חזרת השופטים של הגמר הגדול של אירוויזיון 2019 החלה בשעה 22:00 על בימת התחרות בתל אביב. במהלך החזרה נקבעו 50% מתוצאות האמת.

בשעה 22:00 החלה החזרה הגנרלית השנייה, חזרת השופטים, של גמר אירוויזיון 2019. חזרה זו חשובה בדיוק כמו השידור החי אשר ייערך מחר, מאחר ובחזרה הזו צפו הערב 205 שופטים ב- 41 המדינות אשר משתתפות בתחרות. החלטת השופטים, על סמך החזרה הזו, תקבע 50 אחוזים מהתוצאות הסופיות של גמר האירוויזיון.

החזרה כללה את הופעתן של 26 המדינות המשתתפות בתחרות. בנוסף, כללה הנחייה מלאה של ארבעת מנחי התחרות: בר רפאלי, ארז טל, לוסי איוב ואסי עזר. מופע הפתיחה כלל את טקס הדגלים של המדינות המשתתפות בגמר, בהמשך הופעה קצרה של דנה אינטרנשיונל, אילנית ונדב גדג'. לאחר פתיחת ההצבעה עלו לבמה קונצ'יטה וורסט, מונס זלמרלוב, אלני פוריירה, וורקה סרדוצ'קה, גלי עטרי, הפרוייקט של עידן רייכל, ליאור סושרד ונטע ברזילי. מדונה לא לקחה חלק בחזרת השופטים.
21:48 השידור צפוי להתחיל בשעה 22:00! השארו עמנו…

22:00 מתחילים! קליפ קצר בכיכובו של יאן אולה סאנד, מפקח האירוויזיון כפקח טיסה. נטע ברזילי מטיסה מטוס ובו מתמודדי התחרות. המטוס נוחת בתל אביב.

22:03 המטוס "נוחת" על בימת התחרות. הטייסת נטע ברזילי הביאה עמה את 26 מתמודדי הגמר לבמה. מצעד הדגלים החל – כל נציג עולה לבמה לפי סדר הופעתו בגמר. מתחילים עם מלטה ומסיימים בספרד. מצעד הדגלים בפתיחת הגמר הפך למסורת בשנים האחרונות. מצעד הדגלים ישלב בין הנציגים את הופעתן של דנה אינטרנשיונל, אילנית ונדב גדג'.

22:05 דנה אינטרנשיונל החלה בביצוע של השיר "תל אביב" (במקור של עומר אדם) אשר משתלב עם השיר "דיווה" עמו זכתה באירוויזיון 1998.

22:08 אילנית, נציגת ישראל הראשונה בתחרות האירוויזיון, עח הבמה בביצוע השיר " אי שם".

22:10 נדב גדג' בביצוע קצרצר לשיר "Golden Boy".

22:11 נטע ברזילי ודנה אינטרנשיונל מזמינות את ארבעית המנחים: בר רפאלי, ארז טל, לוסי איוב ואסי עזר.

22:12 ארבעת המנחים נותנים הסבר קצר על התחרות. מיד לאחר מכן עולה קליפ קצר של מנחי התחרות לאורך ההיסטוריה.

22:16 שיר מס' 1 – מלטה על הבמה: מיקלה פאץ' (Michela Pace), מבצעת את השיר "Chameleon". פתיחה טובה ומלאת שמחה וצבעונית לגמר האירוויזיון. ביצוע קולי מעולה. על הבמה הרבה יותר אנרגיה מחצי הגמר. הקהל מריע!
טבלאות הימורים: מקום 11.
תחזית EuroMix: מקום 8-13.

22:21 שיר מס' 2 – אלבניה על הבמה: הזמרת האלבנית, יונידה מליצ'י (Jonida Maliqi), קיבלה את המיקום הבעייתי ביותר בסדר ההשמעה. שיר מס' 2 לא זכה בכל 63 שנות התחרות. ביצוע מצויין למליצ'י. מליצ'י מודה לקהל בעברית "תודה רבה" בסיום השיר. אני מאמין שלפחות השופטים יעריכו את הביצוע האיכותי הזו!
טבלאות הימורים: מקום 23.
תחזית EuroMix: מקום 15-20.

