חזרה גנרלית ראשונה של חצי הגמר השני התקיימה בשעה 16:00 על בימת התחרות בתל אביב. לפניכם כל הדיווחים מהחזרה הגנרלית הראשונה.

בשעה 16:00 החלה החזרה הגנרלית הראשונה של חצי הגמר השני. החזרה כללה גם את הופעתן של איטליה, בריטניה וגרמניה. החזרה כללה הנחייה מלאה של ארבעת מנחי התחרות: בר רפאלי, ארז טל, לוסי איוב ואסי עזר. בנוסף לכל הופעות הביניים והמעברים אשר צפויים להיות משודרים על מסך הטלוויזיה.

היום, בשעה 22:00 תחל חזרת השופטים של חצי הגמר הראשון, גם היא חזרה מלאה מול קהל אשר תיהיה זהה לשידור החי אשר יתקיים יום למחרת. בחזרה זו יצפו 105 שופטים מ- 21 המדינות המתמודדות בחצי הגמר אשר יקבעו כבר הלילה 50 אחוזים מהתוצאות הסופיות. התוצאות המלאות ייחשפו בשבת בלילה אך ביום חמישי, במהלך שידור חצי הגמר השני, נגלה מי הם עשרת העולים לגמר הגדול של התחרת.
15:56 החזרה צפויה להתחיל בעוד 4 דקות.

16:00 החזרה עדיין לא החלה. אנחנו ממתינים.

16:09 השידור עדיין לא החל. אנחנו עדיין ממתינים. אתם מוזמנים להשאר עמנו.

16:11 התחלנו!

16:12 השידור מתחיל ישירות עם הצגת המנחים: ארז טל, לוסי איוב, בר רפאלי ואסי עזר. הפעם, אין קליפ או הופעה בתחילת המשדר.

16:14 הסבר קצר מאוד (3 דקות) על התחרות על ידי המנחים ומיד מתחילים בשירים המתמודדים.

16:15 ארמניה על הבמה. הנציגה הארמנית, סרבוק (Srbuk), לובשת מעיל ארוך שחור ומגפיים שחורים ארוכים, כפי שלבשה בחזרה הראשונה. הבמה מאוד חשוכה עם הבזקים של אדום ולבן ומלאה בעשן. סרבוק מבצעת את השיר לבד על הבמה, ללא זמרי ליווי וללא רקדנים. הביצוע הקולי נשמע טוב מאוד. במהלך השיר יש הרבה פירוטכניקה. ביצוע טוב לארמניה.

16:18 אירלנד על הבמה. שרה מקטרנן (Sarah McTernan), מבצעת את אותה ההעמדה אשר ראינו בחזרות קודמות. היא נראית נינוחה והעליות והירידות מהבר הגדול אשר נמצא על הבמה עוברות דיי חלק. הביצוע הקולי עדיין לא מושלם. אירלנד באופן מפתיע ממוקמת במקום האחרון בטבלאות ההימורים באשר לסיכויי העליה שלהם לגמר. המיקום הבעייתי בסדר השירים (שיר מספר 2) והביצוע הקולי אכן ישאירו, ככל הנראה, את אירלנד מחוץ לגמר.

16:24 מולדובה על הבמה. אנה אודובסקו (Anna Odobescu), מתחילה את השיר כאשר היא מוארת והבמה סביבה מאוד חשוכה. על הבמה יחד עמה נמצאת  אמנית השלג קסניה סימונבה (Kseniya Simonova) אשר מציירת בשלג. נראה שהצילומים אשר מוקרנים על המסכים הוקלטו מראש. התחושה היא שהשיר מלווה את הציורים של קסניה והציורים הם העיקר. הדגש כלל לא על השיר. הביצוע הקולי של אנה מצויין, בסיום השירים היא שינתה מעט את הגרסה של השירה.

