חזרה גנרלית ראשונה של חצי הגמר הראשון התקיימה בשעה 16:00 על בימת התחרות בתל אביב. לפניכם כל הדיווחים מהחזרה הגנרלית הראשונה.

[fblike]

בשעה 16:00 החלה החזרה הגנרלית הראשונה של חצי הגמר הראשון. החזרה כללה גם את הופעתן של ישראל, צרפת וספרד. החזרה כללה הנחייה מלאה של ארבעת מנחי התחרות: בר רפאלי, ארז טל, לוסי איוב ואסי עזר. בנוסף, תכלול את כל הופעות הביניים והמעברים אשר צפויים להיות משודרים על מסך הטלוויזיה.

היום, בשעה 22:00 תחל חזרת השופטים של חצי הגמר הראשון, גם היא חזרה מלאה מול קהל אשר תיהיה זהה לשידור החי אשר יתקיים יום למחרת. בחזרה זו יצפו 205 שופטים מ- 41 המדינות המתמודדות בתחרות אשר יקבעו כבר מחר בלילה 50 אחוזים מהתוצאות הסופיות. התוצאות המלאות ייחשפו בשבת בלילה אך ביום שלישי, במהלך שידור חצי הגמר הראשון, נגלה מי הם עשרת העולים לגמר הגדול של התחרת.
16:12 החזרה מעט מתעכבת. הייתה אמורה להתחיל לפני 12 דקות. הסיבה לא ברורה, אך זה קורה…

16:16 והנה זה מתחיל

16:17 הקליפ הראשון שעולה על המסך זה קליפ בו זוג צופה בזכייתה של דנה אינטרנשיונל באירוויזיון 1998. בהמשך ניתן לראות תינוקת שהיא למעשה נטע ברזילי בילדותה. ניתן לראות את התינוקת גדלה עד רגע זכייתה באירוויזיון 2018.

16:19 בסיום הקליפ נטע ברזילי עולה על הבמה לביצוע השיר "TOY". תקלה טכנית ראשונה. הביצוע של נטע הופסק. אל דאגה, דברים כאלה קוראים בחזרה הגנרלית הראשונה, ובדיוק לשם כך מבצעים את החזרות הגנרליות – כדי לא להתקל בתקלות כאלה בהופעה החיה.

16:28 ההפסקה מתארכת הרבה יותר מהצפוי.

16:30 מהתחלה – שוב עולה הקליפ בו נטע ברזילי גדלה משנת 1998 ועד רגע זכייתה באירוויזיון.

16:31 נטע עולה על בימת האירוויזיון בביצוע רמיקס לשיר "TOY". את נטע מלווים על הבמה רקדנים רבים הלובשים בגד הזהה לנטע. בסיום השיר זיקוקי פירוטכניקה.

16:36 נטע מברכת את הקהל אשר נמצא באולם. לא ברור אם הנאום יערך גם בשידור החי.

16:37 ארז טל, לוסי איוב, בר רפאלי ואסי עזר עולים על הבמה. המנחים מברכים את הצופים ומעניקים מידע לגבי דרכי ההצבעה לתחרות.

16:40 גלויה ראשונה – טאמטה (Tamta) הקפריסאית באילת.

16:41 קפריסיןטאמטה מתחילה לבצע את השיר כשהיא עומדת לבד על הבמה. הבמה בגוונים של סגול וכחול. בפזמון הראשון מצטרפים ארבעת רקדנים. טאמטה לובשת ז'קט מעור שחור בתחילת השיר, בהמשך הרקדנים מורידים ממנה את הז'קט והיא נשארת לבושה בבגד כסוף ומגפיים שחורים ארוכים. הביצוע הקולי לא מעולה, בעיקר בתווים הגבוהים. זיקוקי פירוטכניקה לקראת סיום השיר.

16:44 חשוב לציין שהקהל מצולם במהלך השירים והאולם דיי ריק!