22:25 שיר מס' 3 – צ'כיה על הבמה: הלהקה הצ'כית, Lake Malawi, בביצוע מצויין ואנרגטי מאוד על הבמה. זו תיהיה הפעם השלישית של צ'כיה בגמר האירוויזיון. הקהל באולם אוהב את השיר.
טבלאות הימורים: מקום 17.
תחזית EuroMix: מקום 12-17.

22:29 שיר מס' 4 – גרמניה על הבמה: הצמד הגרמני, S!sters, נמצא על הבמה כאשר לאורה וקרלוטה עומדות כל אחת בצד אחר של הבמה הקדמית, ובמהלך השיר הן מתקדמות אחת לעבר השניה למרכז הבמה הקדמית. ביצוע קולי מעולה לשיר מעט בעייתי. ייתכן שעם ההעמדה מעניינת יותר ייתכן שהשיר היה יכול להגיע למקום גבוה יותר.
טבלאות הימורים: מקום 26.
תחזית EuroMix: מקום 26-22.

22:32 שיר מס' 5 – רוסיה על הבמה: ביצוע קולי אדיר לזמר הרוסי סרגיי לזרב (Sergey Lazarev). הזמר הרוסי שינה מעט את סיום השיר מבחינה ווקלית כדי להרשים אף יותר את צוות השופטים. ביצוע טוב יותר מחצי הגמר. אני מאמין שנרשמה אכזבה במשלחת הרוסית כאשר שמעו שהנציג הרוסי יעלה לשיר את שיר מס' 5 בסדר ההשמעה. משמעותו של מיקום השיר עשויה לסכל את הזכייה הרוסית.
טבלאות הימורים: מקום 7.
תחזית EuroMix: מקום 2-7. לצערי, בשל מיקום השיר בסדר ההשמעה, השיר ככל הנראה לא יזכה בתחרות.

22:35 הפסקה ראשונה. לוסי איוב ובר רפאלי בגרין רום.

22:36 שיר מס' 6 – דנמרק על הבמה: לאונורה (Leonora) הדנית, מבצעת את השיר בצורה חיננית כמו שרק היא יודעת. זה עבד בחצי הגמר אז אין סיבה שזה לא יעבוד בגמר.
טבלאות הימורים: מקום 16.
תחזית EuroMix: מקום 19-24.

22:41 שיר מס' 7 – סאן מרינו על הבמה: הפתעה הגדולה של התחרות! סאן מרינו בגמר! ביצוע בינוני לשיר בינוני. יחד עם זאת השיר כל כך קאמפי והקהל מריע לשיר בפזמונים… עשוי לקבל מספר נקודות מהטלווטינג אך הסיכוי שיקבל נקודות מהשופטים נמוך מאוד.
טבלאות הימורים: מקום 24.
תחזית EuroMix: מקום 21-26.

22:45 שיר מס' 8 – צפון מקדוניה על הבמה: איזה כיף לראות סוף סוף את המדינה הזו בתוך הגמר! מאז 2008, השנה בה תמרה ייצגה בפעם הראשונה את מקדוניה, עלתה המדינה הבלקנית לגמר רק פעם אחת – בשנת 2012 עם השיר "Crno i belo" של קליופי (Kaliopi)! ביצוע קולי מושלם ומרגש לתמרה טובסקה (Tamara Todevksa). הקהל מאוד אוהב את זה!
טבלאות הימורים: מקום 13.
תחזית EuroMix: מקום 10-15.

22:49 הפסקה שניה. לוסי איוב ואסי עזר מראיינים זמרים בגרין רום.