16:28 שוויץ על הבמה: לוקה האני (Luca Hänni) בביצוע קולי מצויין. הריקוד עובר חלק. עבודת המצלמות מעולה וגורמת לשיר להראות ממש כמו קליפ. יש הרבה אנרגיה על הבמה וזה עובד מצויין! אני מאמין שכאשר האולם יהיה מלא בקהל זה יקפיץ את האנרגיות של השיר אף יותר. שוויץ צפוייה להיות בגמר ללא שום בעיה.

16:31 הגלויה של לטביה הופיעה, השיר החל לשנייה אך לפתע פסק בשל תקלה טכנית. מיד עלו המנחים ארז טל ולוסי איוב כדי למלא את הזמן בהסברים שונים בזמן שצוות ההפקה מתקן את התקלה הטכנית.

16:34 לטביה סוף סוף על הבמה. הזמרת המובילה של להקת Carousel, סבינה, מבצעת את השיר בצורה מקסימה ונוגעת ללב. ביצוע מאוד אינטימי ונעים לשיר הלטבי. זוויות הצילום מחמיאות לשיר. ביצוע קולי מצויין. לטביה ממוקמת במקום ה- 17 בסיכוייה לעלות לגמר, כלומר הסיכויים נמוכים מאוד. אך אני מאמין שהשופטים עשויים להעריך את השיר הזה מאוד. השאלה האם זה יספיק.

16:39 רומניה על הבמה: הזמרת הרומניה, אתסר פאוני (Ester Peony) בביצוע קולי מעולה. במה כחולה ואפלה בתחילת השיר אשר הופכת לבהירה יותר לקראת סיום השיר. זיקוקים לקראת סוף השיר.

16:40 הפסקה ראשונה. אסי עזר ולוסי איוב בגרין רום מראיינים אנשי צוות כאילו היו הזמרים.

16:44 דנמרק על הבמה: לאונורה (Leonora), מבצעת את השיר ללא הפתעות. זוויות הצילום טובות יותר אך לטעמי עדיין לא מושלמות. שיר שמח שבא בקונטרסט לשיר הרומני שהיה לפניו. על פי טבלאות ההימורים, סיכוייה של דנמרק לעלות לגמר ממש על הגבול.
16:48 הגלויה של שוודיה הופיעה ועם סיומה שוב פרצה לוסי איוב להנחייה קצרה, ככל הנראה משום שצוות ההפקה לא הספיק להעמיד את התפאורה השוודית.

16:53 השיר השוודי עדיין לא החל.

16:56 נראה שצוות טכני מתקן בעיה במסכים.

16:57 שוודיה על הבמה: ג'ון לונדביק (John Lundvik) מבצע את השיר במקצועיות רבה. הביצוע דומה מאוד לביצוע מהמלודיפסטיבלן (קדם האירוויזיון השוודי). באופן מפתיע הביצוע הקולי לא מושלם, אך זו רק חזרה טכנית שאינה משפיעה על התוצאות. אנחנו יודעים שלונדביק יבצע את השיר בצורה מושלמת בחזרת השופטים הערב.

17:00 אוסטריה על הבמה: הזמרת האוסטרית, פנדה (PÆNDA), בביצוע מרגש. הופעה מאוד פשוטה ואינטימית – אבל זה עובד בצורה מעולה. אוסטריה ממוקמת במקום ה- 13 בטבלאות ההימורים של תוצאות חצי הגמר השני. אני חושב שהשופטים יכולים להקפיץ את השיר הזה למיקום מאוד גבוה כך שאוסטריה עשויה לעלות לגמר.

17:04 קרואטיה על הבמה: רוקו בלאז'ביץ' (Roko Blažević) נמצא בגיהנום! בפזמון הראשון נופלים מלאכים מהשמיים ו"מצילים" אותו מגיהנום. הם מעניקים לרוקו כנפיי מלאך. זוויות הצילום טובות. רוקו שומר על קולו עבור החזרות החשובות יותר – הביצוע הקולי הפעם היה קצת בעייתי. אני מאמין שאם קרואטיה תעלה לגמר זו תיהיה הפתעה גמורה.

