חזרת השופטים של חצי הגמר השני החלה בשעה 22:00 על בימת התחרות בתל אביב. במהלך החזרה נקבעו 50% מתוצאות האמת. 

בשעה 22:00 החלה החזרה הגנרלית השנייה, חזרת השופטים, של חצי הגמר השני. חזרה זו חשובה בדיוק כמו השידור החי אשר ייערך מחר, מאחר ובחזרה הזו צופים הערב 105 שופטים ב- 21 המדינות אשר משתתפות בתחרות. החלטת השופטים, על סמך החזרה הזו, קבעה 50 אחוזים מהתוצאות הסופיות של חצי הגמר השני.

החזרה כללה גם את הופעתן של איטליה, בריטניה וגרמניה. החזרה כללה הנחייה מלאה של ארבעת מנחי התחרות: בר רפאלי, ארז טל, לוסי איוב ואסי עזר. בנוסף, הופעה של להקת 'שלוה', ליאור סושרד והמעברים אשר צפויים להיות משודרים על מסך הטלוויזיה.
22:00 השידור מתחיל!

22:01 תקציר של אירועי חצי הגמר הראשון.

22:02 המנחים ארז טל, לוסי איוב, בר רפאלי ואסי עזר עולים לבמה. הסבר קצר לגבי התחרות וההצבעה.

22:06 גלויה מס' 1 – הזמרת הארמנית סרבוק בגן הלאומי מצדה.

22:07 ארמניה על הבמה. הנציגה הארמנית, סרבוק (Srbuk), נמצאת לבד על הבמה, ללא זמרי ליווי או רקדנים. הבמה מאוד חשוכה עם הבזקים של אדום ולבן.  במהלך השיר יש הרבה פירוטכניקה. במהלך הביצוע היא מצביעה מספר פעמים על האוזנייה (מסמנת שאינה שומעת היטב). הביצוע הקולי נשמע טוב מאוד אך נראה כי היא מאוד מוסחת מכך שאינה שומעת את עצמה. ביצוע בעייתי מבחינת הסימון של הזמרת על האוזנייה מספר פעמים.

22:09 גלויה מס' 2 – הזמרת האירית שרה מצולמת באיילות.

22:10 אירלנד על הבמה. שרה מקטרנן (Sarah McTernan), מבצעת את אותה ההעמדה אשר ראינו בחזרות קודמות – בר על הבמה, רקדניות, במה צבעונית מלאה ציורים משנות ה- 50'. החזרה הטובה ביותר של אירלנד עד היום. ביצוע קולי טוב. אירלנד באופן מפתיע ממוקמת במקום האחרון בטבלאות ההימורים באשר לסיכויי העליה שלהם לגמר.

22:13 גלויה מס' 3 – הזמרת המולדובנית אנה אודובסקו מצולמת ביקבי זכרון יעקב.

22:14 מולדובה על הבמה. אנה אודובסקו (Anna Odobescu), מתחילה את השיר כאשר היא מוארת והבמה סביבה מאוד חשוכה. על הבמה יחד עמה נמצאת  אמנית השלג קסניה סימונבה (Kseniya Simonova) אשר מציירת בשלג. ציוריה מוקרנים על גבי מסכי ה- LED. הביצוע הקולי של אנה מצויין. על פי טבלאות ההימורים, מולדובה ממוקמת במקום ה- 15 בסיכוייה לעלות לגמר.

22:18 גלויה מס' 4 – הזמר השוויצרי לוקה האני מצולם בהיכל התרבות בתל אביב.

22:19 שוויץ על הבמה: הקהל מריע ללוקה האני (Luca Hänni). ביצוע אנרגטי מאוד שמצליח להקפיץ את הקהל באולם. ביצוע קולי מעולה, הריקודים עוברים בצורה מצויינת, לוקה מפזר המון חיוכים על הבמה. ללא ספק בגמר. הקהל מריע בסיום השיר.

22:22 גלויה מס' 5 – הלהקה הלטבית Carousel מצולמת במרכז סוזן דלאל בתל אביב.

22:23 לטביה על הבמה. להקת Carousel בביצוע מקסים לשיר העדין והאינטימי. זוויות הצילום מחמיאות לשיר. ביצוע קולי מצויין. על פי טבלאות ההימורים, סיכוייה של לטביה לעלות לגמר מאוד נמוכים, אך אני מאמין שהשופטים עשויים להעריך את השיר הזה מאוד.

22:26 גלויה מס' 6 – הזמרת הרומניה אסתר פאוני מצולמת בהר החרמון.

22:27 רומניה על הבמה: הזמרת הרומניה, אתסר פאוני (Ester Peony) שרה את שירה בבמה כחולה ואפלה אשר הופכת לבהירה יותר לקראת סיום השיר. זיקוקים לקראת סוף השיר. ביצוע קולי טוב למרות שאסתר נראת לפעמים לא נינוחה על הבמה.