22:52 שיר מס' 9 – שוודיה על הבמה: ג'ון לונדביק (John Lundvik) בהופעה מושלמת ומדוייקת כמו שרק השוודים יודעים לתת. הקהל על הרגליים… האם לונדביק עשוי להביא לשוודיה את הזכייה השביעית?
טבלאות הימורים: מקום 3.
תחזית EuroMix: מקום 5-8.

22:56 שיר מס' 10 – סלובניה על הבמה: זאלה קרלי וגשפר שאנטל (Zala Kralj & Gašper Šantl) מבצעים את שירם בביצוע מינימלי, כמו שראינו בחצי הגמר הראשון. הזוג מביט זה על זה במהלך רוב השיר, כאשר זוויות הצילום ומסכי ה- LED הן עלו שמוסיפות לשיר את רוב החינניות.
טבלאות הימורים: מקום 20.
תחזית EuroMix: מקום 15-20.

23:00 שיר מס' 11 – קפריסין על הבמה: טאמטה (Tamta) חייבת לבצע כעת ביצוע קולי מושלם ומלא אנרגיה כדי לכבוש את השופטים האירופאים. ואכן, טאמטה ביצעה הערב את הביצוע הטוב ביותר שנראה עד כה לשיר "Replay". ביצוע קולי מעולה, הרבה אנרגיה על הבמה… השיר מרוויח מכך שהוא מגיע אחרי השיר הסלובני השקט.
טבלאות הימורים: מקום 14.
תחזית EuroMix: מקום 8-13.

23:04 שיר מס' 12 – הולנד על הבמה: הזמר ההולנדי, דאנקן לורנס (Duncan Laurence), מצליח לרגש כבר מהרגע הראשון בו ניתן לראות אותו יושב בחשכה. הזמר יושב ומנגן על אורגן קטן. הביצוע הקולי מושלם כמו תמיד. האם העובדה שהשיר ההולנדי מופיע בחלקו הראשון של הערב עשויה לפגוע בו?
טבלאות הימורים: מקום 1.
תחזית EuroMix: מקום 1-2.

23:08 שיר מס' 13 – יוון על הבמה: קתרין דוסקה (Katerine Duska) על הבמה עם 5 הרקדניות. ביצוע קולי טוב ליוון. הבמה לעיתים נראת מבולגנת וקשה לתפוס את כל מה שמתרחש עליה. שיר Mid Tempo שמוקף בשתי בלדות, האם השיר יצליח לבלוט?
טבלאות הימורים: מקום 15.
תחזית EuroMix: מקום 10-15.

23:11 הפסקה שלישית – המנחות מציגות את השיר הישראלי. הגלויה הישראלית עלתה על המסך, אך כנראה שהבמה של השיר הישראלי עדיין לא מוכנה ולכן אסי פרץ לשידור עם ראיון יחד עם טאמטה.

23:14 שיר מס' 14 – ישראל על הבמה: נציג ישראל, קובי מרימי, עלה לבמה לבצע את הגרסה החדשה של השיר "Home". מרימי לובש חליפה שחורה כאשר מאחוריו מסכים עליהם מוקרנים פניו של מרימי. זיקוקים בפזמון האחרון של השיר. הקהל שואג במהלך השיר וכמובן בסופו. ביצוע מצויין לקובי מרימי מלא אהדה מהקהל באולם, אך כמו שציינתי בעבר, מאוד מאכזב אותי שקובי ויתר על הצליל הגבוה כפי שהוא שר בגרסת הסטודיו.
טבלאות הימורים: מקום 25.
תחזית EuroMix: מקום 16-21. הלוואי שנגיע גבוה יותר!

23:15 שיר מס' 15 – נורווגיה על הבמה: ביצוע סוחף מאוד של הלהקה הנורווגית, KEiiNO. הביצוע עובד כמו שצריך, השיר מצליח לסחוף את הקהל ומיקום סדר השירים הוא מעולה (אחרי השיר השקט של ישראל). יחד עם זאת זוויות צילום מאוד בעייתיות. במהלך השיר ניתן היה לראות לפתע מסך שחור ולאחריו ניתן היה לראות על המסך מצלמה במקום את הלהקה הנורווגית. האם נורווגיה תעלה שוב על הבמה לביצוע חוזר?
טבלאות הימורים: מקום 10.
תחזית EuroMix: מקום 7-12.