17:07 שוב הפסקה בהחיית לוסי איוב. לא ברור האם מתוכננת הפסקה בין קרואטיה לשיר הבא, או שמא מדובר שוב בתקלה טכנית. גם בר נמצאת בגרין רום אך המיקרופון שלה לא עובד.

17:11 מלטה על הבמה: מיקלה פאץ' (Michela Pace), מבצעת את השיר "Chameleon". הביצוע הקולי שלה לא היה מושלם. ייתכן שגם היא שומרת את קולה עבור החזרה החשובה הערב.

17:14 ליטא על הבמה: הזמר הליטאי, יורי יוריוס ווקלנקו (Jurij Veklenko), לובש חולצה ומכנס שחור כפי שלבש בחזרות הקודמות. אני לא מוצא שום עניין בשיר הזה ובהופעה הפשוטה שלא. אני חושב שליטא עשויה להיות באחד מהמקומות האחרונים בשל ביצוע עייף לשיר בעייתי.

17:18 הפסקה נוספת בהחיית המנחים. נראה שהפעם זו הפסקה מתוכננת עם כי מעט מבולגנת.

17:23 רוסיה על הבמה: כמה זוויות צילום לא נכונות במהלך הביצוע של סרגיי לזרב (Sergey Lazarev) לשיר "Scream". הרבה משחקים של מראות ומסכי וידאו. ביצוע קולי מושלם. מאוד דרמטי ונראה מעולה על המסך. לזרב ניסה לבצע את התו הגבוה אך לא ממש הצליח… אני חושב שהשיר הזה הרבה יותר מוצלח מהשיר של סרגיי לזרב באירוויזיון 2016.

17:26 אלבניה על הבמה: הזמרת האלבנית, יונידה מליצ'י (Jonida Maliqi), על הבמה נותנת ביצוע מקסים. התווסף נשר אשר מוקרן על מסכי ה- LED לקראת סיום השיר. נדמה לי שיש יותר אש על הבמה בחזרה הזו. זוויות הצילום השתפרו מאוד. אלבניה ממוקמת במקום ה- 11 בטבלאות ההימורים באשר לסיכויי העליה שלהם לגמר – כולי תקווה שמליצ'י תצליח לעלות לגמר!

17:30 נורווגיה על הבמה: הלהקה הנורווגית, KEiiNO, עלתה לבצע את השיר "Spirits In The Sky". שני הגברים מתחילים את השיר על הבמה הקדמית. ניתן לראות את הזהר הצפוני ואת ההרים המושלגים של נורווגיה. הבמה מלאה הרבה יותר בצבע ירוק וכחול. לקראת הפזמון השני מגיעים הגברים לבמה המרכזית, שם הם עומדים לצד הזמרת אלכסנדרה רוטאן (Alexandra Rotan). הביצוע הקולי ממש לא טוב בחזרה הזו.

17:34 הולנד על הבמה: הפייבוריט של השנה, הזמר דאנקן לורנס (Duncan Laurence), מתחיל את ההופעה כאשר הוא מצולם ממש מרחוק והמצלמה מתקרבת אליו לאט לאט. לורנס יושב בחשכה. הזמר יושב ומנגן על אורגן קטן. בפזמון הראשון נכנסים הלייזרים אשר מקרינים עננים. הכדור המואר מופיע במעבר של השיר לזמן קצר, הוא יורד מהתקרה כלפי מטה ועולה למעלה חזרה. בסיום השיר שוב חוזרים למצלמה שמתרחק מהבמה. זוויות הצילום השתפרו מאוד. האם ההפקה ההולנדית כעת מרוצה? נקווה שכן.

