקור: ידיעות אחרונות

זו תיהיה ההשתתפות ה- 42 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. אירוויזיון 2019 יתקיים בתל אביב בחודש מאי בזכות ניצחונה של נטע ברזילי באירוויזיון האחרון.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!