22:30 הפסקה ראשונה: לוסי איוב ואסי עזר מראיינים את המתמודדים מתוך הגרין רום.

22:32 ארז טל על הבמה המרכזית מציג את השיר הבא.
22:33 גלויה מס' 7 – הזמרת הדנית לאונורה מצולמת בירושלים עם להקת הבלט הישראלי.

22:34 דנמרק על הבמה: לאונורה (Leonora), מבצעת את השיר בצורה מושלמת. הכיסא הענק על הבמה. זמרי הרקע מתיישבים ליד הזמרת על הכיסא הענק. אני אוהב את השוני בין השיר הזה לשיר הקודם. הקהל מריע לשיר. על פי טבלאות ההימורים, סיכוייה של דנמרק לעלות לגמר ממש על הגבול.

22:37 גלויה מס' 8 – הזמר השוודי ג'ון לונדביק מצולם בנמל תל אביב.

22:38 שוודיה על הבמה: ג'ון לונדביק (John Lundvik) מבצע את השיר במקצועיות רבה. הביצוע דומה מאוד לביצוע מהמלודיפסטיבלן (קדם האירוויזיון השוודי) ומכיל את זמרות הרקע שמלוות את לונדביק באופן מושלם. ביצוע קולי מושלם (בניגוד לחזרה שנערכה היום אחה"צ). ביצוע סוחף מאוד לשוודיה. השיר עולה לגמר!

22:41 גלויה מס' 9 – הזמרת האוסטרית פנדה מצולמת בכיכר דיזנגוף תל אביב.

22:42 אוסטריה על הבמה: הזמרת האוסטרית, פנדה (PÆNDA), בביצוע מהפנט. הופעה מאוד פשוטה ואינטימית – אבל זה עובד בצורה מעולה. הביצוע מתחיל על במה חשוכה כאשר באמצע השיר אורות ממלאים את הבמה. אוסטריה לא נחשבת למועמדת ודאית בגמר, אך היא בהחלט עשוייה לעלות לגמר בזכות ביצוע מעולה. השופטים יאהבו את זה!

22:45 גלויה מס' 10 – הזמר הקרואטי רוקו מצולם במוזיאון ישראל בירושלים.

22:46 קרואטיה על הבמה: רוקו בלאז'ביץ' (Roko Blažević) מתחיל את השיר כאשר מסכי ה- LED נותנים לנו להבין שהוא נמצא בגיהנום. בפזמון הראשון נופלים מלאכים מהשמיים ו"מצילים" אותו מגיהנום. הם מעניקים לרוקו כנפיי מלאך. ביצוע קולי מעולה של רוקו! הטוב ביותר ששמעתי עד כה! בצהריים חשבתי שזו תיהיה הפתעה עם קרואטיה תעלה לגמר, אך כעת אני חושב שיש סיכוי שזה יקרה.

22:49 גלויה מס' 11 – הזמרת המלטזית מיקלה מצולמת במוזיאון ישראל בירושלים.

22:50 מלטה על הבמה: מיקלה פאץ' (Michela Pace), מבצעת את השיר "Chameleon". במה מאוד צבעונית לשיר המלטזי. הריקוד של מיקלה עם הרקדנים מכניס המון אנרגיה לשיר. מיקלה לראשונה נראת כמישהי שנהנת על הבמה, מפזרת חיוכים, והביצוע הקולי שלה היה לא פחות ממושלם! הביצוע הטוב ביותר של השיר המלטזי עד היום! הקהל אוהב את זה…

22:53 גלויה מס' 12 – הזמר הליטאי יורי מצולם בשמורת טבע חוף דור-הבונים.

22:54 ליטא על הבמה: הזמר הליטאי, יורי יוריוס ווקלנקו (Jurij Veklenko), בביצוע פשוט מאוד, עומד על הבמה ושר. מאחוריו משחקי תאורה. כפי שכבר ציינתי בעבר, אני לא מוצא שום עניין בשיר הזה וציפיתי שהזמר הליטאי יבצע הופעה שתמשוך עניין לשיר היבש הזה, אך זה לא קרה. אני, אישית, חושב שהשיר הזה מחוץ לגמר.

22:56 לוסי איוב ובר רפאלי מראיינים זמרים בגרין רום. לוסי מראיינת את לאונורה הדנית, בר רפאלי מראיינת את ג'ון לונדביק השוודי.

22:59 גלויה מס' 13 – הזמר הרוסי סרגיי לזרב מצולם במגדל דוד בירושלים.