16:45 מונטנגרו – חברי להקת D MOL מתחילים את השיר כשהם מפוזרים באזורים שונים על הבמה ובפזמון הראשון כולם מתרכזים במרכז הבמה ושרים יחדיו. חברי הלהקה לבושים בלבן עם אלמנטים שונים בצבע אדום. צבעי הבמה הם בעיקר צהוב וסגול. הביצוע הקולי מבוצע היטב – הרמוניות טובות. הכימיה בין הזמרים פשוט לא עובדת. שיר בעייתי וביצוע בעייתי עוד יותר.

16:48 פינלנדDJ Darude וסבסטיאן ריימאן (Sebastian Rejman) על הבמה מבצעים את השיר "Look Away". על מסכי ה- LED מוקרנים קרחונים. לקראת סוף השיר צבעי הקרח מקבלים גוונים חמים של שקיעה (שמש הממיסה את הקרחונים?). סבסטיאן על הבמה הקדמית, הרקדנית ו- DJ Darude על הבמה המרכזית. זוויות הצילום השתפרו מאוד. הקול של סבסטיאן לא מושלם גם היום.16:52 פולין – בנות Tulia לובשות את השמלות המסורתיות שלהם וכתרי הזהב. הבנות עומדת על במה מסתובבת אשר נוספה לבמה המרכזית עבור השיר. זוויות הצילום מצויינות. ביצוע מצויין לפולין. יעלה לגמר? מאחר והשיר הפולני מגיע אחרי 2 ביצועים יחסית חלשים אז יש סיכוי שזה יצליח להשתחל לגמר.

16:56 סלובניהזאלה קרלי וגשפר שאנטל (Zala Kralj & Gašper Šantl) מבצעים את שירם כאשר הם לבושים בלבן על רקע כוכבים בחלל. ההופעה מאוד מינימלית. הביצוע הווקאלי מצויין, זאלה שרה בצורה שקטה ואינטימית. על פי ההימורים סלובניה צפויה לעלות לגמר – על פי הביצוע אין סיבה שלא יעלו.

17:00 צ'כיה – הלהקה הצ'כית, Lake Malawi, עלתה לבצע את החזרה לשיר "Friend of a Friend" צבעונית מאוד. בנוסף, כל חבר להקה לובש חולצה בצבע אחר. על הבמה 3 מסגרות אשר ממוקמת מאחורי חברי הלהקה. הביצוע הקולי נהדר. הזמר המוביל קופץ ממקום למקום על הבמה והאינטראקציה בין חברי הלהקה מעולה. סך הכל הופעה טובה ושמחה אחרי שיר שקט (סלובניה).

17:03 הפסקה ראשונה – לוסי איוב ואסי עזר באולם בגרין רום, שם הם מראיינים את הזמרים (שלא נמצאים כרגע באולם).

17:07 הונגריהיוצי פאפאיו (Joci Pápai), מבצע את השיר כאשר הוא יחף ולבוש בשחור. בפזמון מוקרנים על המסכים תמונות פנים של גברים בצבעי שחור לבן, הבמה בעיקר בצבעי צהוב וזהב והיא נראית דיי מרשים. גרפיקה של עץ (קצת דומה לאוקראינה 2016) מרהיב. זיקוקים אשר נופלים מהתקרה בסיום השיר. ביצוע מרגש. על פי ההימורים הונגריה תיהיה בגמר ואני נוטה להסכים.

17:10 בלרוסזנה (ZENA)  בביצוע קולי טוב (לשם שינוי), הקול שלה צורם הרבה פחות. מכניסיה קצרים ולבנים והיא נועלת מגפיים גבוהים. לצד זנה רוקדים 2 רקדנים, לקראת סיום השיר מתווספות שתמי זמרות הרקע לריקוד קצר. זיקוקי פירוטכניקה. ההופעה הטובה ביותר של בלרוס במהלך החזרות.