23:20 שיר מס' 16 – בריטניה על הבמה: הזמר הבריטי, מייקל רייס (Michael Rice), עולה לבמה ומבצע את השיר "Bigger Then Us". ביצוע חביב לשיר ה"גדול מהחיים" הזה… ביצוע קולי טוב, זמרי הליווי מוסיפים הרבה לשיר… זיקוקי פירוטכניקה ועשן.
טבלאות הימורים: מקום 19.
תחזית EuroMix: מקום 24-19.

23:24 הפסקה רביעית. אסי עזר ולוסי איוב מראיינים בגרין רום את הנציגה המקדונית ואת הנציג הרוסי.

23:28 שיר מס' 17 – איסלנד על הבמה: חברי להקת האטרי (Hatari) הצליחו להעלות לגמר את המדינה הקטנה לראשונה מאז 2014. כלוב על הבמה, המון המון פירוטכניקה (זיקוקים ואש), הבמה צבועה באדום… ביצוע מאוד "מעורר" שלא משאיר את הצופים אדישים. מיקום מעולה בסדר השירים. הקהל שואג בסיום השיר! האם איסלנד תצליח להפתיע את כולם?
טבלאות הימורים: מקום 8.
תחזית EuroMix: מקום 4-9.

23:32 שיר מס' 18 – אסטוניה על הבמה: ביצוע קולי טוב לויקטור קרון (Victor Crone) למרות שלעיתים הוא נשמע מעט צורמני. "אפקט הסערה" עבר הפעם כמו שצריך. ביצוע טוב לאסטוניה עבור מי שאוהב את השיר.
טבלאות הימורים: מקום 22.
תחזית EuroMix: מקום 26-21.

23:36 שיר מס' 19 – בלרוס על הבמה: זנה (ZENA) ביצעה הערב ביצוע קולי מושלם מלווה בהמון ביטחון על הבמה. הזמרת הזו סך הכל בת 16! אני מאוד מקווה שזנה תחזור לבימת האירוויזיון עוד 3-4 שנים עם שיר טוב יותר. היא בהחלט ראויה לשיר טוב יותר!
טבלאות הימורים: מקום 21.
תחזית EuroMix: מקום 15-20.

23:41 שיר מס' 20 – אזרבייג'אן על הבמה: חזרה מעולה לצ'ינגיז (Chingiz) אשר מצליח לרתק את הצופים למסך בעזרת ביצוע עתידני לשירו "Truth". מיקום מעולה לשיר האזרי בסדר השירים.
טבלאות הימורים: מקום 6.
תחזית EuroMix: מקום 1-5.

23:44 שיר מס' 21 – צרפת על הבמה: הזמר הצרפתי, בילאל חסאני (Bilal Hassani) מצליח להחזיק את השיר דיי טוב מבחינה ווקאלית. המסר של "קבלת השונה" עובר בצורה ברורה בזכות הבלרינה כבדת המשקל ובזכות שפת הסימנים אשר מציגה הבלרינה הדקיקה. הקהל מריע מאוד במהלך השיר ובסיומו. חסאני לא יכל לבקש מיקום טוב יותר בסדר השירים.
טבלאות הימורים: מקום 9.
תחזית EuroMix: מקום 8-13.

23:48 שיר מס' 22 – איטליה על הבמה: הזמר האיטלקי, מחמוד (Mahmood), בביצוע מצויין לשיר "Soldi". הביצוע נראה טוב יותר מכל החזרות עד כה מבחינת ההעמדה, ביצוע ווקאלי וזוויות צילום. הקהל מוחא כפיים במקומות הנכונים. איטליה במיקום מצויין מבחינת סדר השירים. הקהל אוהב את השיר… ישראל זכתה בשנה שעברה בעזרת שיר מס' 22. האם גם מחמוד יצליח לעשות זאת?
טבלאות הימורים: מקום 5.
תחזית EuroMix: מקום 3-6.