23:00 רוסיה על הבמה: הזמר הרוסי, סרגיי לזרב (Sergey Lazarev), יודע שקולות השופטים חשובים מאוד, והם אלה ששוב עשויים לקחת ממנו את המקום הראשון (כפי שקרה ב- 2016!). במה מאוד חשוכה ובה הרבה משחקים של מראות ומסכי וידאו. הופעה מאוד דרמטית. ביצוע קולי מעולה (התו הגבוה היה טוב אך לא מושלם). ההופעה נראית מעולה על המסך. רוסיה בגמר!

23:04 גלויה מס' 14 – הזמרת האלבנית יונידה מליצ'י מצולמת בשמורת הטבע הבניאס.

23:05 אלבניה על הבמה: הזמרת האלבנית, יונידה מליצ'י (Jonida Maliqi), עומדת על הבמה האדומה ומבצעת את השיר צורה מושלמת. זיקוקי פירוטכניקה מלווים את השיר מתחילתו. אלבניה ממוקמת כעת במקום ה- 12 בטבלאות ההימורים באשר לסיכויי העליה שלהם לגמר . הם ירדו מקום אחד מאז החזרה בצהריים.  אך אני לגמריי חושב שמגיע להם להיות בגמר. האם זה יקרה?

23:08 גלויה מס' 15 – חברי הלהקה הנורווגית KEiiNO מצולמים במדבר יהודה.

22:09 נורווגיה על הבמה: הלהקה הנורווגית, KEiiNO, עלתה לבצע את השיר "Spirits In The Sky". שני הגברים מתחילים את השיר על הבמה הקדמית כאשר הזמרת אלכסנדרה רוטאן (Alexandra Rotan) על הבמה המרכזית. ניתן לראות את הזהר הצפוני ואת ההרים המושלגים של נורווגיה. הבמה מלאה הרבה יותר בצבע ירוק וכחול. לקראת הפזמון השני מגיעים הגברים לבמה המרכזית, שם הם עומדים לצד הזמרת. הביצוע הקולי היה מעולה הפעם (לעומת החזרה בצהריים). הקהל מריע במהלך השיר. שיר אנרגטי שמצליח להרים את הקהל.

23:12 גלויה מס' 16 – הזמר ההולנדי דאנקן לורנס מצולם בהר ארבל.

23:13 הולנד על הבמה: הפייבוריט של השנה, הזמר דאנקן לורנס (Duncan Laurence), מתחיל את ההופעה כאשר הוא מצולם ממש מרחוק. לורנס יושב בחשכה. הזמר יושב ומנגן על אורגן קטן. בפזמון הראשון נכנסים הלייזרים אשר מקרינים עננים. הכדור המואר מופיע במעבר של השיר לזמן קצר, הוא יורד מהתקרה כלפי מטה ועולה למעלה חזרה. בסיום השיר שוב חוזרים למצלמה שמתרחק מהבמה. זוויות הצילום טובות מאוד לדעתי. האם זה זוכה? ייתכן, למרות שאני לא משוכנע ב- 100%. רוסיה בהחלט מאיימת על השיר הזה.

23:16 גלויה מס' 17  – הזמר המקדונית תמרה טודבסקה מצולם ביערות הכרמל.

23:17 מקדוניה על הבמה: הזמרת ממקדוניה, תמרה טודבסקה (Tamara Todevska), ביצעה את השיר "Proud" פעמיים בחזרה הקודמת, מאחר והתאורה לא עבדה בצורה טובה במהלך השיר כך שלא ניתן היה לראות את הזמרת. מקדוניה שלחה השנה שיר מעולה ומרגש. על הבמה גם עושים שימוש במשחקי מראות. ברגע השיא של השיר כל מסכי ה- LED והתאורה כבים ורק תמרה מוארת. ביצוע קולי מושלם!!! הופעה מאוד סוחפת! הקהל מריע… מקדוניה חייבת להיות בגמר!!! חייבת!!!

23:21 גלויה מס' 18  – הזמר האזרי צ'ינגיז מצולם בגן השלושה (סחנה).

23:22 אזרבייג'אן על הבמה: סיום מושלם לחצי הגמר השני! הזמר מאזרבייג'אן, צ'ינגיז (Chingiz), עלה לבמה כדי לבצע את השיר "Truth". הבמה מאוד כהה, בעיקר אדום וכחול בתחילת השיר. צ'ינגיז עומד על הבמה כאשר משולם גדול מאחוריו, ולפניו רובוטים אשר סורקים את גופו. גרפיקה של לב על מסכי ה- LED. אני חושב שהשיר הזה עשוי להיות הזוכה של חצי הגמר השני בזכות המיקום המעולה בסדר השירים. האם השיר הזה יכול לזכות גם בגמר הגדול? ייתכן… אני חושב שלמיקום השיר בסדר הכרונולוגי של השירים מאוד חשוב. הקהל מריע לצ'ינגיז.

