חזרה גנרלית ראשונה של גמר אירוויזיון 2019 החלה בשעה 14:00 על בימת התחרות בתל אביב. הערב בשעה 22:00 נדווח מתוך חזרת השופטים אשר תקבע 50% מהתוצאות הסופיות.

בשעה 14:00 החלה החזרה הגנרלית הראשונה של גמר אירוויזיון 2019. החזרה כללה את הופעתן של 26 המדינות המשתתפות בנוסף להנחייה המלאה של ארבעת מנחי התחרות: בר רפאלי, ארז טל, לוסי איוב ואסי עזר, הופעות הביניים והמעברים אשר צפויים להיות משודרים על מסך הטלוויזיה בוצעו גם כן במהלך החזרה. הופעתה של מדונה לא בוצעה במהלך החזרה, כצפוי.

היום, בשעה 22:00 תחל חזרת השופטים של גמר האירוויזיון, גם היא חזרה מלאה מול קהל אשר תיהיה זהה לשידור החי אשר יתקיים בשבת בלילה, פרט להופעתה של מדונה. בחזרה זו יצפו 205 שופטים מ- 41 המדינות המתמודדות בחצי הגמר אשר יקבעו כבר הלילה 50 אחוזים מהתוצאות הסופיות. התוצאות המלאות ייחשפו בשבת בלילה אך ביום חמישי, במהלך שידור חצי הגמר השני, נגלה מי הם עשרת העולים לגמר הגדול של התחרת.
13:56 החזרה צפויה להתחיל בעוד 4 דקות.

14:01 נראה ששוב, יש עיכוב קצר… החזרה תחל בדקות הקרובות.

14:14 עדיין מחכים. השארו עמנו.

14:17 התחלנו! קליפ קצר בכיכובו של יאן אולה סאנד, מפקח האירוויזיון, כפקח טיסה מטיס מטוס ובו נטע ברזילי ושאר מתמודדי התחרות. המטוס נוחת בתל אביב.

14:19 המטוס "נוחת" על הבמה. שירה של עופרה חזה, "אם ננעלו", מושמע ברקע.

14:20 נטע ברזילי על הבמה, מזמינה את נציגי המשלחות.

14:21 קריין מכריז על המדינות, על פי סדר ההופעה. כל נציג עולה לבמה מלווה בדגל של מדינתו. מצעד הדגלים בפתיחת הגמר הפך למסורת בשנים האחרונות. בין הנציגים השונים עלו דנה אינטרנשיונל אשר ביצעה מחרוזת קצרה של "תל אביב יא חביבי" ו"דיווה", אילנית אשר בצעה את "אי שם" ונדב גדג' ביצע את "Golden Boy". בסיום, דנה אינטרנשיונל הזמינה את ארבעת המנחים.

14:27 המנחים על הבמה מסבירים על הליך הצבעה. קליפ קצר העוסק בהיסטוריה של ההצבעה בתחרות עולה על המסכים.

14:31 שיר מס' 1 – מלטה על הבמה. הזמרת המלטזית החלה לבצע את השיר אך לאחר מספר שניות נראה כי היו לה בעיות סאונד באוזניה. החזרה פסקה.

14:38 מיקלה פאץ' (Michela Pace), מבצעת את השיר "Chameleon". במה מאוד צבעונית לשיר המלטזי. אין הרבה אנרגיה בריקוד עצמו. התחושה שלי היא שהם יותר "מסמנים" את הכוריאוגרפיה מאשר רוקדים. ביצוע קולי סביר למיקלה, לא מדובר בחזרה הטובה ביותר שלה. סביר שהיא שומרת את האנרגיות שלה לחזרת השופטים הערב.

14:42 שיר מס' 2 – אלבניה על הבמה: הזמרת האלבנית, יונידה מליצ'י (Jonida Maliqi), קיבלה את המיקום הבעייתי ביותר בסדר ההשמעה. שיר מס' 2 לא זכה בכל 63 שנות התחרות. ביצוע מעולה למליצ'י אשר הצליחה לעלות לגמר למרות שהשתתפה בחצי גמר מאוד קשה!

14:46 שיר מס' 3 – צ'כיה על הבמה: הלהקה הצ'כית, Lake Malawi, נתנה הופעה מצויינת גם עכשיו. זה פשוט ביצוע כיפי. למרות שהשיר הצ'כי מופיע דיי בתחילת הערב הארוך, הם מדורגים במקום ה- 16 בטבלאות ההימורים, מקום בהחלט ריאלי.

