בשל טעות אשר נפלה בנקודת השיפוט של קהל הצופים באיטליה, ליטא לא עלתה לגמר. איגוד השידור האירופי לא מסר תגובה רשמית בנושא.

[fblike]

מיד לאחר האירוויזיון פרסמה הטלוויזיה האיטלקית (RAI) את תוצאות הצבעת הצופים של חצי הגמר השני והגמר הגדול. מבדיקה של הנתונים אשר נמסרו על ידי RAI עולה כי הם אינם תואמים את התוצאות הרשמיות של נקודת השיפוט האיטלקית עפ"י איגוד השידור האירופי (EBU).
על פי התוצאות הרשמיות עולה כי יש מספר אי התאמות בניקוד:

מדינה EBU RAI
נורווגיה 8 נק' 6 נק'
רוסיה 7 נק' 8 נק'
שוויץ 6 נק' 5 נק'
מולדובה 5 נק' 7 נק'
אזרבייג'אן 4 נק' 3 נק'
הולנד 3 נק' 0 נק'
מקדוניה הצפונית 1 נק' 4 נק'
ליטא 0 נק' 1 נק'
נתונים אלה משמעותיים בעיקר עבור ליטא. המדינה הבלטית זכתה במקום ה- 11 עם 93 נקודות, כאשר דנמרק זכתה במקום ה- 10 עם 94 נקודות. במידה ואיטליה אמורה להעניק נקודה אחת לליטא, עפ"י הפרסומים, ליטא עולה לתיקו עם 94 נקודות עם דנמרק. במצב כזה יש יתרון לליטא אשר קיבלה ניקוד רב יותר מדנמרק בקרב הצופים בבית – ולכן, ליטא הייתה אמורה לעלות לגמר במקום דנמרק!

הטלוויזיה הליטאית (LRT) פנתה אל ה- EBU בפנייה רשמית להבהרות בנושא. במקרה של טעות בחלוקת הנקודות, עליה אחראי מפקח התחרות, יון אולה סאנד, עשויה הטלוויזיה הליטאית לתבוע את איגוד השידור האירופי בפיצוי כספי.
חצי גמר ראשון – פולין היתה צריכה לעלות לגמר?

יתכן כי גם בחצי הגמר הראשון נעשו טעויות בהצבעת השופטים. נראה כי הצבעתה של השופטת הצ'כית ייטקה זלנקובה (Jitka Zelenková) נרשמה בסדר הפוך, כלומר המקום הראשון של השופטת נרשם כמקום האחרון. אישור רשמי על כך לא ניתן על ידי השופטת או איגוד השידור האירופי, אך ניתן להבין שהצבעתה נרשמה בסדר הפוך על פי הצבעתה בגמר: בחצי הגמר מיקמה זלנקובה את סלובניה במקום האחרון ואילו בגמר מוקמה סלובניה במקום השישי. גם אסטוניה מוקמה על ידי השופטת במקום ה- 14 בחצי הגמר אך בגמר אסטוניה כבר דורגה במקום הרביעי. במידה והשערה זו תתברר כנכונה, הדבר יהיה משמעותי ביותר עבור הלהקה הפולנית TULIA אשר הייתה אמורה לעלות לגמר במקום בלרוס.

נראה כי השנה הפיקוח של איגוד השידור האירופי על תוצאות התחרות היה רופף מתמיד. השנה לעומת שנים קודמות הצטברו מספר מקרים בהם נעשו טעויות בחלוקת הנקודות. מטעם איגוד השידור האירופי לא התקבלה תגובה נכון לרגע זה.

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!