החלו ההכנות בהולנד לקראת אירוויזיון 2020: ראש ממשלת הולנד הודיע כי לא יממן את התחרות. עשר ערים הציעו עד כה לארח את התחרות.

ההכנות לקראת אירוויזיון 2020 כבר החלו: מפקח האירוויזיון מטעם איגוד השידור האירופי, יון אולה סאנד (Jon Ola Sand), העביר לנציגי הטלוויזיה ההולנדית (AVROTROS) חומרים חשובים ומידע ראשוני לגבי הערכות לקראת אירוויזיון 2020. העברת החומרים נעשתה כבר במהלך מסיבת העיתונאים של המשלחת ההולנדית בישראל, מיד לאחר הזכיה.
עיר מארחת לאירוויזיון 2020

אחד הדברים הראשונים אשר יצטרכו ההולנדים להחליט לגביו הוא העיר המארחת. הולנד כבר אירחה בעבר את התחרות באמסטרדם, האג והילברסום. הפעם עשר ערים שונות הציעו לארח את התחרות:
  • אמסטרדם – עיר הבירה של הולנד היא העיר המתויירת ביותר בהולנד. בעיר שלושה אולמות פוטנציאלים: Ziggo Dome אשר מכיל כ- 17,000 מקומות, RAI Exhibition and Convention Centre אשר אירח את אירוויזיון 1970 מכיל כ- 13,000 מקומות, ו- Johan Cruijff Arena אשר מכיל 50,000 מקומות אך מהווה איצטדיון הבית של קבוצת הכדורגל "אייאקס". סביר להניח כי יהיה בעייתי למצוא לקבוצת הכדורגל "בית" חדש למשך חודשיים.
  • רוטרדם – העיר השנייה בגודלה בהולנד. בעיר נמצא הנמל הגדול ביותר באירופה. בעיר אולם מתאים אחד: Ahoy Rotterdam אשר מכיל 16,000 מקומות. האולם אירח בעבר את אירוויזיון הילדים בשנת 2007.
  • האג – עיר נמל במערב הולנד המהווה את המרכז השלטוני של המדינה. בעיר שני איצטדיונים מתאימים: Cars Jeans Stadion אשר מכיל כ- 15,000 מקומות, לאיצטדיון זה יש להתקין גג והוא כבר משוריין לאירועים אחרים במהלך חודש מאי 2020. אולם אחר הוא ה- Malieveld שמכיל גם כן- 15,000 מקומות ישיבה.
  • אוטרכט – היא העיר הרביעית בגודלה בהולנד. אולם ה- Jaarbeurs מסוגל להכיל 11,000 צופים.
  • אנסחדה – עיר ומחוז בהולנד, על גבול גרמניה. מקום האירוח הוא בהאנגר אשר נמצא בתוך נמל התעופה "Twente" ומסוגל להכיל כ- 11,000 צופים.
  • ארנהם – בירתו של המחוז הגדול ביותר בהולנד, מחוז חלדרלנד, אשר נמצא מזרח הולנד. העיר אינה נחשבת לעיר מתויירת ולכן אין הרבה מלונות בעיר. האולם אשר הוצע לארח את האירוויזיון הוא ה- GelreDome אשר מכיל 28,000 מקומות.
  • דן בוס (ס-הרטוחנבוס) – בירת מחוז צפון בראבנט שנמצא בדרום הולנד. האולם המוצע הוא ה- Brabanthallen אשר מסוגל להכיל כ- 10,000 צופים.
  • זוולה – בירת מחוז אוברייסל שבמזרח הולנד. ה- IJsselhallen מסוגל להכיל פחות מ- 5,000 איש והעירייה שוקלת כבר שנים להרוס את המקום. סיכוי נמוך מאוד לאירוח באולם זה.
  • ליוורדן – בירת מחוז פריסלנד שבצפון-מערב הולנד. האולם אשר יכול לארח את האירוויזיון הוא ה- WTC Expo אך הוא מסוגל להכיל עד 6,000 מקומות.
  • מאסטריכט – בירת מחוז לימבורג בדרום הולנד, יושבת על הגבול בין הולנד, בלגיה וגרמניה. MECC Maastricht עומד לעבור שיפוץ כך שספק אם יהיה מוכן בזמן. לאחר השיפוץ יכלול 30,000 מקומות ישיבה.

תקציב אירוויזיון 2020

התקדים הישראלי לפיו הממשלה אינה מתכוונת לעזור במימון התחרות עשוי לגרום לאיגוד השידור האירופי כאב ראש גדול מאוד. גם ראש ממשלת הולנד, מארק רוטה (Mark Rutte), הכריז כי ממשלת הולנד אינה מתכוונת לעזור במימון התחרות. "על רשתות השידור הציבורי לנסות להסתדר לבד", אמר רוטה. נתון זה עשוי להביא לצמצום בתקציב התחרות, אשר עשוי להשפיע לטווח הארוך גם על האירוויזיונים הבאים אשר ייאלצו להסתפק בתקציבים קטנים ובפגיעה באיכות התוכן של התחרות.

הפקת אירוויזיון 2020

כפי שדיווחנו בעבר, ארגון השידור הציבורי בהולנד (NPO), אשר מאגד את כל ערוצי השידור הציבורי בהולנד, יהיה אמון על הפקת אירוויזיון 2020 בשיתוף פעולה עם שתי רשתות הטלוויזיה הציבורית AVROTROS ו- NOS.

מדינות משתתפות

עד כה אישרו את השתתפותן 19 מדינות, אך בסופו של דבר האירוויזיון הבא צפוי להכיל מעל 40 מדינות.

 

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

תגובות