23:52 שיר מס' 23 – סרביה על הבמה: נבנה בוז'וביץ' (Nevena Božović), בביצוע מצמרר על בימת האירוויזיון. ביצוע קולי מעולה וסוחף. כדאי להפקה להזהר עם כל העשן הממלא את הבמה כדי שנבנה לא תיעלם.
טבלאות הימורים: מקום 18.
תחזית EuroMix: מקום 8-13. סרביה תגיע הרבה יותר גבוה ממה שטבלאות ההימורים מנבאות.
23:57 שיר מס' 24 – שוויץ על הבמה: לוקה האני (Luca Hänni) בביצוע אנרגטי מאוד, ביצוע קולי מעולה, הריקודים עוברים בצורה מצויינת כתמיד. האני צפוי להביא לשוויץ את התוצאה הטובה ביותר מאז שנת 2005. האם יש לו סיכוי לזכות? אני חושש שלא.
טבלאות הימורים: מקום 4.
תחזית EuroMix: מקום 3-8.

00:00 שיר מס' 25 – אוסטרליה על הבמה: קייט מילר-היידקה (Kate Miller-Heidke) ממשיכה לטפס בהימורים וכעת היא ממוקמת במקום השני בסיכויי הזכייה בתחרות! לשיר האוסטרלי הופעה שלא ניתן לשכוח, מיקום מצויין בסדר השירים, ביצוע קולי מדהים…. ייתכן שהשיר האוסטרלי מקבל את התשואות הסוערות ביותר מבין כל המתמודדים. האם בשלב הזה יזכרו עדיין את דאנקן לורנס ההולנדי? קשה לדעת… להערכתי, הולנד תנצח בשופטים ואילו אוסטרליה תנצח בהצבעת הצופים (טלווטינג). תזכרו את מה שאמרתי!
טבלאות הימורים: מקום 2.
תחזית EuroMix: מקום 1-2.

00:04 הגלויה של השיר הספרדי שודרה אך נראה כי היה עיכוב מסויים בהעמדת התפאורה הספרדית ולכן אסי עזר עלה להציג את השיר מתוך הגרין רום.

00:06 שיר מס' 26 – ספרד על הבמה: מיקי (Miki) הספרדי על במה צבעונית במיוחד ובה מבנה של קוביות, מן "חדרים", כאשר במהלך ההופעה מיקי רץ בין החדרים. במה מאוד מאוד צבעונית ושמחה. על הבמה רובוט שמנסה להרוס את ה"חדרים". ביצוע מאוד אנרגטי. ביצוע קולי מצויין. סיום מושלם לתחרות!
טבלאות הימורים: מקום 12.
תחזית EuroMix: מקום 16-20.

00:09 המנחים מכריזים על פתיחת שלב ההצבעה.

00:10 תקציר ראשון של השירים המתמודדים בתחרות.

00:17 אסי עזר מציג את מתמודדי העבר של האירוויזיון אשר מבצעים גרסאות מיוחדות לשירי אירוויזיון של זמרים אחרים.

00:19 קונצ'יטה וורסט שרה את "Heroes" (במקור של זלמרלוב) בגרסה משלה.

00:21 מונס זלמרלוב מבצע את "Fuego" (במקור של אלני פוריירה) בגרסה שקטה שמתפתחת מעט ל"שיר רדיו גלגלצי".

00:23 אלני שרה את "Dancing Lasha Tumbai" (במקור של ורקה סרדוצ'קה) בגרסה משעשעת במיוחד!

00:24 ורקה סרדוצ'קה שרה את "Toy" (במקור של נטע ברזילי) בביצוע בלתי נשכח.