14:49 שיר מס' 4 – גרמניה על הבמה: הצמד הגרמני, S!sters, בחזרה גנרלית ראשונה לקראת ההופעה החשובה הערב ובשבת. השיר מתחיל כאשר לאורה וקרלוטה עומדת, כל אחד בצד אחר של הבמה הקדמית, ובמהלך השיר הן מתקדמות אחת לעבר השניה. ביצוע קולי טוב לשיר מעט בעייתי. אין בשיר שום "הוק" שתופס את העין. גרמניה ממוקמת מקום 26 (אחרון) בטבלאות ההימורים.

14:54 שיר מס' 5 – רוסיה על הבמה: ביצוע קולי מושלם לזמר הרוסי סרגיי לזרב (Sergey Lazarev). כולי תקווה שגם הערב, בחזרת השופטים, יבצע הזמר את השיר בצורה כזו! רוסיה, להערכתי, קיבלה את המיקום הגרוע ביותר בסדר השירים. רוסיה נחשבת לאחת הפייבוריטיות ומיקום כל-כך מוקדם בסדר השירים עשוי להשפיע לרעה על המדינה.

14:57 הפסקה ראשונה. לוסי איוב ובר רפאלי בגרין רום.

14:58 שיר מס' 6 – דנמרק על הבמה: הזמרת הדנית, לאונורה (Leonora), מבצעת את השיר בצורה חננית כמו שרק היא יודעת. זה עבד בחצי הגמר אז אין סיבה שזה לא יעבוד בגמר. באופן מפתיע השיר מדורג במקום ה- 17 בטבלאות ההימורים. להערכתי הוא יגיע נמוך מזה.

15:02 שיר מס' 7 – סאן מרינו על הבמה: הפתעה הגדולה של התחרות! סאן מרינו בגמר! ביצוע בינוני לשיר בינוני. סאן מרינו ממוקמת במקום ה- 25 בטבלאות ההימורים וסביר שזה תיהיה גם התוצאה הסופית.

15:06 שיר מס' 8 – צפון מקדוניה על הבמה: איזה כיף לראות סוף סוף את המדינה הזו בתוך הגמר! מאז 2008, השנה בה תמרה ייצגה בפעם הראשונה את מקדוניה, עלתה המדינה הבלקנית לגמר רק פעם אחת – בשנת 2012 עם השיר "Crno i belo" של קליופי (Kaliopi)! זו הפעם הראשונה שהזמרת המקדונית, תמרה טודבסקה (Tamara Todevska) לא ביצעה את השיר בצורה מושלמת. קצת בעיות קוליות… יתכן שהיא שומרת את קולה לחזרת השופטים.

15:09 הפסקה שניה. לוסי איוב ואסי עזר מראיינים זמרים בגרין רום.

15:13 שיר מס' 9 – שוודיה על הבמה: ג'ון לונדביק (John Lundvik) נתן אתמול בערב הופעה מושלמת! הוא בין הזמרים היחידים שמבצע את החזרה עבור הפרטים הטכניים משום שכל היתר כבר יושב כמו שצריך. שוודיה היא אחת הפייבוריטיות לזכייה – כדאי לשים אליה לב!

15:17 שיר מס' 10 – סלובניה על הבמה: זאלה קרלי וגשפר שאנטל (Zala Kralj & Gašper Šantl) מבצעים את שירם בביצוע מינימלי, כמו שראינו בחצי הגמר הראשון. הזוג מביט זה על זה במהלך רוב השיר, כאשר זוויות הצילום הן עלו שמוסיפות לשיר את רוב החינניות.

15:20 שיר מס' 11 – קפריסין על הבמה: טאמטה (Tamta) בביצוע חלש לשיר "Replay". נראה שהזמרת אשר מייצגת את קפריסין שומרת את האנרגיה. ביצוע קולי חלש מאוד בחזרה הזאת. חזרה לא טובה לקפריסין, נקווה שהערב תיתן את כל כולה!

15:24 שיר מס' 12 – הולנד על הבמה: הזמר ההולנדי, דאנקן לורנס (Duncan Laurence), מתחיל את ההופעה כאשר הוא מצולם ממש מרחוק. לורנס יושב בחשכה. הזמר יושב ומנגן על אורגן קטן. הכדור המאיר יורד מהתקרה כלפי מטה ועולה למעלה חזרה. האם העובדה שהולנד ממוקמת כשיר מספר 12 תפגע בסיכוייה לזכות בתחרות? אני מצליח לראות את הולנד זוכה אצל השופטים, אני ממש לא משוכנע שהיא תזכה אצל קהל הצופים.