17:15 סרביה – החזרות של סרביה היו לכל אורך הדרך מעולות. הזמרת מסרביה, נבנה בוז'וביץ' (Nevena Božović), לובשת את אותה השמלה אשר לבשה בחזרות. הבמה מוארת בצבעי כחול וזהב. עשן עדין מכסה את הבמה לקראת הפזמון האחרון.  ביצוע קולי מושלם. הופעה סוחפת. סרביה בגמר בודאות!17:18 בלגיה – הזמר הבלגי, אליוט ווסמילט (Eliot Vassamillet), נמצא על הבמה יחד עם שני מתופפים (ו- 3 תופים גדולים). ביצוע מאוד פשוט ולא מורכב. לא מדובר בשיר סוחף, הביצוע הקולי של אליוט בעייתי (בלשון המעטה), וההעמדה מאוד משעממת. בלגיה בגמר? בהימורים נמצאת בלגיה במקום ה- 9 בסיכוייה לעלות לגמר, לפי החזרות האחרונות זה לא יקרה…

17:21 הפסקה שנייה בהובלת לוסי איוב. נראה שיש תקלה טכנית משום שלא קורה כלום כרגע. מיד אחרי ההפסקה יעלה הזמר הגיאורגי.

17:31 גאורגיהאוטו נמסדזה (Oto Nemsadze) מבצע את השיר הגיאורגי בצורה מאוד מרגשת. ההתחלה נשמרת מאוד אפלה ודמרטית. אוטו מתחיל לבצע את השיר על הגשר שלצד הבמה ועם תחילת הבית השני אוטו מגיע למרכז הבמה. על מסכי ה- LED מוקרנים הרים מושלגים וגדרות תיל, על הרצפה ניתן לראות גשר ונהר, השיר נבנה עד שמגיע לשיא לקראת סיום השיר. זמרי הליווי מתקרבים אל עבר הזמר. יש פירוטכניקה ועשן על הבמה. הופעה מאוד מרשימה וחזקה. גאורגיה ממוקמת במקום ה- 13 בסיכוייה לעלות לגמר, אך אני לגמרי רואה את גאורגיה עולה לגמר.

17:34 אוסטרליהקייט מילר-היידקה (Kate Miller-Heidke) שרה מדהים. יש כאלה שיאהבו את שירת האופרה שלה ויש כאלה שלא, אבל היא שרה מעולה!  ההעמדה  נותנת תחושה שהזמרת והמלוות שלה מרחפות בחלל וזה נראה מדהים. הביצוע נראה מדהים בעיקר על מסכי הטלוויזיה עם כל האפקטים. הזמרת לא מבצעת את הצלילים הגבוהים, כנראה שומרת את קולה לחזרה הגורלית של השופטים אשר תתקיים הערב.

17:38 הפסקה נוספת, שלישית, בין השיר האוסטרלי ושיר האיסלנדי כדי להכין את כל הציוד הדרוש לבמה האיסלנדית.

17:42 איסלנד – חברי להקת האטרי (Hatari) עלו לבמה ומבצעים את שירם "Hatrið Mun Sigra". כלוב על הבמה, המון המון פירוטכניקה (זיקוקים ואש), הבמה צבועה באדום… מרשים מאוד וויזואלית ומאוד שונה מכל מה שנראה באירוויזיון הקרוב. בודאות בגמר. יתכן השיר הראשון אשר מתמודד על המקום הראשון של חצי הגמר. גם הקהל וגם השופטים יצביעו לדבר "המשוגע" הזה.

17:46 אסטוניה – לראשונה ניתן היה לראות את הביצוע הזה מתחילתו ועד סופו כפי שהוא באמת אמור להראות – עם הגרפיקה. זה נראה לא רע. הביצוע הקולי של ויקטור קרון (Victor Crone) לא מושלם. גבולי מאוד לדעתי.

17:50 פורטוגלקונאן אוסיריס (Conan Osíris) לובש את הקימונו הירוק, על פניו מן מסכה שחורה בצורת זקן. הבמה ממש חשוכה יחסית לשירים הקודמים. השיר מתחיל עם הרקע השחור-אדום, כשהרקדן יושב על המדרגות. בהמשך הרקדן מצטרף ומבצע את חלקו בריקוד. השיר הפורטוגזי מיוחד מאוד, ולא בטוח שצופים רבים יצליחו להתחבר לשיר ולהופעה המוזרה הזו. על פי טבלאות ההימורים פורטוגל תשאר מחוץ לגמר.

