הזמר הישראלי, קובי מרימי, הצליח להגיע אל המקום ה- 23 בגמר תחרות אירוויזיון 2019. הזמר קיבל 12 נקודות מצוות השיפוט של בלרוס ו- 12 נקודות נוספות מקהל הצופים בצרפת.

קובי מרימי במקום ה- 23

נציג ישראל לאירוויזיון 2019, קובי מרימי, אשר ביצע את השיר "Home" בצורה מדוייקת ומרגשת, הצליח להגיע רק אל המקום ה- 23 בגמר האירוויזיון. מרימי ביצע את השיר בצורה מאוד מדוייקת אשר הצליחה לרגש את כל הקהל הישראלי באולם האירוויזיון אשר נעמד על רגליו. בסיום השיר זכה מרימי למחיאות כפיים סוערות והזמר פרץ בבכי מהתרגשות.
"אני ממש מרוצה מהביצוע", אמר הזמר לאחר הופעתו בתחרות ליונתן ריגר בחדשות 12, "אני חושב שהשיר מהמם. תראה את התגובות של הקהל. אתה עושה את הקאט-ווק הזה, את ההליכה עם השיר, אתה שר: 'I Am Someone' ואתה רואה את כולם שרים איתך, אתה רואה אנשים בוכים, אתה רואה שלטים של "Kobi We Love You" ואז אתה עומד שם בחץ הזה של מרכז הבמה, ונגמר השיר, וכולם (מריעים), כמו חיבוק ממליון איש!"

עוד מוסיף הזמר: "אני לא מאוכזב ממקום 23, אבל כל מה שרציתי זה לרדת מהבמה, לחייך, ולהגיד לעצמי שאני גאה בעצמי".
45 נקודות לישראל

השיר הישראלי קיבל מנקודות ההצבעה של השופטים 12 נקודות בלבד (מבלרוס). לעומת זאת מנקודות ההצבעה של הצופים באירופה קיבל 35 נקודות: 12 נקודות מצרפת, 7 ממולדובה, 5 מקפריסין, 4 מגאורגיה, 3 מצ'כיה, 3 מרומניה ונקודה אחת מסאן מרינו. סך הכל קיבל השיר "Home" הישראלי 47 נקודות.

חשוב לציין, שנכון לרגע זה ההערכות הן כי 12 הנקודות מצוות השיפוט של בלרוס ניתנו בטעות לישראל, אך גם אם ההערכות יתבררו כנכונות התוצאה הסופית של ישראל לא תשתנה ומדינתנו הקטנה תישאר מדורגת במקום ה- 23. פרטים נוספים – כאן.

קובי מרימי

בן 27, החל לשיר בגיל 13. לאחר שחרורו מצה"ל החל בלימודי משחק בסטודיו ניסן נתיב. במהלך לימודיו הופיע במחזות רבים. מרימי התמודד בעונה השישית של התכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון" אך הודח בשלב רבע הגמר. הזמר חזר בשלב "גלגל ההצלה" ובהמשך זכה במקום הראשון בגמר התחרות. ב- 20 בפברואר נבחר עבורו השיר "Home" לביצוע באירוויזיון. השיר נכתב על ידי הזמרים והיוצרים אוהד שרגאי וענבר ויצמן.

 

זו הייתה ההשתתפות ה- 42 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. אירוויזיון 2019 התקיים בתל אביב בחודש מאי בזכות ניצחונה של נטע ברזילי באירוויזיון 2018.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!