15:28 שיר מס' 13 – יוון על הבמה: קתרין דוסקה (Katerine Duska) על הבמה עם 5 הרקדניות. ביצוע קולי טוב ליוון למרות שהיא נראת מאוד עייפה. שיר Mid Tempo שמוקף בשתי בלדות, האם השיר יצליח לבלוט? יוון הצליחה לעלות לגמר השנה לאחר שבשנה שעברה השיר היווני הסתפק במקום ה- 14 בחצי הגמר.

15:31 הפסקה שלישית.
15:31 שיר מס' 14 – ישראל על הבמה: נציג ישראל, קובי מרימי, עלה לבמה לבצע את הגרסה החדשה של השיר "Home". מרימי לובש חליפה שחורה כאשר מאחוריו מסכים עליהם מוקרנים פניו של מרימי. זיקוקים בפזמון האחרון של השיר. קובי שר מדהים ועם מלא תשוקה למרות שלא מדובר בחזרה חשובה – יחד עם זאת, מאוד מאכזב אותי שקובי ויתר על הצליל הגבוה כפי שהוא שר בגרסת הסטודיו. אם הוא לא מסוגל לבצע את הצליל הזה כמו שצריך – אז למה הוא הקליט כך את השיר?

15:35 שיר מס' 15 – נורווגיה על הבמה: אתמול בערב קיבלנו ביצוע סוחף מאוד של הלהקה הנורווגית, KEiiNO. הביצוע עובד כמו שצריך, השיר מצליח לסחוף את הקהל ומיקום סדר השירים הוא מעולה (אחרי השיר השקט של ישראל). אני מסוגל לראות את השיר בטופ 5 של הגמר הגדול.

15:39 שיר מס' 16 – בריטניה על הבמה: הזמר הבריטי, מייקל רייס (Michael Rice), עולה לבמה ומבצע את השיר "Bigger Then Us". והשיר, כמו שמו, מאוד מאוד גדול. גדול מידי… אני לא מצליח להתחבר לביצוע המוגזם לשיר ובנוסף מלווים את השיר זיקוקי פירוטכניקה ועשן. זה יותר מידי בשבילי… הביצוע הקולי בחזרה לא היה מושלם.

15:44 הפסקה רביעית.

15:48 שיר מס' 17 – איסלנד על הבמה: חברי להקת האטרי (Hatari) הצליחו להעלות לגמר את המדינה הקטנה לראשונה מאז 2014. כלוב על הבמה, המון המון פירוטכניקה (זיקוקים ואש), הבמה צבועה באדום… חברי הלהקה בעיקר "מסמנים" את השיר ולא ממש מכניסים אנרגיה לתוך השיר. האטרי לא לובשים את בגדי ההופעה.

15:52 שיר מס' 18 – אסטוניה על הבמה: ביצוע לא טוב לויקטור קרון (Victor Crone). הביצוע הקולי מאוד לא מדוייק, "אפקט הסערה" לא עבד כראוי כי הזמר הפסיק לשיר לפני הזמן. אני מקווה שהערב יתנו האסטונים הופעה טובה כמו בחצי הגמר.

15:56 שיר מס' 19 – בלרוס על הבמה: העובדה שבלרוס עלתה לגמר היא הפתעה נוספת. זנה (ZENA) נתנה בחצי הגמר ביצוע קולי מושלם מלווה בהמון ביטחון על הבמה. באופן מפתיע לשיר יש הרבה יותר אנרגיה מהשיר המלטזי. בלרוס ממקומת במקום ה- 21 בהימורים אך אני רואה אותה מצליח להגיע למקום גבוה מזה, ואולי אף מביאה לבלרוס את המקום הגבוה ביותר מאז שנת 2007.

15:59 שיר מס' 20 – אזרבייג'אן על הבמה: חזרה טוב לצ'ינגיז (Chingiz). מיקום מעולה לשיר האזרי בסדר השירים. האם אזרבייג'אן תצליח להפתיע? אני חושב שצ'ינגיז צריך להכניס עוד קצת אנרגיה לשיר כדי שיהיה סוחף יותר.