17:54 יוון – יוון נחשבת לעולה ודאית לגמר הגדול על פי טבלת ההימורים. קתרין דוסקה (Katerine Duska), לובשת שמלה לבנה. היא נמצאת על הבמה עם 5 רקדניות. בפזמון הראשון מוקרן פרח ורוד מרהיב על גבי הרצפה. הצבע השולט בבמה בשיר היווני הוא הצבע הורוד והסגול. במהלך השיר זורקות הרקדניות כדור לעבר הקהל (הכדור הפך לכדור קטן יותר ממה שניתן היה לראות בחזרות), מאחורי הזמרת עומד מתקן דקורטיבי שלקראת סוף השיר מתכסה בפרחים. במהלך השיר נלחמות הרקדניות בחרבות. ביצוע קולי טוב ליוון.

17:58 סאן מרינו – הזמר סרהט (Serhat), עומד על פודיום ומאחוריו מסכי LED מאוד צבעוניים. על הבמה רקדנים אשר מבצעים כוריאוגרפיה ילדותית. גם בחזרה הזו הרקדנים לא עשו שימוש במגה-פון. סאן מרינו מקבלת מיקום מעולה בסדר השירים, האם זה יעזור לה לעלות? אני חושש שלא.

18:01 עם סיום השיר של סאן מרינו עולים המנחים כדי לפתוח את שלב ההצבעה. ההנחייה של הארבעה לא מלאה בבדיחות מצחיקות, אלא הנחייה מאוד אינפורמטיבית ורשמית.

18:03 תקציר של כל השירים מוקרן על המסכים.

18:09 המנחים עולים ומזמינים את דנה אינטרנשיונל להופעה.

18:10 דנה אינטרנשיונל מבצעת את השיר "Just The Way You Are" במקור של ברונו מארס. השיר הופסק באמצע בשל תקלה טכנית.

18:15 דנה אינטרנשיונל מבצעת שוב את השיר "Just The Way You Are" במקור של ברונו מארס. דנה אינטרנשיונל לא שרה בלייב, אלא שירה מוקלטת. הבחירה בשיר אמריקאי ידוע קצת מוזרה… במהלך השיר דנה מבקשת מהקהל לנשק זה את זה והמצלמות מצלמות את הקהל שאמור לעשות זאת. האם באמת אנשים יתנשקו במהלך השיר? (מוזר…)

18:19 עם סיום השיר מציגים את זוכת אירוויזיון הג'וניור (לילדים), הזוכה הפולנית – רוקסנה ונגיאל (Roksana Węgiel).

18:21 קליפ מסכם של כל הגלויות והנופים הישראליים, יחד עם המתמודדים, מוצג כעת על המסך.

18:25 תקציר של כל השירים מוקרן שוב על המסכים, לפני סגירת ההצבעה.

18:30 בר רפאלי וארז טל סוגרים את שלב ההצבעה.

18:39 המדינות אשר יתמודדו אוטומטית בגמר עולות להופיע: ספרד, ישראל וצרפת.

18:50 בר רפאלי וארז טל מכריזים על העולים לגמר: מדובר ברשימה אקראית ולא בתוצאות אמיתיות! הונגריה, אסטוניה, סאן מרינו, פורטוגל, אוסטרליה, צ'כיה, איסלנד, פינלנד, מונטנגרו וסלובניה הם העולות "המזוייפות" לגמר.

אורך החזרה הראשונה היה כשלוש שעות. הרבה מעבר לזמן הצפוי בשל תקלות טכניות. מטרת החזרה הגנרלית הראשונה היא כדי לתקן את כל התקלות הטכניות אשר צצות בהרצה ראשונה של האירוע.

חזרה גנרלית נוספת, חזרת השופטים, תתקיים בשעה 22.00. אנו נדאג לדווח לכם על כל המתרחש בבימת התחרות.

 

 

 

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

פרסומת: אם אתם חוגגים אירוע סימן שאתם זקוקים לצלם מגנטים.