אזרבייג'אן ורוסיה הפתיעו לטובה, ליטא ואלבניה היו איום ונורא. מי המנצחים והמפסידים של יום החזרות החמישי לקראת תחרות האירוויזיון?

[fblike]

תשע מדינות ערכו במהלך היום את החזרה השניות שלהן. להרבה מן המשלחות נעשו שינויים בזוויות הצילום, בתאורה, בגרפיקה שמוקרנת על מסכי ה- LED, וחלקם הגיעו לחזרה כשהם עדיין לא בטוחים מה עובד ומה לא. זו הייתה החזרה האחרונה לכל תשע המדינות – החזרה הבאה של כל אחת מהמשלחות תיהיה כחלק מהחזרה הגנרלית הראשונה אשר תיערך ביום שני אחה"צ.
הפתיעו לטובה

השיר האזרי, "Truth" בביצוע של צ'ינגיז, נראה מדהים על המסך! כל ההופעה העתידנית הזאת מאוד מושכת את העין, הביצוע הקולי מושלם, השיר הזה יעלה בודאות לגמר ואף עשוי להפתיע את כולם ולקחת את גביע הניצחון הבייתה. אין ספק שאזרבייג'אן מועמדת ראויה לניצחון השנה.

גם השיר הרוסי, "Scream" בביצוע של סרגיי לזרב, עשוי לקחת את גביע הניצחון הבייתה. ביצוע מאוד דרמטי שעובד היטב על המסך. ביצוע קולי מושלם. אני לגמריי רואה את סרגיי לזרב מנצח שוב בהצבעת הקהל (טלווטינג), השאלה היא האם הוא יצליח הפעם להרשים גם את השופטים.

עוד מדינה שחשוב לציין, הולנד – דאנקן לורנס מבצע את השיר היטב. הביצוע של "Arcade" נשמע מעולה, יחד עם זאת, לא ברור עדיין כיצד השיר יראה על מסך הטלוויזיה, בכל חזרה זוויות הצילום משתנות משמעותית, הכדור המאיר פעם נמצא על הפסנתר ופעם לא… נראה שהמשלחת ההולנדית עדיין בודקת מה עובד ומה לא. אני חושב שבשלב הזה הם היו כבר צריכים להתקבע על ההעמדה שהם מעוניינים בה. יש טענות על כך שההפקה הישראלית היא שמקשה על כך, אבל עדיין, במצב הנוכחי הביצוע לא מושלם.איום ונורא

הביצוע של יורי ווקלנקו הליטאי לשיר "Run With The Lions" הוא שעמום אחד גדול. הפסקת שירותים. אמנם יורי מבצע את השיר טוב מבחינה ווקלית אבל אין בשיר הזה שום דבר שמושך את העין, שום "הוק", שום דבר זכיר. שיר סתמי עם הופעה סתמית… אני חושש שזה מתמודד על המקום האחרון בחצי הגמר השני.

אלבניה – אמנם זה לא ביצוע איום ונורא, אך בין השירים אשר בוצעו היום הוא לצערי בין החלשים ביותר. יהיה מצער מאוד אם יונידה מליצ'י, שהיא זמרת מדהימה, לא תעלה לגמר. אבל פרט לביצוע הקולי, אין בשיר הזה שום דבר מיוחד שיגרום לצופים להרים את הטלפון כדי להצביע. בנוסף, שירים אתניים הם גם לא השירים האהובים על השופטים. אז מי יצביע לשיר הזה? אני מקווה שהשיר הזה כן ישתפר בחזרה הבאה ויפתיע את כולם.

ההימור שלנו בשלב זה

בגמר: מלטה, רוסיה, נורווגיה, הולנד, אזרבייג'אן
על הגבול: מקדוניה
מחוץ לגמר: קרואטיה, ליטא, אלבניה

 

 

[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!