16:03 שיר מס' 21 – צרפת על הבמה: הזמר הצרפתי, בילאל חסאני (Bilal Hassani) מבצע את השיר מעולה. המסר של "קבלת השונה" עובר בצורה ברורה בזכות הבלרינה כבדת המשקל ובזכות שפת הסימנים אשר מציגה הבלרינה הדקיקה. צרפת מדורגת במקום ה- 9 בהימורים. האם צרפת תצליח להפתיע ולהכנס לטופ 5? ייתכן….

16:08 שיר מס' 22 – איטליה על הבמה: הזמר האיטלקי, מחמוד (Mahmood), בביצוע טוב לשיר "Soldi". הביצוע משתפר מפעם לפעם! איטליה במיקום מצויין מבחינת סדר השירים. ישראל זכתה בשנה שעברה בעזרת שיר מס' 22. האם גם מחמוד יצליח לעשות זאת? לצערי קשה לי להאמין…

16:12 שיר מס' 23 – סרביה על הבמה: נבנה בוז'וביץ' (Nevena Božović), נראת (כרגיל) מדהים על הבמה. ביצוע קולי מושלם. סרביה ממוקמת במקום ה- 18 בטבלאות ההימורים אך אני רואה את השיר הזה מצליח להגיע הרבה יותר גבוה.

16:16 שיר מס' 24 – שוויץ על הבמה: לוקה האני (Luca Hänni) בביצוע אנרגטי מאוד, ביצוע קולי מעולה, הריקודים עוברים בצורה מצויינת. האני צפוי להביא לשוויץ את התוצאה הטובה ביותר מאז שנת 2005. לוקה האני מדורג כרגע במקום הרביעי בטבלאות ההימורים, ועל סמך זה הוא עשוי עוד להפתיע את כולם.

16:20 שיר מס' 25 – אוסטרליה על הבמה: קייט מילר-היידקה (Kate Miller-Heidke) ממשיכה לטפס בהימורים וכעת היא ממוקמת במקום השני בסיכויי הזכייה בתחרות! לשיר האוסטרלי הופעה שלא ניתן לשכוח, מיקום מצויין בסדר השירים, ביצוע קולי מצויין…. האם בשלב הזה יזכרו עדיין את דאנקן לורנס ההולנדי? קשה לדעת… להערכתי, הולנד תנצח בשופטים ואילו אוסטרליה תנצח בהצבעת הצופים (טלווטינג). אז מי יהיה המנצח הגדול?

16:24 החלו לנגן את השיר הספרדי והפסיקו מיד לאחר מספק שניות בשל תקלה טכנית.

16:26 שיר מס' 26 – ספרד על הבמה: מיקי (Miki) מבצע את השיר בצורה אנרגטית מאוד! חזרה מעולה לספרד! סיום מושלם לתחרות…!

16:30 תחילת שלב ההצבעה ותקציר השירים המתמודדים.

16:36 אסי עזר מציג את קונצ'יטה וורסט, מונס זלרמרוב, אלני פוריירה וורקה סרדוצ'קה.

16:39 קונצ'יטה שרה את "Heroes" (במקור של זלמרלוב).

16:40 מונס שר את "Fuego" (במקור של אלני פוריירה)

16:41 אלני שרה את "Dancing Lasha Tumbai" (במקור של ורקה סרדוצ'קה)

16:42 וורקה שרה את "Toy" (במקור של נטע ברזילי).

16:45 ביצוע משותף של ארבעת הזמרים עם זוכת אירוויזיון 1979, גלי עטרי, בשיר "הללויה".

16:48 וידאו קצר של גל גדות צפוי היה להיות מוקרן, אך בשל תקלה טכנית לו זכינו לראותו.

16:50 תקציר שני של מתמודדי התחרות.

16:59 הפרוייקט של עידן רייכל מבצע את השיר "בואי".

17:08 ליאור סושרד מדהים את מתמודדי התחרות בגרין רום.

17:10 נטע ברזילי מבצעת את השיר "Nana Banana".

17:15 תקציר שלישי של השירים המתמודדים בתחרות

17:20 מדונה הייתה אמורה לעלות לבמה לבצע שני שירים.

17:26 המנחים סוגרים את ההצבעה.

17:39 ההצבעה מתחילה.

חזרת השופטים תיערך היום בשעה 22:00. חמישים אחוזים מהתוצאות יקבעו כבר הערב בחזרת השופטים. הנכם מוזמנים להצטרף אליינו בשעה 22:00 לדיווחים חיים מחזרת השופטים.
 

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

תגובות