17:38 מקדוניה על הבמה: הזמרת ממקדוניה, תמרה טודבסקה (Tamara Todevska), מבצעת את השיר בצורה מרשימה. גם בשיר הזה אנו צופים במשחקי מראות. ברגע השיא של השיר כל מסכי ה- LED והתאורה כבים ורק תמרה אמורה להיות מוארת – אבל משהו פה לא עבד ובקושי ניתן היה לראות משהו. ביצוע קולי מושלם!!! מקדוניה חייבת להיות בגמר!!!

17:42 אזרבייג'אן על הבמה: הזמר מאזרבייג'אן, צ'ינגיז (Chingiz), עלה לבמה כדי לבצע את השיר "Truth". הבמה מאוד כהה, בעיקר אדום וכחול בתחילת השיר. בפזמון מתחילים הרובוטים לסרוק את צ'ינגיז. גרפיקה של לב על מסכי ה- LED. כל ההופעה העתידנית הזאת מאוד מושכת את העין. הופעה מצויינת לאזרבייג'אן. אין סיכוי שאזרבייג'אן לא תיהיה בגמר כאשר היא מבצעת את השיר האחרון בסדר השירים! אם סאן מרינו עלתה? אז גם אזרבייג'אן תעלה לגמר!

17:46 מקדוניה תבצע את השיר "Proud" שוב בשל התקלה הטכנית במהלך השיר.

17:54 מקדוניה על הבמה בביצוע מושלם.

17:58 עם סיום הביצועים, עלו מנחי התחרות כדי להסביר על דרכי ההצבעה לתחרות.

17:59 תקציר של כל השירים מוקרן על המסכים.

18:05 אסי עזר על הבמה. מתמודד שוב עם תקלות טכניות. אסי עזר מציג את להקת 'שלוה'.

18:10 להקת 'שלוה' עלתה לבמה והחלה לבצע את השיר. לאחר דקה השיר פסק באמצע.

18:13 להקת 'שלוה' מבצעת את השיר “A Million Dreams” מתוך הסרט המוסיקלי "האמן הגדול מכולם".

18:17 לאחר סיום הביצוע, בר רפאלי מציגה את אמן החושים ליאור סושרד. הופעה של ליאור סושרד יחד עם המתמודדים.

18:19 תקציר של כל השירים אמור להיות מוקרן על המסכים. ניתן לשמוע אותו אך רואים את הבמה במקום.

18:25 המנחים סגרו את ההצבעה.

18:26 שוב תקלות טכניות…

18:29 המדינות אשר יתמודדו אוטומטית בגמר עולות להופיע: גרמניה, איטליה ובריטניה.

18:30 הרבה בעיות בזוויות הצילום לשיר הגרמני.

18:37 מחמוד הפעם בחולצה אדומה הפעם. ביצוע טוב לשיר האיטלקי.

18:42 בריטניה עם ביצוע קולי טוב. שלוש המדינות אשר מופיעות אוטומטית בגמר עולות לחזרה מאחר והערב הן יבצעו את השיר שלהן בחזרת השופטים. במהלך חזרת השופטים השיר יצולם ודקה ממנה תוקרן במהלך השידור החי של חצי הגמר השני.

19:09 מנחי התחרות פונים אל יון אולה סאנד, מפקח האירוויזיון מטעם איגוד השידור האירופי, כדי לקבל אישור לפרסום התוצאות.

19:10 בר רפאלי וארז טל מכריזים על העולים לגמר: מדובר ברשימה אקראית ולא בתוצאות אמיתיות! בין העולים "המזוייפים" לגמר הם: דנמרק, מולדובה, אלבניה, רוסיה, רומניה, הולנד, אוסטריה וליטא. החזרה נגמרה.

חזרה גנרלית נוספת, חזרת השופטים, תתקיים בשעה 22.00. אנו נדאג לדווח לכם על כל המתרחש בבימת התחרות גם הערב בשעה 22:00.
 

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

פרסומת: אם אתם חוגגים אירוע סימן שאתם זקוקים לצלם מגנטים.