23:25 המנחים מכריזים על תחילת שלב ההצבעה! חשבתי שייתכן שהזמרת הארמנית תבצע שוב את השיר בשל תקלות טכניות, אך נראה שמתחילים את שלב ההצבעה ללא ביצוע נוסף לארמניה.

23:26 תקציר ראשון של השירים המתמודדים הערב.

23:32 אסי עזר על הבמה מציג את להקת 'שלוה' אשר התמודדה ב"כוכב הבא" ופרשה מהמירוץ לאירוויזיון בשל שמירת השבת.

23:33 להקת 'שלוה' מבצעת בצורה מרגשת מאוד את השיר “A Million Dreams” מתוך הסרט המוסיקלי "האמן הגדול מכולם".

23:37 לאחר סיום הביצוע, בר רפאלי מציגה את אמן החושים ליאור סושרד. ליאור סושרד מופיע יחד עם המתמודדים בגרין רום.

23:42 תקציר שני של השירים המתמודדים הערב.

23:46 אסי עזר ולוסי איוב מנסים לדרבן את קהל הצופים להצביע לתחרות. המנחים סגרו את שלב ההצבעה.

23:48 כעת יעלו 3 המדינות "הגדולות": גרמניה, בריטניה ואיטליה כדי לבצע את שירן. ההופעה כרגע תוקלט ודקה אחת מתוכה תשודר מחר בשידור החי. את הביצוע המלא ניתן יהיה למצוא בעמוד היוטיוב הרשמי של התחרות.

23:49 צוות ההפקה מכין את הבמה לקראת צילום הופעתה של גרמניה.

23:53 גרמניה על הבמה. הצמד הגרמני S!sters מבצע את השיר בצורה טובה. מתחילות את השיר בעמידה כאשר כל אחת מהן מתקדמת לעבר מרכז הבמה הקדמית מצד אחר של הבמה. ביצוע קולי מעולה. בסיום השיר אמרו הזמרת משפט קצר כמו: "השארנו נאמנים לאמת שלכם".

23:57 איטליה על הבמה. מחמוד (Mahmood) הגיע לאירוויזיון כאשר היה במקום ה- 3 בטבלאות ההימורים. עם תחילת החזרות הדרדר עד המקום ה- 8. הביצוע מאוד סוחף בעזרת מחיאות הכפיים, הביצוע הקולי עובר חלק והקהל אוהב את זה מאוד! אני בהחלט חושב שהוא יגיע הרבה יותר גבוה מהמקום ה- 8. אני עדיין מקווה שהוא יפתיע את כולם ויזכה! אני לא יודע אם זה הביצוע הטוב ביותר, אך לדעתי זה השיר הטוב ביותר באירוויזיון 2019.

00:02 בריטניה על הבמה. הזמר הבריטי, מייקל רייס (Michael Rice), עולה לבמה ומבצע את השיר "Bigger Then Us". מייקל רייס ביצע את השיר מעולה. הוא מתחיל את הביצוע לבדו על הבמה ולקראת סוף השיר מצטרפים לבמה חמישה זמרי הליווי. הבמה מוארת יותר בשלב זה, מתמלאת בעשן, וכמובן מתפרצים זיקוקי פירוטכניקה.

00:08 בר רפאלי בגרין רום פונה לראיון קצר עם הזמר הרוסי סרגיי לזרב ועם הזמר ההולנדי דאנקן לורנס.

00:10 סרטון מוסיקלי של היסטוריית האירוויזיון, בדומה למה שצפינו בו במהלך חצי הגמר הראשון, משודר על המסך. גם את הסרטון הזה ערך קותימן.

00:13 פרומו לתחרות אירוויזיון המקהלות משודר על המסך.

00:16 ראיון של בר רפאלי ואסי עזר יחד עם 3 העולות האוטומטיות לגמר: גרמניה, איטליה ובריטניה.

00:25 המנחים מכריזים על העולים "המזוייפים" לגמר: אירלנד, קרואטיה, אזרבייג'אן, מלטה, נורווגיה, לטביה, ארמניה, מקדוניה, שוויץ. מדינות אלה הוכרזו בצורה אקראית. חשוב להדגיש שלא מדובר בתוצאות אמיתיות.

00:30 קליפ קצר המכיל תקציר של העולים לגמר מוקרן על המסך.

00:35 החזרה נגמרה.

אתם מוזמנים להשאר עמנו בימים הקרובים כדי להתעדכן לגבי כל החדשות והדיווחים החשובים מהתחרות. תודה שהייתם עמנו!
 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

פרסומת: אם אתם חוגגים אירוע סימן שאתם זקוקים לצלם מגנטים.