00:26 גלי עטרי, זוכת אירוויזיון 1979, עולה לבצע את השיר "הללויה" יחד עם ארבעת הזמרים.

00:29 וידאו של גל גדות אשר עוסק ב"מה ניתן לעשות בתל אביב" משודר כעת.

00:30 אנו מדווחים כי הטלוויזיה הנורווגית, NRK, פנתה אל ה- EBU בבקשה רשמית לבצע שוב את השיר הנורווגי אך סורבה.

00:31 תקציר שני של השירים המתמודדים בתחרות.

00:37 הפרוייקט של עידן רייכל מבצע את השיר "בואי" בגרסה חדשה ומיוחדת לאירוויזיון.

00:41 ראיונות עם המנחים מתוך הגרין רום.

00:43 ליאור סושרד מדהים את מתמודדי התחרות בגרין רום.

00:46 נטע ברזילי מבצעת את השיר החדש אשר יצא בשבוע שעבר – "Nana Banana".

00:50 תקציר שלישי של השירים המתמודדים בתחרות.

00:55 המנחים סוגרים את שלב ההבצעה!

00:56 בשלב זה אמורה להופיע מדונה, אך מאחר ומדונה לא לוקחת חלק בחזרת השופטים, ימשיכו המנחים ישירות אל שלב ההצבעה.

00:57 המנחים פונים למפקח התחרות כדי לקבל את אישורו לחשיפת הנקודות.

00:58 שלב ההצבעה החל!

01:00 איסלנד היא המובילה "המזוייפת" כרגע… הניקוד אשר מחולק כרגע במהלך חזרת ההצבעה הוא ניקוד רנדומלי. אין לו שום קשר לתוצאות האמת. סדר חשיפת תוצאות התחרות יקבע מחר, לאחר שאיגוד השידור יקבל את תוצאות האמת, כך שסדר חשיפת השירים יקבע על פי סדר שישמור על מתח לאורך זמן.

01:04 מנחי שלב ההצבעה הם ארז טל ואסי עזר. איסלנד עדיין מובילה, דנמרק במקום שני כרגע.

01:10 איסלנד עדיין "מובילה".

01:16 לוסי איוב מראיינת את "הנציגים האיסלנדים" אשר מובילים כרגע בשלב ההצבעה.

01:27 איסלנד עדיין "מובילה".

01:33 דנמרק "זוכה" אצל השופטים ודנמרק ממוקמת במקום השני. עוברים לטלווטינג…

01:35 בשלב זה המנחים עברו לגרין רום. לא ניתן היה לשמוע מה נאמר שם.

01:36 בר רפאלי מחליפה את אסי עזר בשלב חשיפת תוצאות ההצבעת הצופים (הטלווטינג).

01:39 המנחים מכריזים השנה על תוצאות הצבעת הצופים בצורה שונה מהשנים הקודמות. התוצאות ייחשפו לפי הסדר של תוצאות הצבעת השופטים, כלומר, המקום האחרון של השופטים יקבל ראשון את ניקודו ואילו המקום הראשון של השופטים יקבל אחרון את ניקודו.

01:41 הולנד מסיימת את התחרות במקום אחרון לפי התוצאות "המזוייפות".

01:46 חשיפת הצבעת הצופים נעצרה משום שפספסו את הניקוד של אזרבייג'אן.

01:48 ההצבעה ממשיכה. יחד עם זאת היא רצופה תקלות, ההצבעה לא ברורה מספיק גם עבור המנחים, האם מחר בערב זה יעבוד כמו שצריך?

01:53 הצבעה צפופה בין דנמרק לאיסלנד.

01:54 דנמרק היא הזוכה "המזוייפת".

תודה שהייתם עמנו! אנו נמשיך לדווח גם מחר על כל האירועים החשובים במהלך השבת!
 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

פרסומת: אם אתם חוגגים אירוע סימן שאתם זקוקים לצלם מגנטים.